forumnju z rachunkiemusługiProblem z internetem w romingu UE nie działa

Problem z internetem w romingu UE nie działa

 

Problem z internetem w romingu UE nie działa (2018-08-26 13:38)

Mam pytanie odnośnie transmisji danych w romingu.W Polsce internet działał za granicą w Niemczech mam problem z brakiem internetu.Połączenia głosowe,sms, mms działają ,internetu brak.Testowane na dwóch telefonach samsung J3 oraz huawei Y6 przychodzą tylko sms że rozpoczęto transmisję danych ale niemożna się połączyć z internetem.Co może być przyczyną braku internetu?

 

Problem z internetem w romingu UE nie działa (2018-08-26 14:37)

Trzeba oprócz transmisji danych włączyć dane w roamingu i zrestartować potem telefon. Powinno zadziałać.

 

Problem z internetem w romingu UE nie działa (2018-08-26 16:57)

to jest odpowiedź na post:

Trzeba oprócz transmisji danych włączyć dane w roamingu i zrestartować potem telefon. Powinno zadziałać.

Niestety ta opcja już sprawdzona i niepomaga wraz brak internetu.Jakieś inne propozycje...
</div>

[edytowane przez rafcio25s o 16:58 w dniu 2018-08-26]
 

Problem z internetem w romingu UE nie działa (2018-08-26 17:49)

Ręczna zmiana operatora roamingowego? Sprawdzenie czy nie ma blokady transmisji danych w roamingu, bo jak pakiet w kraju został wykorzystany to się nie połączysz.

 

Problem z internetem w romingu UE nie działa (2018-08-26 23:26)

to jest odpowiedź na post:

Ręczna zmiana operatora roamingowego? Sprawdzenie czy nie ma blokady transmisji danych w roamingu, bo jak pakiet w kraju został wykorzystany to się nie połączysz.

Blokady  żadne niesą aktywne a cały pakiet internetu w romingu jest dostępny

 

Problem z internetem w romingu UE nie działa (2020-07-11 12:12)

Po wjechaniu do Czech przestał działać internet i połączenia. To samo u żony. Co zrobić?
(Łącze się z wifi w Tesco)

~sir

 

Problem z internetem w romingu UE nie działa (2020-07-11 14:29)

Hej :) Aby korzystać z usług za granicą musisz mieć aktywną usługę roamingu. Usługę możesz włączyć po zalogowaniu na konto nju mobile w zakładce Usługi, ewentualnie skontaktuj się z kimś, kto zadzwoni do BOK pod numer 690610610 i zleci włączenie roamingu na obydwu numerach. Pozdrawiam :) 

[edytowane przez pilotka o 14:31 w dniu 2020-07-11]
 

Problem z internetem w romingu UE nie działa (2022-07-23 11:53)

Mam podobnie na Cyprze. Wszystko włączone jak trzeba nawet SMS przyszedł że rozpoczęła sie transmosja danych w romingu tel zrestartowany tylko internetu nadal nie ma. Może trzeba przestawić jakiś APN ?

~dariusz

 

Problem z internetem w romingu UE nie działa (2022-07-23 15:24)

to jest odpowiedź na post:

Mam podobnie na Cyprze. Wszystko włączone jak trzeba nawet SMS przyszedł że rozpoczęła sie transmosja danych w romingu tel zrestartowany tylko internetu nadal nie ma. Może trzeba przestawić jakiś APN ?



Hej :) Protokół APN podczas roamingu powinien być ustawiony IPv4. Jeśli jest inny, to zmień, zapisz, a następnie zrestartuj telefon. Jeśli to nie pomoże to,  Cypr jest wyspą, jedna połowa to Republika Cypryjska (strefa 1), a druga połowa to Turecka Republika Cypru Północnego (strefa 2). Sprawdź na koncie nju mobile czy czasem nie masz aktywnej blokady transferu danych w roamingu, która blokuje dodatkowo płatny internet, między innymi w strefie 2. Pozdrawiam :)

odpowiedź

Problem z internetem w romingu UE nie działa | rafcio25s (26.08.2018, 13:38)

Mam pytanie odnośnie transmisji danych w romingu.W Polsce internet działał za granicą w Niemczech mam problem z brakiem internetu.Połączenia głosowe,sms, mms działają ,internetu brak.Testowane na dwóch telefonach samsung J3 oraz huawei Y6 przychodzą tylko sms że rozpoczęto transmisję danych ale niemożna się połączyć z internetem.Co może być przyczyną braku internetu?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

19 gości i 1 zalogowanych użytkowników