forumnju z rachunkiemusługiTo chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do

 

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do (2019-05-15 13:41)

Od jakiegoś czasu mam coraz większe mam problemy z dzwonieniem jak i inni mają problemy aby dodzwonić się do mnie, a nawet dostają info że nie ma takiego numeru. Podczas rozmów przerywa połączenie lub słychać jakby było odtwarzane z taśmy która się wkręciła.
Napisałem o problemie do Nju i dostałem zaskakującą odpowiedź.
"     Sprawdziliśmy zgłoszenie. Potwierdzamy występowanie utrudnień w korzystaniu z sieci Nju mobile w podanej lokalizacji ze względu na przeciążone LTE. W chwili obecnej nie planujemy rozbudowy sieci w tym miejscu. Państwa zgłoszenie dotyczące korzystania z sieci Nju mobile zostanie uwzględnione w planach rozwoju sieci na kolejne lata. Zachęcamy do skorzystania z usługi WiFi Calling.   "

Normalnie śmiech na sali. Każą mi czekać kilka lat, bo ludzie korzystają z neta i proponują mi rozmowy przez net, który chodzi tak samo jak usługi telef.

 Piszę to aby się podzielić polityką Nju z innymi. Ci którzy mają problemy z rozmowami, dzwonieniem otd. to może mają to samo co ja.
Widocznie kilka lat w tej samej sieci to za długo i czas na zmiany ?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do (2019-05-28 17:40)

Ględzą głupoty to nie wina LTE. W 3G jest to samo. Brak dostępu do sieci.abonent niedostępny. Występuje w różnych lokalizacjach,Warszawa, Otwock,Sochaczew.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do (2019-05-29 11:56)

Dziś mam to samo - nie mogę wykonywać żadnych połączeń ani inni nie mogą do mnie dzwonić. Internet śmiga, smsy dochodzą, ale sygnału w słuchawce absolutnie brak. Nigdy nie było z tym problemu, a tu nagle... Czyżby coś padło i nigdzie nie chcą się do tego przyznać?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do (2019-07-10 18:08)

to jest odpowiedź na post:

Od jakiegoś czasu mam coraz większe mam problemy z dzwonieniem jak i inni mają problemy aby dodzwonić się do mnie, a nawet dostają info że nie ma takiego numeru. 
<...>
"     Sprawdziliśmy zgłoszenie. Potwierdzamy występowanie utrudnień w korzystaniu z sieci Nju mobile w podanej lokalizacji ze względu na przeciążone LTE. <....> Zachęcamy do skorzystania z usługi WiFi Calling.   "

Normalnie śmiech na sali. Każą mi czekać kilka lat, bo ludzie korzystają z neta i proponują mi rozmowy przez net, który chodzi tak samo jak usługi telef.




Mała uwaga. WiFi Calling to nie są rozmowy przez net operatora komórkowego (Nju w tym przypadku), tylko przez wifi udostępniane (w domyśle) przez łącza innego dostawcy internetu.
Przykład: jesteś w jakimś miejscu, np. w hotelu, u znajomych, itp., a być może u siebie w domu, gdzie nie ma zasięgu Nju, lub jest problematyczny.  Ale masz dostęp do internetu przez wifi. Dzięki WiFi Calling możesz rozmawiać i odbierać połączenia tak samo jakby Twój telefon był podłączony do sieci komórkowej.  
Ponadto jeżeli masz Nju z rachunkiem, oraz  przebywasz za granicą, zwłaszcza poza strefą 1 (np. urlop w Turcji, Egipcie...), połączenia na polskie n-ry  z użyciem WiFi Calling mogą się okazać bardzo korzystne dla portfela - zapłacisz tak jakbyś przebywał w kraju, a nie w roamingu.

[edytowane przez stanley99 o 18:28 w dniu 2019-07-10]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do (2019-07-10 21:52)

Ale wi-fi calling chodzi tylko na wybranych modelach telefonów apka nie jest wspierana.Zostaje natywne wi-fi  Jestem krótko ale z takim podejściem chyba czas na zmianę.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1562788364167

 

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do (2019-07-12 10:02)


Witam.
Odniosłem się tylko do tego czym jest WiFi Calling, do którego zachęcali w pierwszym poście. Nie mam szklanej kuli, i nie wiem z jakiego modelu tel. korzystasz, czy masz łacze z wifi od innego dostawcy (bo wtedy w ogóle jest sens użycia WiFi Calling), itp.
Odnośnie zmiany operatora, w pełni popieram, skoro aktualny nie spełnia oczekiwań. Uważam, że konkurencja obecnie jest spora (i b dobrze...), jest w czym wybierać. Zdaje sie Plush ma b. podobna ofertę z rachunkiem. Tylko żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę wskazane najpierw sprawdzić zasięg dostawcy, działnie netu, itp. np. kupić starter.


