profil na forum

nick
stanley99
nowicjusz

moje ostatnie

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do

(2019-07-12 10:02 w wątku To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do)

Witam.
Odniosłem się tylko do tego czym jest WiFi Calling, do którego zachęcali w pierwszym poście. Nie mam szklanej kuli, i nie wiem z jakiego modelu tel. korzystasz, czy masz łacze z wifi od innego dostawcy (bo wtedy w ogóle jest sens użycia WiFi Calling), itp.
Odnośnie zmiany operatora, w pełni popieram, skoro aktualny nie spełnia oczekiwań. Uważam, że konkurencja obecnie jest spora (i b dobrze...), jest w czym wybierać. Zdaje sie Plush ma b. podobna ofertę z rachunkiem. Tylko żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę wskazane najpierw sprawdzić zasięg dostawcy, działnie netu, itp. np. kupić starter.

Jeszcze jedno. @up, nie wiem co mialeś na myśli "Zostaje natywne wifi" ? Przecież przez samo wbudowane wifi rozmów prowadzić nie można. Tzn. można, ale trzeba zainstalować jakis komunikator, np. Whatsappa, Skypa czy innego, "druga strona" zwykle też musi mieć takowy zainstalowany. WiFi Calling tego nie potrzebuje. Jak już wcześniej wspominałem rozmawiać i odbierać połączenia można tak samo jakby telefon był podłączony do sieci komórkowej. A rozmówca nawet nie będzie wiedział (i nie musi), że akurat w tej chwili jest przez wifi. 

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do

(2019-07-10 18:08 w wątku To chyba jakaś kpina. Brak połączeń z NjuMoblie i do)

to jest odpowiedź na post:

Od jakiegoś czasu mam coraz większe mam problemy z dzwonieniem jak i inni mają problemy aby dodzwonić się do mnie, a nawet dostają info że nie ma takiego numeru. 
<...>
"     Sprawdziliśmy zgłoszenie. Potwierdzamy występowanie utrudnień w korzystaniu z sieci Nju mobile w podanej lokalizacji ze względu na przeciążone LTE. <....> Zachęcamy do skorzystania z usługi WiFi Calling.   "

Normalnie śmiech na sali. Każą mi czekać kilka lat, bo ludzie korzystają z neta i proponują mi rozmowy przez net, który chodzi tak samo jak usługi telef.

Mała uwaga. WiFi Calling to nie są rozmowy przez net operatora komórkowego (Nju w tym przypadku), tylko przez wifi udostępniane (w domyśle) przez łącza innego dostawcy internetu.
Przykład: jesteś w jakimś miejscu, np. w hotelu, u znajomych, itp., a być może u siebie w domu, gdzie nie ma zasięgu Nju, lub jest problematyczny.  Ale masz dostęp do internetu przez wifi. Dzięki WiFi Calling możesz rozmawiać i odbierać połączenia tak samo jakby Twój telefon był podłączony do sieci komórkowej.  
Ponadto jeżeli masz Nju z rachunkiem, oraz  przebywasz za granicą, zwłaszcza poza strefą 1 (np. urlop w Turcji, Egipcie...), połączenia na polskie n-ry  z użyciem WiFi Calling mogą się okazać bardzo korzystne dla portfela - zapłacisz tak jakbyś przebywał w kraju, a nie w roamingu.

dla 0 osób

Podział internetu w parze

(2019-07-10 17:34 w wątku Podział internetu w parze )

Limit internetu w parze jest wspólny dla obu numerów. Czyli może być wykorzystane np. 7GB przez pierwszy, a 3GB przez drugi, lub w dowolnych innych proprocjach. Jednak łącznie maksymalnie tyle, ile wynosi limit - w tym przykładzie 10GB.

dla 0 osób

Aplikacja wi-fi calling.

(2019-03-24 11:28 w wątku Aplikacja wi-fi calling.)

Witam
Qrczę, nie wiedziałem, faktycznie aplikacja zniknęła ze sklepu Play :-(
Może poszukaj w necie pliku apk  , np. stąd:
https://apkpure.com/pl/wifi-calling/pl.orange.nju.vowifi

https://apk-dl.com/wifi-calling/pl.orange.vowifi

Pobierasz/instalujesz na własną odpowiedzialność...

P.S. Jako ciekawostka, znalazłem taką (jeszcze) działającą stronkę Nju, ale tam są chyba jakieś pliki dla programistów:
https://www.njumobile.pl/oferta/wificalling-download

dla 0 osób

opłata

(2019-03-08 16:47 w wątku opłata)

to jest odpowiedź na post:

Dlaczego pierwsza faktura która miała wynosić 29.90 wynosi prawie 99 zł?

Ponieważ wysyłałeś SMS-y premium i prowadziłeś rozmowy międzynarodowe.

A poważniej: nie wiem dlaczego i nikt tu nie wie, to nie forum jasnowidzów albo zabaw w zgadywanki. Powyższej dałem przykłady usług płatnych dodatkowo, nie wchodzących w skład pakietu za 29zł.
Sprawdź billing i jeżeli z tego typu usług nie korzystałeś - reklamuj w BOK.

dla 1 osób