forumstrona www, moje kontomoje kontoSmsy informacyjne otrzymywane w nocy

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy

 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-05-28 11:18)

Smsy o treści "Od teraz do końca okresu rozliczeniowego korzystasz z...." system wysyła również w nocy (np. 23:21, 4:16), co jest irytujące. BOA odpisało, że nie istnieje możliwość blokady tych smsów, nawet w porze nocnej. Czy jest jakiś inny sposób rozwiązania tej sytuacji (np. otrzymywanie takich smsów tylko na numer główny z pominięciem numeru dodatkowego?) Dzięki za odpowiedź

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~xyz

 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-05-29 23:28)

Najprostszy z możliwych to wyłączanie telefonu na noc, jeśli nawet sieć wyśle coś w nocy to otrzymasz wiadomość dopiero rano po włączeniu telefonu.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-06-05 13:11)

a najlepiej jak przychodzi ich masa, np 4, 8, 20 przez cały dzień

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~eee

 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-06-05 16:04)

Włączyć wibrację w telefonie, przecież budzik dzwoni nawet jak mamy wyciszony sygnał dzwonka.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-10-09 21:40)

ja otrzymuję o 3h w nocy. jest to nie normalne. Otrzymałem odpowiedź, że mam sobie wyciszyć telefon. Nie po to mam telefon, żeby go wyciszać. Zrobili automat z którym nie mogą sobie poradzić. Jak można wysyłać smsy w nocy!

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~robi

 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2017-10-10 11:59)

to jest odpowiedź na post:

Czy jest jakiś inny sposób rozwiązania tej sytuacji

Na smartfonach można użyć odpowiedniej aplikacji. Np. pt. Sound Profile, która w godzinach nocnych automatycznie całkowicie wycisza mi dźwięki - powiadomień, dzwonków, itp.. Profile można dosyć precyzyjnie dostosować do swoich preferencji, np. ustawić inne zakresy godzin w dniach roboczych, inne w weekendy, dopuścić sygnał dzwonienia od określonych kontaktów, np. najbliższej rodziny, itp. etc. 
 W Androidzie bodaj od 5.0 wzwyż można powyższe zrobić już w samym systemie, ale nie tak elastycznie jak w w/w aplikacji. Np. nie można ustawić różnych godzin wyciszenia dla dni roboczych i weekendów. 
Pewnie coś podobnego jest dla iPhonów. 


 P.S. Na wszelki: pewnie zaraz ktoś napisze, że na zwykłych prostych telefonach nie da się (no chyba, że jakieś modele mają taką funkcję w systemie). I nie zaprzeczę, dlatego wypowiedź zacząłem od "na smartfonach..." ;-)

[edytowane przez stanley99 o 12:10 w dniu 2017-10-10]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2020-09-02 05:19)

Dokladnie przed chwilą dostałem systemowego smsa czy was powaliło na głowy? 

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~awruk

 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2020-09-02 08:11)

to jest odpowiedź na post:

Dokladnie przed chwilą dostałem systemowego smsa czy was powaliło na głowy? 

Zapewniam Cię, że nikt z nas nie wysyłał Ci żadnego SMS-a.
Nie wiem, czy zauważasz subtelną różnicę między forum użytkowników, a firmą NjuMobile . Pretensje zgłaszaj do Biura Obsługi Klienta.

P.S.  O czym był ten SMS?  Na pewno od Nju, a nie RCB?

[edytowane przez jacp11 o 08:15 w dniu 2020-09-02]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2021-03-12 10:51)

Ja dwukrotnie zgłosiłam już  w NJU sytuację o absurdalnych sms o 2, 4 czy 5 w nocy i to w niedzielę.
Za pierwszym razem dzwonili z przeprosinami, więc nic nie zrobili, za drugim razem dostałam informację, że "Powiadomienia SMS wynikają z artykułu 63a Prawa Telekomunikacyjnego, gdzie Operator jest zobowiązany do "natychmiastowego, nieodpłatnego informowania Abonenta o przekroczeniu przez Abonenta limitu w ramach wybranego przez Abonenta pakietu lub usługi". I tu jest ten absurd bo sms dostałam jak z pakietu 60 gb zostało mi jeszcze 51 gb do wykorzystania, więc nie rozumiem o jakim przekroczeniu mowa.
I nie chodzi o to żeby sobie ściszać telefon, tylko o absurdalność tej sytuacji i tego, ze nie mogą tego zablokować a tłumaczenia są z d....
Nie ma problemu żeby taki sms dostać w dzień, ale jak dla mnie noc jest "święta" i naruszanie czyjegoś spokoju bo automat coś wysyła jest karygodne.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy (2021-07-04 08:30)

Ja zablokowałem smsy od nju. Szkoda mi czasu na nich.  Dyskutowalem z ichniejszymi  informatyka jakim sposobem otrzymuje informacje o końcu Internetu gdy jest on wyłączony,  i nie dostałem odpowiedzi.
Rachunki przychodzą  na maila- nie potrzebuje informacji od nju.


A instalowanie aplikacji wyciszajacych? Ludzie a jak ktos bedzie mi pluł do jedzenia to mam je przykryc talerzem? Albo sie radzi z gosciem, albo zmienia restauracje.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~raman

odpowiedź

Smsy informacyjne otrzymywane w nocy | ~eee (05.06.2017, 13:11)

a najlepiej jak przychodzi ich masa, np 4, 8, 20 przez cały dzień
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

20 gości i 1 zalogowanych użytkowników