forumnju na kartęusługiBrak możliwości wysyłania i odbierania MMS

Brak możliwości wysyłania i odbierania MMS

 

Brak możliwości wysyłania i odbierania MMS (2015-03-28 12:21)

Witam.
Posiadam telefon Microsoft Lumia 535 DualSim kupiony nowy. Po przejści do njumobile dostałem kartę sim którą włożyłem do slotu karty micro sim. Powyłączałem możliwość wysyłania danych aby kasa nie uciekała z konta nie wiadomo kiedy. Wszystko cacy można wysyłać sms, dzwonić, łączy się z WIFI oraz MOŻNA wysyłać i odbierać MMSy. Żadnej konfiguracji nie przeprowadzałem. O dziwo jakiś czas poźniej (po awarii w orange) próbowałem wysyłać MMS i niestety pojawiał sie komunikat: "nie można wysłać wiadomości". Odbieranie MMS również nie było możliwe. Z pozostałymi funkcjami nie ma problemu. Na następny dzień znów jakoś MMS można wysłać a dziś po raz kolejny brak mozliwośc wysyłania MMSów. Z zasięgiem nie ma problemów, wszystkie funkcje telefonu działają (telefonowanie, smsy, maile, wifi). Wszystko oprócz MMS. Proszę o pomoc.



EDIT:
Odbieranie MMS jest mozliwe lecz wysyłanie nie. Konfoguracja przeprowadzona lecz dalej nic nie pomaga. Konsultant odpowiedział mi aby sprawdzić na innym telefonie  (tam z wysyłaniem nie ma problemów) gdyz może to byc awaria oprogramowania. Czy to możliwe??? Czy oddawać telefon na gwarancji??? Czekam na pomoc.

 

Brak możliwości wysyłania i odbierania MMS (2015-03-29 10:45)

Rozwiązanie znalezione.
Odpowiem sam sobie jak by ktoś jeszcze miał podobny problem. Otóż sprawa sie ma w taki sposób że należało nic nie konfigurować w ustawieniach karty sim tzn:
wybór sieci = automatyczny
nie konfigurować apn-ów do internetu ani do mmsów.
Mieć wyłączona transmisję danych jeżeli ktoś nie chce oraz w ustawieniach wiadomości zaznaczyć "zezwól na MMS, gdy dane są wyłączone".

To tyle. Mam nadzieję że w razie czego okaże sie ten temat pomocny.


Mój telefon: Microsoft Lumia 535 DualSim

[edytowane przez r4fi_pl o 10:45 w dniu 2015-03-29]
 

post został zablokowany przez moderatora

Przyczyna blokady:wymagana akceptacja treści odpowiedzi przez moderatora

~gość1434673055275

odpowiedź

Brak możliwości wysyłania i odbierania MMS | r4fi_pl (29.03.2015, 10:45)

Rozwiązanie znalezione.
Odpowiem sam sobie jak by ktoś jeszcze miał podobny problem. Otóż sprawa sie ma w taki sposób że należało nic nie konfigurować w ustawieniach karty sim tzn:
wybór sieci = automatyczny
nie konfigurować apn-ów do internetu ani do mmsów.
Mieć wyłączona transmisję danych jeżeli ktoś nie chce oraz w ustawieniach wiadomości zaznaczyć "zezwól na MMS, gdy dane są wyłączone".

To tyle. Mam nadzieję że w razie czego okaże sie ten temat pomocny.


Mój telefon: Microsoft Lumia 535 DualSim
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

26 gości i 0 zalogowanych użytkowników