forumnju z rachunkiemofertaNaliczenie opłat będąc przy granicy kraju nie w UE.

Naliczenie opłat będąc przy granicy kraju nie w UE.

 

Naliczenie opłat będąc przy granicy kraju nie w UE. (2018-08-30 11:44)

Witam,


wyjechałem na wakacje w Bieszczady. Chodząc na jednym ze szlaków telefon złapał na parę godzin sieć ukraińską. Transfer danych był włączony i pobrało dane na ok 4 mb. Rachunek przyszedł większy o 120 zł. Granicy ukraińskiej oczywiście nie przekroczyłem. Czy z tego tytułu mogę jakoś się odwołać?


Pozdrawiam!

 

Naliczenie opłat będąc przy granicy kraju nie w UE. (2018-08-30 12:59)

Tak, jak najbardziej, jeżeli wcześniej nie miałeś takich sytuacji, to reklamacja będzie uznana :) A na przyszłość radzę się zabezpieczyć przez włączenie bezpłatnej blokady transmisji danych w roamingu, która blokuje tylko dodatkowo płatny transfer, a nie ten który masz w ramach pakietu do wykorzystania w strefie 1 ( UE) i ustawienie w aparacie telefonicznym ręczny wybór sieci, gdy wybierasz się w rejon przygraniczny. Wówczas telefon nie zaloguje się automatycznie do nadajnika o silniejszym zasięgu, np. spoza strefy 1. Blokada jest bezpłatna i możesz ją założyć przez konto nju mobile.

odpowiedź

Naliczenie opłat będąc przy granicy kraju nie w UE. | pablo1 (30.08.2018, 11:44)

Witam,


wyjechałem na wakacje w Bieszczady. Chodząc na jednym ze szlaków telefon złapał na parę godzin sieć ukraińską. Transfer danych był włączony i pobrało dane na ok 4 mb. Rachunek przyszedł większy o 120 zł. Granicy ukraińskiej oczywiście nie przekroczyłem. Czy z tego tytułu mogę jakoś się odwołać?


Pozdrawiam!
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

39 gości i 0 zalogowanych użytkowników