forumnju na kartęusługiProblem z mobilnym hotspotem

Problem z mobilnym hotspotem

 

Problem z mobilnym hotspotem (2018-02-16 21:41)

Mam telefon i dwie karty - jedną Nju na kartę, drugą innego operatora. Jak próbuję wystawić hotspot na karcie Nju to niby działa, bo można się z nim połączyć, ale nie da się nic ściągnąć. Internet na telefonie działa, udostępniony nie działa. Hotspot uruchomiony na drugiej karcie od innego operatora działa bez problemu, więc nie jest to problem z telefonem (Lumia 950XL).

Nju jakoś blokuje możliwość udostępniania WiFi? To w ogóle jest możliwe?

 

Problem z mobilnym hotspotem (2018-02-17 16:05)

Sam sobie odpowiem, bo pokombinowałem i się udało. Może się komuś przyda.

Domyślnie telefon ustawił sobie APN na Internetipv6 oraz IPv4v6XLAT. Po ustawieniu APNa zgodnie z zaleceniami operatora (wszędzie internet) oraz IPv4v6 (nie wiem czy to istotna zmiana) hotspot ładnie śmiga. Prędkości nie są porażające (trochę ponad 20Mbps, mimo że mam 4 stacje LTE Orange w promieniu 1 km), ale działa.

 

Problem z mobilnym hotspotem (2018-11-13 00:14)

Witam. Mam ten sam problem co kolega wyżej. Telefon Xiaomi MiA1, ktoś wie jak pomóc ?

~cyjanowodór

 

Problem z mobilnym hotspotem (2018-11-13 09:25)

<div>Kolega wyżej pisze, jak rozwiązał swój problem- próbowałeś to zastosowac?</div><div>
</div>Przed chwilą postawiłem hotspota na Redmi4a i tablet łaczy się z internetem (ping 67ms, download 12MB/s)
Moje parametry:
Nazwa: internet ipv6
APN: internet
typ APN: default, supl
protokół APN: IPv4/IPv6
MMC: 260
typ uwierzytelnienia: nie ustawiono

[edytowane przez jacp11 o 09:37 w dniu 2018-11-13]
 

Problem z mobilnym hotspotem (2018-11-13 23:41)

Zrobiłam tak jak napisałeś i dalej nic. Coś jakby blokuje mi ten internet. Na ikonie od internetu na kompie pokazuje się znak" !".  Na ustawieniach wg zaleceń operatora rownież...

~cyjanowodór

 

Problem z mobilnym hotspotem (2018-11-24 13:45)

Po aktualizacji androida w telefonie Xiaomi Mi A1 pojawił się problem z hotspotem. Po wertowaniu kilku forum sposoby znalazłem dwa:
1. W urządzeniu klienckim np. w laptopie trzeba ręcznie wpisać serwer DNS np.8.8.8.8;8.8.4.4.
2.W telefonie Ustawienia->Sieć komórkowa->Zaawansowane->Punkty dostępowe->edytować punkt dostępowy i dopisać TYP APN "dun" (dun,default,supl).

 

Problem z mobilnym hotspotem (2018-12-11 23:23)

Mam telefon Xiaomi mi A1. W Play chodził hot spot normlanie. Tydzień temu zmieniłem operatora na nju mobile i nie działa mi hot spot. Drażni mnie to bo kupiłem specjalnie większy pakiet danych bo z pazerności zrezygnowałem że światłowodu. Automatyczna konfiguracja nie działa. Wasze wskazówki nie działają. 

~mucha

 

Problem z mobilnym hotspotem (2018-12-12 07:46)

A co odpowiedział BOK na Twoje zgłoszenie? Bo jeżlei żadna z porad nie działa, to już nic więcej nie da się zrobić (przynajmniej na forum)

~jac

 

Problem z mobilnym hotspotem (2018-12-16 21:12)

to jest odpowiedź na post:

A co odpowiedział BOK na Twoje zgłoszenie? Bo jeżlei żadna z porad nie działa, to już nic więcej nie da się zrobić (przynajmniej na forum)


Nie chcę dzwonić i tracić 5 zl. Podobnie inni bo z jakiej racji.? Jeżeli to czyta jakoś magik z nju mobile i mi pomoże to osobiście napiszę szefa do nju mobile żeby złożyć podziękowania i załączając zrzut. Nie znam się na tych wszystkich nazwach. Mam telefon Xiaomi mi A1. Nie działa w nim hot spot z kartą Nju.
Wchodzę ustawienia sieci/punty dostępowe. Mam taki oto punk dostępowy który skonfigurował mi się automatycznie po włożeniu karty nju mobile. Rozwinąłem go i czytam


Nazwa: Orange internet
APN: internet
Proxy: Nie ustawiono
Port: Nie ustawiono
Hasło: internet
Serwer: nieustawiono
MMSC: nie ustawiono
Proxy dla MMS : nie ustawiono,
MCC: 260
MNC: 03
Typ uwieżytelniania: PAP lub CHAP
Typ AN: defau, supl
Protokół APN: IPv4
Protokół podczas romingu: IPv4
Włącz wyłącz APN: suwak na wył,
Nośnik: nie określono
Wartość MVNO : nie ustawiono
Moje ustawienia hot spot
To standard Nazwa i hasło. Standard przenoszenia 2,4 GHz
Proszę o konkretną odpowiedź co wymienionych przeze mnie miejscach podmienić, dopisać, usunąć, zmienić, włączyć.
Z góry dziękuję! 

~mucha

 

Problem z mobilnym hotspotem (2018-12-16 21:31)

to jest odpowiedź na post:

Po aktualizacji androida w telefonie Xiaomi Mi A1 pojawił się problem z hotspotem. Po wertowaniu kilku forum sposoby znalazłem dwa:
1. W urządzeniu klienckim np. w laptopie trzeba ręcznie wpisać serwer DNS np.8.8.8.8;8.8.4.4.
2.W telefonie Ustawienia->Sieć komórkowa->Zaawansowane->Punkty dostępowe->edytować punkt dostępowy i dopisać TYP APN "dun" (dun,default,supl).




Miałem taki sam problem przed aktualizacją Androida z dnia 1 listopada. Wtedy rozwiązaniem było to co podałem powyżej.
Obecnie posiadam najnowszą aktualizację z 1 listopada i z Twoimi (mucha) ustawieniami punktu dostępowego wszystko śmiga poprawnie.<h4>
</h4>

odpowiedź

Problem z mobilnym hotspotem | misio (16.02.2018, 21:41)

Mam telefon i dwie karty - jedną Nju na kartę, drugą innego operatora. Jak próbuję wystawić hotspot na karcie Nju to niby działa, bo można się z nim połączyć, ale nie da się nic ściągnąć. Internet na telefonie działa, udostępniony nie działa. Hotspot uruchomiony na drugiej karcie od innego operatora działa bez problemu, więc nie jest to problem z telefonem (Lumia 950XL).

Nju jakoś blokuje możliwość udostępniania WiFi? To w ogóle jest możliwe?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

29 gości i 0 zalogowanych użytkowników