forumnju z rachunkiemofertaNowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-15 09:42)

Ja tak teraz patrze i mam do wykorzystania 1.96GB w strefie 1 - tylko ze mam max 29 zł (nie 39) to dlaczego nie mam zgodnie z tabelką 1.46GB ? Mam dodatkowy numer za 9 zł. Ale to chyba sie nie liczy bo i tak nie wychodzi 39 zł jakby tak dodawac... o co kamon, ktos moze wie ? Tak na marginesie: Mój głowny numer jest teraz w UK - prosilem zeby właczył transfer danych, ale jakos nie widze zeby ubywało....hmmm...

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-15 12:33)

@seven77

Skoro z regulaminu wynika, że masz w swojej ofercie 1,46GB to tylko tyle Ci przysługuje oficjalnie.
Pamiętaj, że to pierwszy dzień działania usługi na nowych zasadach, więc trzeba brać pod uwagę błędy systemowe itp.
Opóźnienia w prezentacji ilości zużytych danych to standard, zwłaszcza w roamingu, więc nie sugerowałbym się tym co widać aktualnie w panelu www.
Zakładam, że ta osoba z UK to rozważny dorosły, bo w dzisiejszych czasach 1,5GB można zużyć w ciągu kilkunastu minut, a kolejne 1,5GB w ramach dopłaty 4 grosze/MB daje dodatkowo 60zł za taki transfer.

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-15 22:24)

Według stawki roamingowej, czyli po 15 czerwca tak, jakbyś dzwonił pod numer krajowy. Mówi o tym pkt 4. Cennika Usług w roamingu w ofercie nju  z rachunkiem.


<font color="#185d68">4. Korzystanie z połączeń głosowych, SMS-ów i MMS-ów podczas pobytu w Strefie 1 odbywa się na następujących zasadach:</font>
<font color="#185d68">1) połączenia głosowe, w tym Wideo Rozmowa, SMS-y lub MMS-y wykonane z numeru Abonenta w ramach Strefy 1 oraz do Polski będą traktowane, jak połączenia wykonane z numeru Abonenta na terenie Polski na numer komórkowy krajowych operatorów sieci komórkowych z uwzględnieniem tych samych warunków, które obowiązują Abonenta na tym numerze na terenie Polski.</font>

[edytowane przez firefox o 22:25 w dniu 2017-06-15]
 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-16 12:57)

Rozumiem, ze to bład jakis. Po jednym dniu widze ze zuzycie danych idzie w miare szybko (aktualizacja), tylko nadal jest tak: 1.96 Gb pozostalo 1.92 GB a jak pisalem mam max 29 zł. Odlicza od rachunku max 39 zł. Zalozenie twoje było błedne - nie dorosły czlowiek, ktorego musze kontrolowac, ale oczywiscie instrukcje dostal, i jakos sie ich trzyma chyba zeby YT nie ogladac itd. Ale fakt faktem odlicza dane od złego max, bo ja takiego nie mam.

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-17 14:24)

Jeśli dzwonisz z POLSKIEGO numeru na POLSKI NUMER to jest to połączenie ROAMINGOWEGO. Jeśli dzwonisz z POLSKIEGO numeru na ZAGRANICZNY NUMER to jest to połączenie międzynarodowe....

Przykład: dzwonisz z polskiego nr będąc w Niemczech/Polsce/Unii Europejskiej do znajomego mającego polski numer i przebywającego w Unii - roaming

Przykład2 : dzwonisz z polskiego numeru będąc w Niemczech/Polsce/Unii Europejskiej do znajomego mającego NIEMIECKI/CZESKI/FRANCUSKI/INNY NIŻ POLSKI numer - połączenie międzynarodowe.

~konsult

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-17 18:16)

to jest odpowiedź na post:

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem | ~konsult (17.06.2017, 14:24)
Jeśli dzwonisz z POLSKIEGO numeru na POLSKI NUMER to jest to połączenie ROAMINGOWEGO. Jeśli dzwonisz z POLSKIEGO numeru na ZAGRANICZNY NUMER to jest to połączenie międzynarodowe....

Przykład: dzwonisz z polskiego nr będąc w Niemczech/Polsce/Unii Europejskiej do znajomego mającego polski numer i przebywającego w Unii - roaming

Przykład2 : dzwonisz z polskiego numeru będąc w Niemczech/Polsce/Unii Europejskiej do znajomego mającego NIEMIECKI/CZESKI/FRANCUSKI/INNY NIŻ POLSKI numer - połączenie międzynarodowe.



Co za brednie piszesz i chyba celowo próbujesz wprowadzić w błąd nieświadomych użytkowników.

Tytułem wyjaśnienia:
a) połączenie międzynarodowe - połączenie wykonywane z Polski do innego kraju wg cennika międzynarodowego np. na komórkę do UE wychodzi nieco ponad 2zł za każdą rozpoczętą minutę
b) połączenie w ramach roamingu międzynarodowego - połączenie wykonywane z obcej sieci zagranicznej, czyli gdy przebywamy za granicą.
Zmiany które weszły w życie od 15 czerwca dotyczą tzw. Strefy 1 obejmującej kraje UE, w tym Polskę - szczegółową listę warto sprawdzić w cenniku, bo UE nie jest równoznaczne z geograficzną Europą i niektóre wyspy, czy kraje nie wchodzą do tej strefy.

