forumnju z rachunkiemofertaNowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-05-15 10:49)

No i mamy nowy cennik roamingowy. Chciałem dopytać w BOK, czy faktycznie pakiet FUP który jest wymieniony w cenniku jest współdzielony na nju dodatkowy (do tej pory pakiety roamingowe były aktywowane oddzielnie). Wg konsultanta z BOK nie, każdy z numerów dostaje własny pakiet w ramach Fair Usage Policy, przyznawanego po wykorzystaniu aktualnego pakietu krajowego, który w całości jest dostępny w roamingu na zasadach krajowych (bez dodatkowych opłat).
Czyli mamy ilość danych wynikającą z oferty krajowej, po jej wykorzystaniu zamiast lejka pakiet przyznany w ramach FUP z tabeli 12, a później opłata 0,04 zł za 1 MB.
Z doświadczenia wiem ze co konsultant to inna wersja, więc jakby ktoś miał inne informacje to proszę się dzielić ;) (choć zgodnie z pkt. 5 i 6 raczej nie tak to będzie wyglądać).

16.05 ----
Dzisiaj inny konsultant i i potwierdzenie tego co jest w regulaminie, czyli zupełnie inna informacja niż wczoraj - danych jest tyle co w tabelce 12 a w przypadku posiadania nju dodatkowego pakiet jest wspólny dla obu numerów.

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-05-16 20:45)

Nju, poprawcie cennik bo niezłą gafę strzeliliście. :)

"15.
Zasady FUP:
1)W celu stosowania FUP w roamingu w Strefie 1, Operator może wymagać od  Abonenta dowodu stałego zamieszkania w Polsce lub  dowodu istnienia innych okoliczności wiążących się z częstym przebywaniem w Polsce przez dłuższy czas. W przypadku, gdy Abonent nie przedstawi ich do 14 dni od wezwania Operatora, do opłat naliczanych w roamingu zostaną doliczone opłaty dodatkowe w wysokości:"

Chodzi raczej o dowód stałego zamieszka w UE jak też częstego przebywania w UE a nie w Polsce. :)

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~radek

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-05-16 22:33)

@martinezcb
dla mnie najwyższy priorytet ma zawsze regulamin, a to co mówi konsultant jeśli nie ma potwierdzenia w regulaminie to traktuję jako brak odpowiedniego szkolenia pracowników BOK ;)

Można powiedzieć, że w przypadku Nju Dodatkowy nowy roaming w ramach "darmowego" limitu danych działa analogicznie jak w usłudze krajowej tylko "darmowy" limit danych jest znacznie mniejszy.
Czyli w Nju Buzz z usługą Wszystko komórkowe za 29zł zamiast 10GB w kraju to do dyspozycji masz tylko 1,46GB do podziału na oba numery.

Zapewne jeśli będą dostępne dodatkowe pakiety obniżające koszty za transfer danych to one będą działać po staremu, czyli każdy pakiet będzie wymagał osobnej aktywacji dla numeru głównego i dodatkowego, czyli poniesiesz podwójny koszt.
Z drugiej strony standardowy koszt 4 grosze za 1MB poza darmowym pakietem daje 4zł/100MB, a to już akceptowalny koszt jeśli nie potrzebujemy większej ilości danych, a wtedy dodatkowe pakiety mogą stracić rację bytu, chyba, że będą atrakcyjne finansowo.

W zasadzie od czerwca sens kupowania lokalnej karty SIM będzie bliski zeru, chyba, że ktoś będzie potrzebował 5-10GB to wtedy ciągle będzie to warte uwagi :-)

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-05-17 07:47)

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Zadzwoniłem z pytaniem czy muszę ściągnąć blokadę roamingu bez aktywnego pakietu żeby z tego skorzystać, czy działa na podobnej zasadzie jak aktualne pakiety w ue (czyli mimo blokady roamingu pakiet działa, a wolałem w razie wyczerpania limitu kupić kolejny niż płacić po 19 gr za 1 MB). Cena nawet wg stawki jest niższa niż ostatnie pakiety a do tego nie muszę w razie potrzeby kupować osobnych dla numeru głównego i dodatkowego, więc jest ok. Ale to sam konsultant z BOK mi zaznaczył że to dotyczy pakietu po wykorzystaniu danych które mam, więc mi szczęka opadła bo to przecież z regulaminu nie wynika (na co mu też zwróciłem uwagę). Tak jak i informacja że ten pakiet fup jest osobny dla każdego numeru, a nie wspólny (co już przecież jest tam dokładnie napisane). Jak to usłyszałem to już przypuszczałem że raczej informacje są bzdurą, dlatego napisałem że wg punktu 5 i 6 raczej to bajka.

