forumnju z rachunkiemofertaNowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-19 12:41)

to jest odpowiedź na post:

>Sam piszesz bzdury. Nie wiem co pisał ~konsul i gdzie, ale ~konsult ma jak najbardziej rację. Roam Like at Home oznacza dzwonienie ze strefy 1 tak jakby połączenie było wykonywane z kraju macierzystego. Ma bardzo duże znaczenie czy z polskiego numeru  za granicą dzwonisz na polski numer, czy na numer zagraniczny. Zapoznaj się z cennikiem, który jest jak najbardziej dostępny:

Cennik usług w ofercie nju z rachunkiem - obowiązuje od  22.10.2014r. do odwołania
Cennik uwzględnia zmiany obowiązujące od 3 października 2016 r. oraz zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2017r. Cennik uwzględnia zmiany obowiązujące od 15 czerwca 2017 r.

Tabela 6 - Opłaty za połączenia międzynarodowe.



Głupota ludzka nie zna granic i jesteś tego wyśmienitym przykładem.
Nie wierz w to co mówią w mediach tylko przeczytaj cennik usług roamingowych.

Wątek dotyczy roamingu, a Ty podajesz linka do cennika krajowego z uwzględnieniem połączeń międzynarodowych.
Chłopie nadal nie rozumiesz, że piszesz nie na temat, bo połączenie międzynarodowe jest zupełnie czymś innym niż połączenie wykonywane w ramach roamingu międzynarodowego.
Miałem Ciebie za ogarniętego faceta a wychodzi, że jesteś laikiem, który coś słyszał ale nie wie w którym kościele dzwoni i powtarza nieprawdziwe plotki.

Moje P.S. dotyczyło faktu, że:
Na stronie http://www.njumobile.pl/regulaminy-i-cenniki
w części Dla Nju z rachunkiem - Cenniki
znajduje się link opisany jako cennik usług w ofercie nju z rachunkiem choć w rzeczywistości linkuje do cennika roamingowego:
http://www.njumobile.pl/b/articles/regulaminy/Cennik_uslug_w_roamingu_w_ofercie_nju_z_rachunkiem_od%2015_06_2017r.pdf
Przeczytaj ten cennik i sam wyciągnij wnioski.

Jeśli masz w sobie trochę godności to wypadałoby potem publicznie przyznać się do błędu i przeprosić wszystkich za wprowadzanie ludzi w błąd i głoszenie herezji.

Nie wiem, czy wcześniej korzystałeś z roamingu ale idea działania roamingu pozostała bez zmian, tylko wcześniej w Nju, w ramach strefy 1 minuta połączenia wychodzącego kosztowała 0,44zł, przychodzącego 0,05zł, a teraz masz na to "darmówki" i analogicznie jest z transferem danych. Zasada działania roamingu międzynarodowego pozostała stara ale obniżono koszty.
W mediach przeinaczyli znaczenie hasła "Roam Like at Home" i potem są tego efekty jeśli ludzie powtarzają utarte frazesy i nie szukają szczegółowych informacji u źródła, czyli w odpowiednim regulaminie i cenniku usług swojego operatora.

[edytowane przez nju_klient o 12:51 w dniu 2017-06-19]
 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-19 14:43)

O czym Ty piszesz? Odpisałeś na post kolegi "~konsult" (który chyba odpowiadał na post kolegi "kamil2") że pisze bzdury, a jego przykłady są poprawne. Cennik połączeń międzynarodowych nie zniknął, mimo że na stronie "regulaminy i cenniki" jest tam cennik roamingowy, to na stronie nju z rachunkiem jest pełny cennik połączeń z wykazem i sposobem rozliczania również połączeń na numery poza Polską. Połączenia z polskiego numeru na numer niepolski będą naliczone wg opłat międzynarodowych, a pisanie że to bzdura sugeruje innym że mogą dzwonić po całej strefie 1 na lokalne numery kraju w którym przebywają, w ramach swojej oferty.

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-19 16:05)

@martinezcb
Cytat z mojej ostatniej wiadomości zaczynający się do słów :
"Sam piszesz bzdury. Nie wiem co pisał ~konsul i gdzie, ale ~konsult ma jak najbardziej rację.." to są Twoje słowa, czyli martinezacb, a nie konsula czy kogokolwiek innego, więc ja nie wiem o czym Ty piszesz.

Przeczytaj cennik usług roamingowych, a jeśli to zrobiłeś to zrób to jeszcze raz ale ze zrozumieniem, a jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to poproś mamę, brata, kolegę, kogokolwiek i niech Ci przetłumaczy.

