forumnju z rachunkiemofertaPrzeniesienie numeru z Orange

Przeniesienie numeru z Orange

 

Przeniesienie numeru z Orange (2020-01-19 17:31)

Witam. Mam pytanie odnośnie przeniesienia numeru z Orange. W tej chwili przy próbie złożenia wniosku wyświetla info: "Ostrzeżenie: Aktualnie nie zakończyła się umowa na czas określony w Orange. Migracja z Orange do nju mobile odbywa się na koniec bieżącego cyklu rozliczeniowego. Sprawdź na swoim koncie Orange on-line jaką masz datę końca promocji. Jeżeli chcesz zmigrować do nju mobile bez konsekwencji finansowych zapraszamy do złożenia zamówienia podczas cyklu rozliczeniowego, w którym upływa data końca promocji."

Umowa z obecnym operatorem kończy mi się 15 lutego, natomiast okres rozliczeniowy zaczyna się 6 każdego miesiąca. Wychodzi z tego, że wniosek o przeniesienie mogę złożyć dopiero 6 lutego. Pytanie więc kiedy realnie nastąpiłoby przeniesienie,  jeśli wniosek złożyłbym tego 6 lutego? Czy zgodnie z powyższą informacją migracja jest tylko na koniec okresu rozliczeniowego czyli w tym przypadku do 5 marca?. Ponieważ wraz z końcem umowy u poprzedniego operatora, jeśli jej nie wypowiem, zostanie przedłużona na kolejne 6 miesięcy. W tym przypadku, jeśli złożę wniosek o przeniesienie 6 lutego i nic do 15 lutego nie zadzieje się,  to może skończyć się to dla mnie karą za zerwanie umowy. Czy można to jakoś sensownie rozwiązać, przenieść numer wraz z końcem umowy u poprzedniego operatora?

~tikat

 

Przeniesienie numeru z Orange (2020-01-19 19:53)

<font color="#000000" face="Times New Roman"> </font><strong><font color="#000000" face="Calibri" size="3">U mnie historia przejścia wyglądała tak. Kilka dni przed końcem umowy w orange złożyłem wniosek o przeniesienie numeru do nju.  Później dostawałem mailowe informacje z nju co dzieje się z moim zleceniem. Po kilku dniach przyjechał kurier z umową i tego samego dnia byłem już nju, (karta sim pozostała ta sama co była w orange musiałem tylko po jakimś czasie zrestartować telefon ) .  Orange przysłało mi do zapłacenia fakturę na kilka pln za okres korzystania między końcem okresu rozliczeniowego a przejściem do nju.</font>
</strong>
<font color="#000000" face="Times New Roman"> </font>

[edytowane przez keraj o 19:56 w dniu 2020-01-19]
 

Przeniesienie numeru z Orange (2020-01-20 17:24)

Hej :) Jeżeli złożysz wniosek w dniu 6 lutego, numer zostanie zmigrowany do nju w dniu 5 marca. Nie będzie żadnej kary za zerwanie warunków umowy, ponieważ obowiązuje ona do 15 lutego, a zatem okres promocyjny się zakończy. Nie będzie też przedłużona, bo podpisanie dokumentów jest tożsame z wypowiedzeniem umowy.  W praktyce niemal każdy operator rozwiązuje umowę nie w dniu, w którym ona formalnie się kończy, a w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, w którym to nastąpiło. Pozdrawiam :) 

[edytowane przez pilotka o 17:26 w dniu 2020-01-20]
 

Przeniesienie numeru z Orange (2020-02-24 00:52)

podpinam się pod temat - czy przy przeniesieniu numeru z Orange do NJU pobierana jest "opłata aktywacyjna" (chyba zazwyczaj 50zł) jak przy przenoszeniu z jednego operatora do drugiego?

~nru

 

Przeniesienie numeru z Orange (2020-02-24 08:27)

Nie jest pobierana żadna opłata , kurjer przywozi umowe , karta sim pozostaje ta sama jeśli była w orange i można korzystać  w nju.

~gość1582529242480

 

Przeniesienie numeru z Orange (2020-02-24 20:19)

Witam.<span >Chciałabym przenieś numer z Orange. Posiadam pakiet Orange Love. Czy jest to możliwe?