[edytowane przez martinezcb o 07:47 w dniu 2017-05-17]
 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-05-17 07:55)

Zastanawiam się jak będzie z dzwonieniem z Polski do strefy 1?

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-05-17 08:15)

Też się zastanawiam, ale to już nie jest roaming więc nowe regulacje nie mają tu zastosowania. Jak ceny się zmienią to jedynie z własnej woli operatora, a puki co żadnej informacji o zmianach tych cen nie ma.

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-05-17 15:38)

Witam
Właśnie otrzymałem rachunek od njumobile. Byłem za granicą. Za roaming policzyli mi blisko 400 pln. I tu uwaga. Policzyli mi za kraj w którym nie byłem :)
Gratuluje firmie njumobile. Dodatkowo zgłosiłem reklamację. Obsługa njumobile odpisała mi "merytorycznie", że prawidłowo naliczyli mi opłaty. Jeszcze większe gratulacje, tym bardziej że merytoryczna odpowiedz. Gdzie szukać w takiej sytuacji pomocy, skoro njumobile nie raczy pochylić się nad faktem.
Pozdrawiam

~tomeknartowicz123

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-05-17 16:16)

to jest odpowiedź na post:

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem | majki (17.05.2017, 07:55)
Zastanawiam się jak będzie z dzwonieniem z Polski do strefy 1?


Nie ma nad czym, bo będzie bez zmian, czyli ponad 2zł/min z cyklem za każdą rozpoczętą minutę połączenia.
Odgórne zmiany dotyczą tylko i wyłącznie roamingu, ceny połączeń wykonywanych z Polski to już jak wspomniał martinezcb to dobra wola operatora.
Chcesz mieć tanie połączenia międzynarodowe to zmień operatora, który takie oferuje lub skorzystaj z jakiegoś VoIP itp.

@~tomeknartowicz123
Napisz drugą reklamację do Nju jako odwołanie albo jak wolisz od razu napisz skargę do UKE.
Pamiętaj, że w strefie przygranicznej można być fizycznie np. w Niemczech, a mimo to korzystać z sieci holenderskiej, czy belgijskiej w ramach roamingu międzynarodowego ale wiadomo, że w tym samym miejscu nie będziesz miał zasięgu sieci np. czeskiej, czy austriackiej.
400zł to dużo, więc musiałeś być gadatliwy albo ssać dane z netu, ewentualnie byłeś w zasięgu sieci szwajcarskiej, która nie jest traktowana jako UE.
Sam wiesz najlepiej gdzie byłeś i z czego korzystałeś, więc orientacyjnie z pomocą cennika roamingowego powinieneś wiedzieć jakie koszty Ciebie czekają.

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-04 20:42)

Ciekawi mnie niezmiernie jaki dowód trzeba będzie przedstawić na to że mimo częstych pobytów zagranicznych (ok. 35-40 tyg. w roku), mieszkam w Polsce i tu jest centrum moich interesów życiowych? 
A tak z ciekawości: ile wynosi mój pakiet w roamingu- Nju Buzz "Im dłużej tym lepiej"?

~gastarbeiter

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-14 14:53)

Jeśli będę po 15tym na terenie Strefy 1 i wykonam telefon na numer z tejże strefy, to ile zapłacę za połączenie? 
W/g stawki roamingowej, czy w/g stawki międzynarodowej Polska -> Strefa 1?

odpowiedź

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem | martinezcb (15.05.2017, 10:49)

No i mamy nowy cennik roamingowy. Chciałem dopytać w BOK, czy faktycznie pakiet FUP który jest wymieniony w cenniku jest współdzielony na nju dodatkowy (do tej pory pakiety roamingowe były aktywowane oddzielnie). Wg konsultanta z BOK nie, każdy z numerów dostaje własny pakiet w ramach Fair Usage Policy, przyznawanego po wykorzystaniu aktualnego pakietu krajowego, który w całości jest dostępny w roamingu na zasadach krajowych (bez dodatkowych opłat).
Czyli mamy ilość danych wynikającą z oferty krajowej, po jej wykorzystaniu zamiast lejka pakiet przyznany w ramach FUP z tabeli 12, a później opłata 0,04 zł za 1 MB.
Z doświadczenia wiem ze co konsultant to inna wersja, więc jakby ktoś miał inne informacje to proszę się dzielić ;) (choć zgodnie z pkt. 5 i 6 raczej nie tak to będzie wyglądać).

16.05 ----
Dzisiaj inny konsultant i i potwierdzenie tego co jest w regulaminie, czyli zupełnie inna informacja niż wczoraj - danych jest tyle co w tabelce 12 a w przypadku posiadania nju dodatkowego pakiet jest wspólny dla obu numerów.

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

39 gości i 0 zalogowanych użytkowników