Masz tam napisane czarno na białym ale trzeba to przeczytać. Niestety reprezentujesz tak niski poziom, że trudno mi nadążyć za Twoim tokiem rozumowania i jest on dla mnie absurdalny.
Nie podałeś żadnego rzeczowego argumentu tylko powtarzasz uparcie zasłyszaną bzdurę lub sam tak interpretujesz zwrot "Roam Like at Home", choć nie masz zielonego pojęcia jak to działa  w praktyce.
Co więcej mylisz połączenie międzynarodowe z roamingiem międzynarodowym i usilnie sam wierzysz w te bzdury, masakra.

Podsumowując, będąc za granicą w strefie 1 czyli w UE to mogę dzwonić po całej strefie 1 w ramach "darmówek" lub niższych stawek, "tak jak w kraju", więc będąc w Niemczech (korzystając z roamingu międzynarodowego) nie ma znaczenia, czy dzwonię do Polski, czy do Niemiec, Francji itd., bo sposób rozliczania i koszt połączenia jest taki sam w ramach całej strefy 1.
Tak samo było wcześniej tylko wtedy takie połączenie kosztowało 44 groszy, teraz jest "tak jak w kraju", czyli są albo darmówki albo niższe stawki i tyle, nie ma tu żadnej specjalnej filozofii, którą próbujesz innym wmówić.

Czekam na Twoje publiczne przyznanie się do błędu.

[edytowane przez nju_klient o 16:20 w dniu 2017-06-19]
 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-19 17:54)

Zadzwoniłem do BOK i przyznaję się do błędu. Rozmowa z numerami zagranicznymi jest międzynarodowa tylko jeśli połączenie wykonywane jest z własnej sieci z Polski. Będąc w roamingu rozmowy z wszystkimi numerami w strefie 1 traktowane są jak rozmowa lokalna w Polsce, czyli są wielokrotnie tańsze. 

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-19 18:58)

Nie musiałeś dzwonić do BOK, bo wystarczyło przeczytać cennik usług roamingowych.

Cieszę się, że wreszcie rozróżniasz połączenie międzynarodowe od roamingowego.
Inaczej mówiąc, korzystając z telefonu za granicą Polski w ramach roamingu międzynarodowego to nie ma żadnych połączeń międzynarodowych, a są tylko połączenia w ramach roamingu międzynarodowego płatne zgodnie z cennikiem roamingowym.

Należy tylko pamiętać, że "darmówki" lub tanie połączenia mamy TYLKO jeśli dzwonimy z kraju należącego do strefy 1 do jakiegokolwiek kraju należącego również do strefy 1.
Jak wcześniej wspomniałem strefa 1 (UE) nie jest równoznaczna z geograficzną Europą i jak ktoś będzie nieostrożny to zamiast "darmówek" lub tanich połączeń dostanie kilkaset złotych rachunku.
Takim wyjątkiem jest np. Szwajcaria i Wysp Man obok Wielkiej Brytanii, które należą do strefy 2, a wtedy połączenia z tych miejsc do Polski i do pozostałych krajów strefy 1 (UE) to już wydatek niemal 5zł/min.

[edytowane przez nju_klient o 19:03 w dniu 2017-06-19]
 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-21 22:22)

to jest odpowiedź na post:

Zadzwoniłem do BOK i przyznaję się do błędu. Rozmowa z numerami zagranicznymi jest międzynarodowa tylko jeśli połączenie wykonywane jest z własnej sieci z Polski. Będąc w roamingu rozmowy z wszystkimi numerami w strefie 1 traktowane są jak rozmowa lokalna w Polsce, czyli są wielokrotnie tańsze. 


Czyli jeśli w strefie przygranicznej znajdę się akurat w zasięgu nadajników z np. Niemiec, czy Czech  (zatem w roamingu międzynarodowym) oraz zadzwonię dajmy na to do Francji (lub do innego kraju UE, Strefa1 lub do Polski) - to zapłacę jak za rozmowę lokalną w Polsce, czyli "wielokrotnie taniej". Natomiast jeśli przemieszczę się tylko parę km lub może nawet parę metrów "bliżej" i znajdę się z powrotem w zasięgu nadajników swojej macierzystej sieci, dzwoniąc do tejże samej Francji zabulę już jak za połączenie międzynarodowe? Cennik podstawowy nju z rachunkiem, tabela 6? 

[edytowane przez stanley99 o 22:29 w dniu 2017-06-21]
 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-22 14:33)

@stanley99

Dokładnie tak.

