profil na forum

nick
stanley99
nowicjusz

moje ostatnie

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.

(2020-03-24 14:37 w wątku Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.)

No, to chyba dział reklamacji Nju odetchnął z ulgą ;-)
A poważniej: fajnie, że wyjaśniłeś "zagadkę" do końca.  Już nie raz byłem tutaj świadkiem topiców z pogranicza hejtu, typu: "oszuści i złodzieje, miało być max 38zł, a pobraliście xx więcej!".  Lecz po pytaniach czy były wykonywane jakieś extra płatne usługi, smsy premium, poł. miedzynarodowe, itp., czy rzetelnie przeanalizowano rachunki, billingi, etc. - zapadała potem dziwna cisza....

ta odpowiedź była przydatna
dla 2 osób

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.

(2020-03-24 08:49 w wątku Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.)


"<...> Tyle zachodu o 3 zł :D"
Hm, jak to mówią, kwestia zasad. Myślę, że warto sprawę wyjaśnić. Może mają jakiś błąd w systemie, który coś dolicza do faktury, albo nie wykazuje w rachunku szczegółowym usługi rzeczywiście wykonanej. Ja jeszcze chociażby z ciekawości bym ściągnął billing w Excelu z tego okresu i porównał kwoty do zapłaty z widocznymi na rachunku szczegółowym.
Dodam, że nigdy nie przyłapałem Nju na "oszustwie" (no może z wyjątkiem tego 38,01 ;-)  Jeżeli rachunek przekraczał 38zł (więcej niż grosz ;-) , zawsze było to wynikiem jakiejś usługi dodatkowo płatnej - SMS premium, infolinii, itp. Co oczywiście nie oznacza, że błędu w systemie nie ma.

"<...>A wyższa o 1 grosz kwota faktury to zaokrąglenie kwot do pełnych groszy: końcówki poniżej 0.5 grosza pomija się, a końcówki 0.5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza. Można to zareklamować ;)"
Hm, muszę to przemyśleć... W końcu grosz do grosza... i nie tak się umawialiśmy, miało być max 38.00 ;-) Może zorganizować pozew zbiorowy? na pewno takich "poszkodowanych" jest więcej ;-) 


"Przez pomyłkę puściłem na stacjonarny. 
Ale chciałem pokazać, jak wygląda faktura z czyms dodatkowo płatnym"

OK, jasne.

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.

(2020-03-23 11:05 w wątku Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.)

to jest odpowiedź na post:

W sierpniu miałem 39,23m zł i na fakturze było tak: <...>
 najpierw same zera, (po przekroczeniu 38zł) i w pewnym momencie coś płatnego extra.
A tego SMS-a nie wysyłałeś, wziął się znikąd? Z ciekawości pytam.
Jakiś czas temu miałem ze 2-3 faktury na 38,01zł. Nie chciało mi się tego 0,01 dochodzić... ;-)

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.

(2020-03-23 09:07 w wątku Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.)

to jest odpowiedź na post:

@krystanpisze1:
(...)
"Po drugie poszukaj w rachunku szczegółowym pozycji z ikonką "all". To są opłaty w ramach tego limitu max. 29zł. "
(...)
Dzięki za wytłumaczenie kwestii. Sprawdziłem rachunek szczegółowy i wychodzi na to, że nie mam w nim dodatkowych opłat. Wszystkie pozycje z jakąkolwiek wartością do zapłaty mają ikonkę "all".
W takim razie suma kwot tych "all"  nie powinna przekroczyć 29zł (+9zł za nr dodatkowy=38zł). Jeżeli jest inaczej wyjaśniaj/reklamuj w BOK. 


[EDIT] Z ciekawości sprawdziłem swoją ostatnią fakturę. Suma kwot "all" wyniosła idealnie 29zł, zresztą innych do zapłacenia nie miałem. Do analizy może się przydać zrzut billingu do Excela, który można pobrać po zalogowaniu się na konto na stronie Nju. Tylko jeśli chcemy, żeby był zgodny z fakturą, trzeba pamiętać o zaznaczeniu właściwego zakresu dat danego okresu rozliczeniowego.

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.

(2020-03-22 18:48 w wątku Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.)

@krystanpisze1:
Po pierwsze primo pamiętaj, że w taryfie dla dwojga za nr dodatkowy płacisz stałą opłatę abonamentową 9 zł. Czyli kwota limitu za połączenia+pakiet internetu wynosi na oba nr-y 29zł, a nie 38zł (dopiero 29+9=38zł, co daje średnio 19zł na każdy numer).
Po drugie poszukaj w rachunku szczegółowym pozycji z ikonką "all". To są opłaty w ramach tego limitu max. 29zł. Jeżeli masz inne pozycje do zapłaty bez tego "all", są to usługi dodatkowo płatne. Np. SMS-y premium, niektóre infolinie, rozmowy międzynarodowe, itp.
Po trzecie pamiętaj również, że to jest forum użytkowników. Jeśli dalej coś Ci się nie będzie zgadzało, kontaktuj się z BOK.

ta odpowiedź była przydatna
dla 3 osób