profil na forum

nick
r4fi_pl
nowicjusz

moje ostatnie

Brak możliwości wysyłania i odbierania MMS

(2015-03-29 10:45 w wątku Brak możliwości wysyłania i odbierania MMS)

Rozwiązanie znalezione.
Odpowiem sam sobie jak by ktoś jeszcze miał podobny problem. Otóż sprawa sie ma w taki sposób że należało nic nie konfigurować w ustawieniach karty sim tzn:
wybór sieci = automatyczny
nie konfigurować apn-ów do internetu ani do mmsów.
Mieć wyłączona transmisję danych jeżeli ktoś nie chce oraz w ustawieniach wiadomości zaznaczyć "zezwól na MMS, gdy dane są wyłączone".

To tyle. Mam nadzieję że w razie czego okaże sie ten temat pomocny.


Mój telefon: Microsoft Lumia 535 DualSim

ta odpowiedź była przydatna
dla 2 osób

Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią.

(2015-03-29 08:43 w wątku Czy to możliwe, żeby przy wyłączonej transmisji danych w sieci komórkowej, smartfon sam się łączył z siecią.)

Mam to samo. Mam nju na karte w planie miesio19, telefon Lumia 535 od microsoftu. Co jakis czas zbiera mi z konta 2-3gr nie wiem za co. Transmisja danych wyłączona wszędzie gdzie tylko można. MMS przychodzą bez pobierania kasy. Wysyłanie MMSów niestety niemozliwe (wczesniej nie było problemów, bez jakiejkolwiek konfiguracji i kase zabierało tylko za MMS) bo cos się popsuło tylko nie wiem co. Konfigurację przeprowadziłem ale nie pomogło.


Coś mi tu śmierdzi z tum njumobile. Jak tak dalej pójdzie to chyba przeprowadzę się gdzie indziej.

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób