forumstrona www, moje kontomoje kontoSmsy informacyjne otrzymywane w nocy

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy

 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-05-28 11:18)

Smsy o treści "Od teraz do końca okresu rozliczeniowego korzystasz z...." system wysyła również w nocy (np. 23:21, 4:16), co jest irytujące. BOA odpisało, że nie istnieje możliwość blokady tych smsów, nawet w porze nocnej. Czy jest jakiś inny sposób rozwiązania tej sytuacji (np. otrzymywanie takich smsów tylko na numer główny z pominięciem numeru dodatkowego?) Dzięki za odpowiedź

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~xyz

 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-05-29 23:28)

Najprostszy z możliwych to wyłączanie telefonu na noc, jeśli nawet sieć wyśle coś w nocy to otrzymasz wiadomość dopiero rano po włączeniu telefonu.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-06-05 13:11)

a najlepiej jak przychodzi ich masa, np 4, 8, 20 przez cały dzień

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~eee

 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-06-05 16:04)

Włączyć wibrację w telefonie, przecież budzik dzwoni nawet jak mamy wyciszony sygnał dzwonka.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-10-09 21:40)

ja otrzymuję o 3h w nocy. jest to nie normalne. Otrzymałem odpowiedź, że mam sobie wyciszyć telefon. Nie po to mam telefon, żeby go wyciszać. Zrobili automat z którym nie mogą sobie poradzić. Jak można wysyłać smsy w nocy!

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~robi

 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-10-10 11:59)

to jest odpowiedź na post:

Czy jest jakiś inny sposób rozwiązania tej sytuacji

Na smartfonach można użyć odpowiedniej aplikacji. Np. pt. Sound Profile, która w godzinach nocnych automatycznie całkowicie wycisza mi dźwięki - powiadomień, dzwonków, itp.. Profile można dosyć precyzyjnie dostosować do swoich preferencji, np. ustawić inne zakresy godzin w dniach roboczych, inne w weekendy, dopuścić sygnał dzwonienia od określonych kontaktów, np. najbliższej rodziny, itp. etc. 
 W Androidzie bodaj od 5.0 wzwyż można powyższe zrobić już w samym systemie, ale nie tak elastycznie jak w w/w aplikacji. Np. nie można ustawić różnych godzin wyciszenia dla dni roboczych i weekendów. 
Pewnie coś podobnego jest dla iPhonów. 


 P.S. Na wszelki: pewnie zaraz ktoś napisze, że na zwykłych prostych telefonach nie da się (no chyba, że jakieś modele mają taką funkcję w systemie). I nie zaprzeczę, dlatego wypowiedź zacząłem od "na smartfonach..." ;-)

[edytowane przez stanley99 o 12:10 w dniu 2017-10-10]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2020-09-02 05:19)

Dokladnie przed chwilą dostałem systemowego smsa czy was powaliło na głowy? 

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~awruk

 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2020-09-02 08:11)

to jest odpowiedź na post:

Dokladnie przed chwilą dostałem systemowego smsa czy was powaliło na głowy? 

Zapewniam Cię, że nikt z nas nie wysyłał Ci żadnego SMS-a.
Nie wiem, czy zauważasz subtelną różnicę między forum użytkowników, a firmą NjuMobile . Pretensje zgłaszaj do Biura Obsługi Klienta.

P.S.  O czym był ten SMS?  Na pewno od Nju, a nie RCB?

[edytowane przez jacp11 o 08:15 w dniu 2020-09-02]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2021-03-12 10:51)

Ja dwukrotnie zgłosiłam już  w NJU sytuację o absurdalnych sms o 2, 4 czy 5 w nocy i to w niedzielę.
Za pierwszym razem dzwonili z przeprosinami, więc nic nie zrobili, za drugim razem dostałam informację, że "Powiadomienia SMS wynikają z artykułu 63a Prawa Telekomunikacyjnego, gdzie Operator jest zobowiązany do "natychmiastowego, nieodpłatnego informowania Abonenta o przekroczeniu przez Abonenta limitu w ramach wybranego przez Abonenta pakietu lub usługi". I tu jest ten absurd bo sms dostałam jak z pakietu 60 gb zostało mi jeszcze 51 gb do wykorzystania, więc nie rozumiem o jakim przekroczeniu mowa.
I nie chodzi o to żeby sobie ściszać telefon, tylko o absurdalność tej sytuacji i tego, ze nie mogą tego zablokować a tłumaczenia są z d....
Nie ma problemu żeby taki sms dostać w dzień, ale jak dla mnie noc jest "święta" i naruszanie czyjegoś spokoju bo automat coś wysyła jest karygodne.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2021-07-04 08:30)

Ja zablokowałem smsy od nju. Szkoda mi czasu na nich.  Dyskutowalem z ichniejszymi  informatyka jakim sposobem otrzymuje informacje o końcu Internetu gdy jest on wyłączony,  i nie dostałem odpowiedzi.
Rachunki przychodzą  na maila- nie potrzebuje informacji od nju.


A instalowanie aplikacji wyciszajacych? Ludzie a jak ktos bedzie mi pluł do jedzenia to mam je przykryc talerzem? Albo sie radzi z gosciem, albo zmienia restauracje.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~raman

odpowiedź

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy | ~xyz (28.05.2017, 11:18)

Smsy o treści "Od teraz do końca okresu rozliczeniowego korzystasz z...." system wysyła również w nocy (np. 23:21, 4:16), co jest irytujące. BOA odpisało, że nie istnieje możliwość blokady tych smsów, nawet w porze nocnej. Czy jest jakiś inny sposób rozwiązania tej sytuacji (np. otrzymywanie takich smsów tylko na numer główny z pominięciem numeru dodatkowego?) Dzięki za odpowiedź
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

39 gości i 1 zalogowanych użytkowników