 

Przeniesienie numeru z Orange (2020-02-24 22:48)

Hej :) Jeżeli umowa się już zakończyła to jak najbardziej, ale zorientuj się w Orange co z pozostałymi usługami na koncie w ramach oferty Orange Love. Pozdrawiam :) 

 

Przeniesienie numeru z Orange (2020-04-06 02:04)

Mogę się podpiąć?
Abonament w Orange, umowa do 20.04.2020, cykl rozliczeniowy do 05 każdego miesiąca. Czyli od 6.04 mogę składać dyspozycję przeniesienia numeru.  Rozumiem, że numer zostanie przeniesiony na koniec okresu rozliczeniowego, czyli po 05.05.2020? Moje pytanie brzmi w jaki sposób zostaje naliczony wówczas rachunek w Orange, bowiem na czas obowiązywania umowy mam ogromne rabaty (30% oraz 67,50 zł, co obniża mi abonament ZNACZNIE). Czytam i czytam, nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie i zastanawiam się czy jest jakiś złoty środek, żeby nie płacić ponad 100 zł więcej rachunku. Wiem, że to forum nju, a nie Orange, ale może ktoś jest w temacie. 
Elo.

~ania

 

Przeniesienie numeru z Orange (2020-04-06 09:53)

Hej :) Rabaty obowiązują do końca okresu rozliczeniowego, w którym umowa się kończy. Pozdrawiam :) 

 

Przeniesienie numeru z Orange (2020-04-07 07:42)

to jest odpowiedź na post:

Hej :) Rabaty obowiązują do końca okresu rozliczeniowego, w którym umowa się kończy. Pozdrawiam :) 


Niestety dostałam takie smsy:
06.04.2020 konczy sie rabat na Twoj abonament. Za swoj abonament zaplacisz teraz zgodnie z cennikiem Twojego planu taryfowego.



Dzisiaj wylaczylismy Twoj rabat Orange Open zgodnie z warunkami regulaminu promocji. Pozdrawiamy, Orange



Skonczyl sie rabat na Twoj abonament. Za swoj abonament zaplacisz teraz zgodnie z cennikiem Twojego planu taryfowego.



Umowa do 20.04. Trochę to słabe, bo nie mam żadnego ruchu, bo umowa trwa, a rabaty były zwarte na cały okres umowy, czyli 36 miesięcy. Z tym, że wszystko psują okresy rozliczeniowe. Tak jak mówiłam, rabatów miałam na sporą sumę.

~ania

odpowiedź

Przeniesienie numeru z Orange | ~tikat (19.01.2020, 17:31)

Witam. Mam pytanie odnośnie przeniesienia numeru z Orange. W tej chwili przy próbie złożenia wniosku wyświetla info: "Ostrzeżenie: Aktualnie nie zakończyła się umowa na czas określony w Orange. Migracja z Orange do nju mobile odbywa się na koniec bieżącego cyklu rozliczeniowego. Sprawdź na swoim koncie Orange on-line jaką masz datę końca promocji. Jeżeli chcesz zmigrować do nju mobile bez konsekwencji finansowych zapraszamy do złożenia zamówienia podczas cyklu rozliczeniowego, w którym upływa data końca promocji."

Umowa z obecnym operatorem kończy mi się 15 lutego, natomiast okres rozliczeniowy zaczyna się 6 każdego miesiąca. Wychodzi z tego, że wniosek o przeniesienie mogę złożyć dopiero 6 lutego. Pytanie więc kiedy realnie nastąpiłoby przeniesienie,  jeśli wniosek złożyłbym tego 6 lutego? Czy zgodnie z powyższą informacją migracja jest tylko na koniec okresu rozliczeniowego czyli w tym przypadku do 5 marca?. Ponieważ wraz z końcem umowy u poprzedniego operatora, jeśli jej nie wypowiem, zostanie przedłużona na kolejne 6 miesięcy. W tym przypadku, jeśli złożę wniosek o przeniesienie 6 lutego i nic do 15 lutego nie zadzieje się,  to może skończyć się to dla mnie karą za zerwanie umowy. Czy można to jakoś sensownie rozwiązać, przenieść numer wraz z końcem umowy u poprzedniego operatora?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

21 gości i 0 zalogowanych użytkowników