forumnju z rachunkiemusługiDodatkowe naliczenie za internet w roamingu

Dodatkowe naliczenie za internet w roamingu

 

Dodatkowe naliczenie za internet w roamingu (2018-06-02 21:26)

Witam! <span >Posiadam nju z rachunkiem, korzystając z sms, rozmów i neta płacę 39 zł + dodatkowe specjalne usługi jeśli występują.

W poprzednim tygodniu wybrałem się do Grecji na wyspę Rodos, po przylocie, jeszcze na lotnisku włączyłem sieć z transmisją danych jak zazwyczaj. Po chwili otrzymałem smsa z informacjami o wysokości opłat za usługi ku mojemu zdziwieniu w Turcji.
Po lekkiej konsternacji wyłączyłem transmisje danych włączając ją ponownie w hotelu, w którym dostałem już smsa o opłatach w Grecji i limicie 2,26 GB do wykorzystania na terenie Grecji. Kilka dni temu otrzymałem fakturę, ale nie na kwotę 39 zł jak zazwyczaj tylko 82,27 zł. W rachunku szczegółowym widnieją pozycję za korzystanie z usług na terenie Turcji, będąc w Grecji, co jest raczej niezgodne z przyjętymi zasadami w UE oraz ofertą nju. Można jakoś zawnioskować o korektę faktury skoro opłata została naliczona nieprawidłowo?

 

Dodatkowe naliczenie za internet w roamingu (2018-06-02 22:29)

Opłaty raczej zostały naliczone prawidłowo, ponieważ jeżeli przebywasz w obszarze przygranicznym i masz w telefonie ustawiony automatyczny wybór sieci, wówczas telefon może zalogować się do nadajnika o silniejszym zasięgu, który akurat był spoza  strefy 1 (UE). Aby zapobiec tego rodzaju sytuacjom warto ustawić ręczny wybór sieci w telefonie i założyć bezpłatną blokadę  transmisji danych w roamingu, która blokuje tylko dodatkowo płatny transfer, a nie blokuje tego, który masz do wykorzystania w ramach pakietu w strefie 1. Możesz oczywiście złożyć reklamację, może jednorazowo będziesz mógł liczyć na korektę opłat.

[edytowane przez pilotka o 22:53 w dniu 2018-06-02]
 

Dodatkowe naliczenie za internet w roamingu (2018-07-21 10:12)

Ta sama sytuacja. Byłem na Kos + dodatkowo 90zł za internet w Turcji gdzie nigdy nie byłem. Czemu mamy odpowidać finansowo za to że jakiś nadajnik był silniejszy ?  Byłeś w UE a nie poza UE ? Płacisz za UE.   Reklamacja powinna być uwzględniona.

 

Dodatkowe naliczenie za internet w roamingu (2018-07-21 23:49)

Jeżeli wcześniej nie składałeś reklamacji w podobnej sprawie, pewnie jednorazowo rozliczą Ci opłaty jakimś pakietem dostępnym w roamingu, natomiast w przyszłości skorzystaj z rozwiązań, które podałam wyżej. To na użytkowniku spoczywa obowiązek kontroli, z jakiej sieci korzysta. Operator też ponosi koszty, więc to tylko dobra wola nju jeżeli anuluje opłaty. Nazwa sieci jest widoczna na wyświetlaczu aparatu telefonicznego i użytkownik może ją ręcznie zmienić. Warto też przed wyjazdem zasięgnąć u operatora informacji, jak się zabezpieczyć przed nieplanowanymi wydatkami. 

[edytowane przez pilotka o 00:16 w dniu 2018-07-22]
 

Dodatkowe naliczenie za internet w roamingu (2018-08-28 15:33)

Jeżeli jest w umowie napisane że internet w uni europejskiej jest w pakiecie a jesteś w krajach uni to z jakiej racji masz płacić za internet np z 2 strefy.Nie każdy musi wiedziec że przy granicy można załapac sieć z sąsiedniego kraju,operator nie informuje o takich sytuacjach.Wiec moim zdaniem reklamacja jak najbardziej uzasadniona

~plus

 

Dodatkowe naliczenie za internet w roamingu (2018-08-29 21:52)

Ja tez uważam ze to operator powinien szczegolowo informowac o takich sytuacjach ze znjdziesz sie blisko granicy i przelaczasz sie na nadajnij spoza UE. To wyglada nie inaczej jak tylko naciaganie kleintow na dodatkowe koszty.

~wojtek

 

Dodatkowe naliczenie za internet w roamingu (2018-08-30 08:22)

           Masz całkowitą rację - W żadnym regulminie, opisie, zasadach na stronie Nju nie ma informacji, że opłaty roamingowe (czyli przydział do strefy 1 lub 2) zależą od sieci, w kórej jestesmy zalogowani, a nie od naszego położenia geograficznego.
          Podobnie można się naciąć w Polsce. Są miejsca w Bieszczadach czy na Podlasiu (dlatego blisko granicy przełączam telefon na ręczny wybór sieci) gdzie telefon póbuje się logować się do stacji bazowaej ukraińskiej czy białoruskiej i dzwoniąc z do domu nalicza nam niebotyczny rachunek
          Inna sprawa, że temat sprawdzania, do jakiej sieci jesteśmy zalogowani jest walkowany w mediach na okrągło w okresie wakacyjnym

EDIT godz. 13:45
Przykład tego, o czym właśnie napisałem: Link do wątku

[edytowane przez jacp11 o 13:49 w dniu 2018-08-30]
 

Dodatkowe naliczenie za internet w roamingu (2018-08-30 18:24)

W podanym stanie świadomości proponuje rezygnację z telefonii komórkowej na rzecz telefonii stacjonarnej, w której to wyżej wymieniony problem nie będzie występował... Nie wykluczone jednak, że zostanie wymyślony inny...

~użytkownik1920

odpowiedź

Dodatkowe naliczenie za internet w roamingu | ~wojtek (29.08.2018, 21:52)

Ja tez uważam ze to operator powinien szczegolowo informowac o takich sytuacjach ze znjdziesz sie blisko granicy i przelaczasz sie na nadajnij spoza UE. To wyglada nie inaczej jak tylko naciaganie kleintow na dodatkowe koszty.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

40 gości i 0 zalogowanych użytkowników