[edytowane przez nju_klient o 18:17 w dniu 2017-06-17]
 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-17 18:53)

Bzdura. Każde połączenie telefoniczne wykonywane w sieci zagranicznej to polaczenie roamingowe. Jeśli jestes w Niemczech i dzwonisz na numer niemiecki to to jest takze roaming i tak bedzie naliczany. Wszystko jest jasno napisane w regulaminie roamingu w Unii Europejskiej. Wystarczy przeczytac.

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-19 09:32)

Będąc w Niemczech dzwonienie na numery niemieckie będzie naliczone jako połączenie międzynarodowe (połączenie z sieci polskiej do niemieckiej) + koszt roamingu (połączenie wykonane poza siecią macierzystą, w tym przypadku z jakiejś sieci niemieckiej) , który teraz w rozmowach/sms spadł do 0 zł więc nie ma wpływu na cenę. Takie połączenie będzie kosztować tyle samo co połączenie z Polski do Niemiec - na numery stacjonarne 1,48 zł/min, na komórkowe 1,91 zł/min - takie koszty są w aktualnie obowiązującym cenniku połączeń.

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-19 10:31)

to jest odpowiedź na post:

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem | martinezcb (19.06.2017, 09:32)
Będąc w Niemczech dzwonienie na numery niemieckie będzie naliczone jako połączenie międzynarodowe (połączenie z sieci polskiej do niemieckiej) + koszt roamingu (połączenie wykonane poza siecią macierzystą, w tym przypadku z jakiejś sieci niemieckiej) , który teraz w rozmowach/sms spadł do 0 zł więc nie ma wpływu na cenę. Takie połączenie będzie kosztować tyle samo co połączenie z Polski do Niemiec - na numery stacjonarne 1,48 zł/min, na komórkowe 1,91 zł/min - takie koszty są w aktualnie obowiązującym cenniku połączeń.


Też piszesz bzdury jak wcześniej @~konsul (może właśnie to Ty nim jesteś), przeczytaj wyżej co napisałem o połączeniu roamingowym.
Cała strefa 1 w roamingu jest traktowana tak samo, więc nie ma znaczenia, czy z Niemiec będziesz dzwonił do Polski, czy na niemiecki numer, bądź innego kraju UE, bo koszt i sposób rozliczania będzie identyczny.
Sama idea działania strefy 1 nie uległa zmianie, za to spadły znacząco koszty połączeń/transferu danych w strefie 1, czyli teraz, tj. od 15 czerwca takie połączenia są traktowane (w teorii) jak połączenia krajowe. Szczegóły są w cenniku roamingowym.

Co do kosztów połączeń międzynarodowych z Polski do Niemiec to obowiązuje podana stawka + koszt połączenia krajowego, czyli 0,19zł co na niemiecką komórkę daje razem 2,10zł, czyli jak wspominałem nieco powyżej 2zł/min.
Przeczytajcie najpierw cenniki i regulaminy usług, a dopiero potem piszcie.

P.S. Jak wspominał inny kolega to obecnie w sekcji "Regulaminy i cenniki" skasowali cennik dla Nju z rachunkiem i w to miejsce podlinkowali cennik usług roamingowych.

[edytowane przez nju_klient o 10:39 w dniu 2017-06-19]
 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-19 11:01)

>Cała strefa 1 w roamingu jest traktowana tak samo, więc nie ma znaczenia, czy z Niemiec będziesz dzwonił do Polski, czy na niemiecki numer, bądź innego kraju UE, bo koszt i sposób rozliczania będzie identyczny.

Sam piszesz bzdury. Nie wiem co pisał ~konsul i gdzie, ale ~konsult ma jak najbardziej rację. Roam Like at Home oznacza dzwonienie ze strefy 1 tak jakby połączenie było wykonywane z kraju macierzystego. Ma bardzo duże znaczenie czy z polskiego numeru  za granicą dzwonisz na polski numer, czy na numer zagraniczny. Zapoznaj się z cennikiem, który jest jak najbardziej dostępny:

Cennik usług w ofercie nju z rachunkiem - obowiązuje od  22.10.2014r. do odwołania
Cennik uwzględnia zmiany obowiązujące od 3 października 2016 r. oraz zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2017r. Cennik uwzględnia zmiany obowiązujące od 15 czerwca 2017 r.

Tabela 6 - Opłaty za połączenia międzynarodowe.

[edytowane przez martinezcb o 11:27 w dniu 2017-06-19]

odpowiedź

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem | martinezcb (15.05.2017, 10:49)

No i mamy nowy cennik roamingowy. Chciałem dopytać w BOK, czy faktycznie pakiet FUP który jest wymieniony w cenniku jest współdzielony na nju dodatkowy (do tej pory pakiety roamingowe były aktywowane oddzielnie). Wg konsultanta z BOK nie, każdy z numerów dostaje własny pakiet w ramach Fair Usage Policy, przyznawanego po wykorzystaniu aktualnego pakietu krajowego, który w całości jest dostępny w roamingu na zasadach krajowych (bez dodatkowych opłat).
Czyli mamy ilość danych wynikającą z oferty krajowej, po jej wykorzystaniu zamiast lejka pakiet przyznany w ramach FUP z tabeli 12, a później opłata 0,04 zł za 1 MB.
Z doświadczenia wiem ze co konsultant to inna wersja, więc jakby ktoś miał inne informacje to proszę się dzielić ;) (choć zgodnie z pkt. 5 i 6 raczej nie tak to będzie wyglądać).

16.05 ----
Dzisiaj inny konsultant i i potwierdzenie tego co jest w regulaminie, czyli zupełnie inna informacja niż wczoraj - danych jest tyle co w tabelce 12 a w przypadku posiadania nju dodatkowego pakiet jest wspólny dla obu numerów.

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

11 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies