forumnju na kartęusługiBrak możliwości wysyłania i odbierania MMS

Brak możliwości wysyłania i odbierania MMS

 

Brak możliwości wysyłania i odbierania MMS (2015-03-28 12:21)

Witam.
Posiadam telefon Microsoft Lumia 535 DualSim kupiony nowy. Po przejści do njumobile dostałem kartę sim którą włożyłem do slotu karty micro sim. Powyłączałem możliwość wysyłania danych aby kasa nie uciekała z konta nie wiadomo kiedy. Wszystko cacy można wysyłać sms, dzwonić, łączy się z WIFI oraz MOŻNA wysyłać i odbierać MMSy. Żadnej konfiguracji nie przeprowadzałem. O dziwo jakiś czas poźniej (po awarii w orange) próbowałem wysyłać MMS i niestety pojawiał sie komunikat: "nie można wysłać wiadomości". Odbieranie MMS również nie było możliwe. Z pozostałymi funkcjami nie ma problemu. Na następny dzień znów jakoś MMS można wysłać a dziś po raz kolejny brak mozliwośc wysyłania MMSów. Z zasięgiem nie ma problemów, wszystkie funkcje telefonu działają (telefonowanie, smsy, maile, wifi). Wszystko oprócz MMS. Proszę o pomoc.



EDIT:
Odbieranie MMS jest mozliwe lecz wysyłanie nie. Konfoguracja przeprowadzona lecz dalej nic nie pomaga. Konsultant odpowiedział mi aby sprawdzić na innym telefonie  (tam z wysyłaniem nie ma problemów) gdyz może to byc awaria oprogramowania. Czy to możliwe??? Czy oddawać telefon na gwarancji??? Czekam na pomoc.

 

Brak możliwości wysyłania i odbierania MMS (2015-03-29 10:45)

Rozwiązanie znalezione.
Odpowiem sam sobie jak by ktoś jeszcze miał podobny problem. Otóż sprawa sie ma w taki sposób że należało nic nie konfigurować w ustawieniach karty sim tzn:
wybór sieci = automatyczny
nie konfigurować apn-ów do internetu ani do mmsów.
Mieć wyłączona transmisję danych jeżeli ktoś nie chce oraz w ustawieniach wiadomości zaznaczyć "zezwól na MMS, gdy dane są wyłączone".

To tyle. Mam nadzieję że w razie czego okaże sie ten temat pomocny.


Mój telefon: Microsoft Lumia 535 DualSim

[edytowane przez r4fi_pl o 10:45 w dniu 2015-03-29]
 

post został zablokowany przez moderatora

Przyczyna blokady:wymagana akceptacja treści odpowiedzi przez moderatora

~gość1434673055275

odpowiedź

Brak możliwości wysyłania i odbierania MMS | r4fi_pl (28.03.2015, 12:21)

Witam.
Posiadam telefon Microsoft Lumia 535 DualSim kupiony nowy. Po przejści do njumobile dostałem kartę sim którą włożyłem do slotu karty micro sim. Powyłączałem możliwość wysyłania danych aby kasa nie uciekała z konta nie wiadomo kiedy. Wszystko cacy można wysyłać sms, dzwonić, łączy się z WIFI oraz MOŻNA wysyłać i odbierać MMSy. Żadnej konfiguracji nie przeprowadzałem. O dziwo jakiś czas poźniej (po awarii w orange) próbowałem wysyłać MMS i niestety pojawiał sie komunikat: "nie można wysłać wiadomości". Odbieranie MMS również nie było możliwe. Z pozostałymi funkcjami nie ma problemu. Na następny dzień znów jakoś MMS można wysłać a dziś po raz kolejny brak mozliwośc wysyłania MMSów. Z zasięgiem nie ma problemów, wszystkie funkcje telefonu działają (telefonowanie, smsy, maile, wifi). Wszystko oprócz MMS. Proszę o pomoc.



EDIT:
Odbieranie MMS jest mozliwe lecz wysyłanie nie. Konfoguracja przeprowadzona lecz dalej nic nie pomaga. Konsultant odpowiedział mi aby sprawdzić na innym telefonie  (tam z wysyłaniem nie ma problemów) gdyz może to byc awaria oprogramowania. Czy to możliwe??? Czy oddawać telefon na gwarancji??? Czekam na pomoc.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

38 gości i 0 zalogowanych użytkowników