Jeszcze jedno. @up, nie wiem co mialeś na myśli "Zostaje natywne wifi" ? Przecież przez samo wbudowane wifi rozmów prowadzić nie można. Tzn. można, ale trzeba zainstalować jakis komunikator, np. Whatsappa, Skypa czy innego, "druga strona" zwykle też musi mieć takowy zainstalowany. WiFi Calling tego nie potrzebuje. Jak już wcześniej wspominałem rozmawiać i odbierać połączenia można tak samo jakby telefon był podłączony do sieci komórkowej. A rozmówca nawet nie będzie wiedział (i nie musi), że akurat w tej chwili jest przez wifi. 

[edytowane przez stanley99 o 10:28 w dniu 2019-07-12]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do (2019-08-13 12:32)

To samo mi powiedzieli :/ Kupiłem nju mobile internet 12-08-2019 w Radzyminie [...] nic nie działa. A oni mi mówią, że sieć przeciążona i bym  zmienił ustawienia na reuter z 4G na 3G lub 2G WTF kupiłem ruter za 800zł na 4G/5G a oni mi wylatują z 2G. Jeszcze dziś wypowiadam umowę. Niestety opinia o orange się potwierdziła to najgorszy operator (miałem T-Mobile teraz mam Plusa) skusiła mnie cena za którą dostałem ultra BIEDE.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~sarmata78

 

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do (2020-02-25 09:29)

Dziś mam ten sam problem w Krakowie. Nie słuchać mnie gdy wykonuję połączenie ani jak odbieram połączenie. Telefon działa bo można swobodnie rozmawiać przez komunikator. Problem jest tylko z połączeniem telefonicznym. Nie mam nawet jak zgłosić problemu telefonicznego bo nie słyszy mnie pracownik infolinii a sieć nie podaje adresu mailowego do kontaktu w takich sytuacjach. 

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do (2020-02-25 10:40)

Warto czasami zrobić restart telefonu , może to być też chwilowe niedomagania sieci .

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1582623048506

 

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do (2020-02-25 11:57)

Hej :) Jeżeli restart nie pomoże, możesz wysłać zgłoszenie do działu technicznego przez formularz kontaktowy dostępny po zalogowaniu na konto nju mobile. Podaj przykłady  takich połączeń z ostatnich 24 godzin i dokładną lokalizację, gdzie występują utrudnienia (wraz z podaniem kodu pocztowego). Pozdrawiam :) 

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

odpowiedź

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do | niktoś (15.05.2019, 13:41)

Od jakiegoś czasu mam coraz większe mam problemy z dzwonieniem jak i inni mają problemy aby dodzwonić się do mnie, a nawet dostają info że nie ma takiego numeru. Podczas rozmów przerywa połączenie lub słychać jakby było odtwarzane z taśmy która się wkręciła.
Napisałem o problemie do Nju i dostałem zaskakującą odpowiedź.
"     Sprawdziliśmy zgłoszenie. Potwierdzamy występowanie utrudnień w korzystaniu z sieci Nju mobile w podanej lokalizacji ze względu na przeciążone LTE. W chwili obecnej nie planujemy rozbudowy sieci w tym miejscu. Państwa zgłoszenie dotyczące korzystania z sieci Nju mobile zostanie uwzględnione w planach rozwoju sieci na kolejne lata. Zachęcamy do skorzystania z usługi WiFi Calling.   "

Normalnie śmiech na sali. Każą mi czekać kilka lat, bo ludzie korzystają z neta i proponują mi rozmowy przez net, który chodzi tak samo jak usługi telef.

 Piszę to aby się podzielić polityką Nju z innymi. Ci którzy mają problemy z rozmowami, dzwonieniem otd. to może mają to samo co ja.
Widocznie kilka lat w tej samej sieci to za długo i czas na zmiany ?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

38 gości i 0 zalogowanych użytkowników