forumnju z rachunkiemofertaPrzeniesienie numeru z Orange

Przeniesienie numeru z Orange

Przeniesienie numeru z Orange (2020-01-19 17:31)

Witam. Mam pytanie odnośnie przeniesienia numeru z Orange. W tej chwili przy próbie złożenia wniosku wyświetla info: "Ostrzeżenie: Aktualnie nie zakończyła się umowa na czas określony w Orange. Migracja z Orange do nju mobile odbywa się na koniec bieżącego cyklu rozliczeniowego. Sprawdź na swoim koncie Orange on-line jaką masz datę końca promocji. Jeżeli chcesz zmigrować do nju mobile bez konsekwencji finansowych zapraszamy do złożenia zamówienia podczas cyklu rozliczeniowego, w którym upływa data końca promocji."

Umowa z obecnym operatorem kończy mi się 15 lutego, natomiast okres rozliczeniowy zaczyna się 6 każdego miesiąca. Wychodzi z tego, że wniosek o przeniesienie mogę złożyć dopiero 6 lutego. Pytanie więc kiedy realnie nastąpiłoby przeniesienie,  jeśli wniosek złożyłbym tego 6 lutego? Czy zgodnie z powyższą informacją migracja jest tylko na koniec okresu rozliczeniowego czyli w tym przypadku do 5 marca?. Ponieważ wraz z końcem umowy u poprzedniego operatora, jeśli jej nie wypowiem, zostanie przedłużona na kolejne 6 miesięcy. W tym przypadku, jeśli złożę wniosek o przeniesienie 6 lutego i nic do 15 lutego nie zadzieje się,  to może skończyć się to dla mnie karą za zerwanie umowy. Czy można to jakoś sensownie rozwiązać, przenieść numer wraz z końcem umowy u poprzedniego operatora?

~tikat

Przeniesienie numeru z Orange (2020-01-19 19:53)

<font color="#000000" face="Times New Roman"> </font><strong><font color="#000000" face="Calibri" size="3">U mnie historia przejścia wyglądała tak. Kilka dni przed końcem umowy w orange złożyłem wniosek o przeniesienie numeru do nju.  Później dostawałem mailowe informacje z nju co dzieje się z moim zleceniem. Po kilku dniach przyjechał kurier z umową i tego samego dnia byłem już nju, (karta sim pozostała ta sama co była w orange musiałem tylko po jakimś czasie zrestartować telefon ) .  Orange przysłało mi do zapłacenia fakturę na kilka pln za okres korzystania między końcem okresu rozliczeniowego a przejściem do nju.</font>
</strong>
<font color="#000000" face="Times New Roman"> </font>

[edytowane przez keraj o 19:56 w dniu 2020-01-19]

Przeniesienie numeru z Orange (2020-01-20 17:24)

Hej :) Jeżeli złożysz wniosek w dniu 6 lutego, numer zostanie zmigrowany do nju w dniu 5 marca. Nie będzie żadnej kary za zerwanie warunków umowy, ponieważ obowiązuje ona do 15 lutego, a zatem okres promocyjny się zakończy. Nie będzie też przedłużona, bo podpisanie dokumentów jest tożsame z wypowiedzeniem umowy.  W praktyce niemal każdy operator rozwiązuje umowę nie w dniu, w którym ona formalnie się kończy, a w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, w którym to nastąpiło. Pozdrawiam :) 

[edytowane przez pilotka o 17:26 w dniu 2020-01-20]

Przeniesienie numeru z Orange (dzisiaj, 00:52)

podpinam się pod temat - czy przy przeniesieniu numeru z Orange do NJU pobierana jest "opłata aktywacyjna" (chyba zazwyczaj 50zł) jak przy przenoszeniu z jednego operatora do drugiego?

~nru

Przeniesienie numeru z Orange (dzisiaj, 08:27)

Nie jest pobierana żadna opłata , kurjer przywozi umowe , karta sim pozostaje ta sama jeśli była w orange i można korzystać  w nju.

~gość1582529242480

odpowiedź

Przeniesienie numeru z Orange | ~tikat (19.01.2020, 17:31)

Witam. Mam pytanie odnośnie przeniesienia numeru z Orange. W tej chwili przy próbie złożenia wniosku wyświetla info: "Ostrzeżenie: Aktualnie nie zakończyła się umowa na czas określony w Orange. Migracja z Orange do nju mobile odbywa się na koniec bieżącego cyklu rozliczeniowego. Sprawdź na swoim koncie Orange on-line jaką masz datę końca promocji. Jeżeli chcesz zmigrować do nju mobile bez konsekwencji finansowych zapraszamy do złożenia zamówienia podczas cyklu rozliczeniowego, w którym upływa data końca promocji."

Umowa z obecnym operatorem kończy mi się 15 lutego, natomiast okres rozliczeniowy zaczyna się 6 każdego miesiąca. Wychodzi z tego, że wniosek o przeniesienie mogę złożyć dopiero 6 lutego. Pytanie więc kiedy realnie nastąpiłoby przeniesienie,  jeśli wniosek złożyłbym tego 6 lutego? Czy zgodnie z powyższą informacją migracja jest tylko na koniec okresu rozliczeniowego czyli w tym przypadku do 5 marca?. Ponieważ wraz z końcem umowy u poprzedniego operatora, jeśli jej nie wypowiem, zostanie przedłużona na kolejne 6 miesięcy. W tym przypadku, jeśli złożę wniosek o przeniesienie 6 lutego i nic do 15 lutego nie zadzieje się,  to może skończyć się to dla mnie karą za zerwanie umowy. Czy można to jakoś sensownie rozwiązać, przenieść numer wraz z końcem umowy u poprzedniego operatora?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

47 gości i 1 zalogowanych użytkowników