[edytowane przez martinezcb o 14:34 w dniu 2017-06-22]
 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-06-30 23:07)


Aha. Czyli wniosek z tego taki, że (wielokrotnie) bardziej się opłaca dzwonić na numer zagraniczny będąc w roamingu, niż ze swojej sieci macierzystej z Polski. Inaczej pisząc: jeśli ktoś potrzebuje sporo rozmawiać z zagranicą (mówimy oczywiście cały czas o UE), a mieszka w pobliżu granicy, np. Czech czy Niemiec, może mu się opłacać tam podjechać ;) Trochę to absurdalne...

 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-07-01 09:03)

@stanley99
Tak to działa w całej UE i w większości sieci będzie bardziej opłacało się podjechać do granicy i tam dzwonić za granicę w ramach roamingu zamiast wykonywać połączenie międzynarodowe albo można skorzystać z dobrodziejstw VoIP i wtedy nie trzeba robić wycieczek na granicę, aby było taniej ;)

To nie jest absurdalne, bo opłaty międzynarodowe ustala operator samodzielnie, a co do roamingu to został on urzędowo, odgórnie narzucony, czy tak się operatorom podobało, czy nie. Analogicznie jak miałeś np. z żarówkami żarowymi Unia je zlikwidowała czy tego chciałeś, czy nie i teraz musisz kupować żarówkę żarową jako "specjalną" odpowiednio droższą albo kupować nowe energooszczędne. O ile LED jest godnym następcą żarnika o tyle wcześniejsze świetlówki to była porażka, więc czasem zmiany narzucone przeciętnemu obywatelowi przez UE mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

[edytowane przez nju_klient o 09:04 w dniu 2017-07-01]
 

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem (2017-07-01 17:26)

Mam pytanie o taką sytuację. Numer główny zostaje w Polsce, numer dodatkowy wyjeżdża do UE. Włączyłam roaming na głównym numerze (na dodatkowym nie ma takiej możliwości prawda?
I teraz tak po włączeniu roamingu:
1.Dodatkowy nju dzwoni z UE do Polski na numer główny lub inny dowolny komórkowy w Polsce i koszt jest taki jaki mamy w umowie.
2.Główny numer lub każdy inny komórkowy w Polsce dzwoni na dodatkowy nju do UE i koszt jest taki jaki mamy w umowie.
3. Dodatkowy dzwoni na inny komórkowy w UE- czy to już jest połączenie międzynarodowe i zupełnie inna stawka? Czy to nadal koszt jaki mamy w umowie?
4. Zupełnie obcy komórkowy w UE dzwoni na dodatkowy nju w UE (mający włączony roaming) i koszt jest jaki????
5. Główny w Polsce dzwoni na obcy w UE i jest to na pewno połączenie międzynarodowe.
6. Jaki jest podział internetu (mamy go już bardzo dużo) główny zostający w Polsce ma nadal bardzo dużo a dodatkowy 1,4 GB czy jest podział i obydwa mają tylko po połowie z tego małego limitu, mimo, że główny jest w Polsce?
Może ktoś mi to wyjaśni?
Z góry dziękuję. Beata

odpowiedź

Nowy cennik roamingowy w nju z rachunkiem | martinezcb (15.05.2017, 10:49)

No i mamy nowy cennik roamingowy. Chciałem dopytać w BOK, czy faktycznie pakiet FUP który jest wymieniony w cenniku jest współdzielony na nju dodatkowy (do tej pory pakiety roamingowe były aktywowane oddzielnie). Wg konsultanta z BOK nie, każdy z numerów dostaje własny pakiet w ramach Fair Usage Policy, przyznawanego po wykorzystaniu aktualnego pakietu krajowego, który w całości jest dostępny w roamingu na zasadach krajowych (bez dodatkowych opłat).
Czyli mamy ilość danych wynikającą z oferty krajowej, po jej wykorzystaniu zamiast lejka pakiet przyznany w ramach FUP z tabeli 12, a później opłata 0,04 zł za 1 MB.
Z doświadczenia wiem ze co konsultant to inna wersja, więc jakby ktoś miał inne informacje to proszę się dzielić ;) (choć zgodnie z pkt. 5 i 6 raczej nie tak to będzie wyglądać).

16.05 ----
Dzisiaj inny konsultant i i potwierdzenie tego co jest w regulaminie, czyli zupełnie inna informacja niż wczoraj - danych jest tyle co w tabelce 12 a w przypadku posiadania nju dodatkowego pakiet jest wspólny dla obu numerów.

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

16 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies