forumnju z rachunkiemofertafaktura wyzsza niz 57 zl ;-)

faktura wyzsza niz 57 zl ;-)

 

faktura wyzsza niz 57 zl ;-) (2013-07-26 00:59)

Hmm....a ja dzis dostalem fakture za 1 m-c uzytkowania na kwote 82,60 zl ;-) hmm...a mialo byc maksymalnie 57 zl ze wszystkimi pakietami. Czy ktos spotkal sie z takim zonkiem?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

faktura wyzsza niz 57 zl ;-) (2013-07-26 09:07)

Jeśli był to numer przenoszony z innej sieci i otrzymałeś wcześniej numer tymczasowy, to na tej karcie jest uruchomiony plan nju zerowy, gdzie nie obowiązują pakiety promocyjne, więc kwota faktury może być wyższa niż 57,00zł. Dopiero po przeniesieniu numeru docelowego na tą kartę, następuje zmiana taryfy na nju Buzz. Możliwe, że taka zmiana nastąpiła u Ciebie w trakcie trwania okresu rozliczeniowego i stąd te opłaty.

Info na temat planu Nju zerowy znajdziesz w tym wątku Nju zerowy

[edytowane przez pigula o 09:11 w dniu 2013-07-26]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

faktura wyzsza niz 57 zl ;-) (2013-07-26 10:55)

Oczywiscie, ze przenosilem sie z innej sieci, ale gdy dostalem informacje, ze czas przenoszenia sie wynosi caly miesiac i ze przez ten czas bede mial tymczasowy numer placac jednoczesnie za stary numer u starego operatora to nie korzystalem z ofery njumobile, tylko z uslug starego operatora, az do momentu pojawienia sie informacji, ze umowa ze starym operatorem zostala wylaczona i na dobre numer zostal przeniesiony do njumobile. A zatem jesli korzystalem z Njumobile dopiero po faktycznym przeniesieniu sie ze starym numerem do Njumobile, czyli jak Njmumobile to nazywa po wejsciu w zycie oferty Njumobile to dlaczego dostaje rachunek na 82,60 zl? Czy to znaczy, ze kwota 57 zl na fakturze to humbuk?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

faktura wyzsza niz 57 zl ;-) (2013-07-26 11:24)

Możesz sprawdzić historię połączeń w okresie rozliczeniowym za który była wystawiona faktura, radziłbym tez skontaktować się z NJu żeby sprawdzić dokładnie kiedy numer był przeniesiony i od kiedy zaczął obowiązywać plan nju z rachunkiem, możliwe, że część opłat była naliczona jeszcze w planie nju zerowy.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

faktura wyzsza niz 57 zl ;-) (2013-07-26 14:53)

Tak tez uczynilem. Skontaktowalem sie i zostalo potwierdzone, ze wychodzi na to, ze przed przylaczeniem do taryfy "57zł" bylem w taryfie "njumobile zero", w ktorej sie placi zgodnie z cennikiem.


Problemy sa jednak dwa:
1) Wylaczono mi numer u starego operatora i formalnie przeszedlem do njumobile, ale nie wlaczono mi od razu planu taryfowego "57 zł" - troche dziwne, zwlaszczs, ze nie byl to weekend tylko srodek tygodnia :-)
2) Po zsumowaniu polaczen cennikowych (tel, sms, mms, internet) w okresie tego dziwnego oczekiwania na przylaczenie do taryfy "57 zł" (choc przeciez juz bylem w njumobile) i dodaniu kwoty 57 wyszla kwota, ktora jest nizsza od tej zawartej na fakturze. 


Czy ktos tez mial podobny problem z dziwnie wyliczana faktura? Czy ktos tez nie byl przelaczany do prawidlowego taryfikatora od razu?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

faktura wyzsza niz 57 zl ;-) (2013-07-26 15:32)

Standardowo zmiana z nju zerowy na nju buzz może potrwać do 24h od momentu przeniesienia numeru docelowego. Zapis o czasie potrzebnym na zmianę taryfy i sposobie funkcjonowania planu nju zerowy powinieneś mieć na umowie

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

faktura wyzsza niz 57 zl ;-) (2013-07-28 09:19)

No tak...tylko po co wymyslac jakies dziwne przejsciowe taryfikatory. Przeciez nikt nie chce przyjsc do Njumobile by placic wiecej niz 57 zl miesiecznie tak jak to Njumobile reklamuje. Nie dosc, ze przenoszenie trwa: 
+ zakonczenie okresu abonamentowego u starego operatora
+ jeden caly miesiac
+ 24 h
(chyba troche za dlugo)
To jeszcze w tym okresie placi sie wg innego cennika - czego Njumobile nie reklamuje, Czyz nie lepiej, wygodniej, przejrzysciej, uczciwiej wzgledem klienta stosowac to co sie reklamuje???


W moim przypadku dodatkowo naliczanie oplaty za rozmowy w okresie przejsciowym sa wziete z sufitu. Jechalem z kalkulatorem by zliczyc oplate w tzw. okresie przejsciowym i w zaden sposob nie wychodzi mi ta kwota, ktora mam na fakturze....tzn wychodzi o ile pomnoze to co wygadalem w okresie przejsciowym razy dwa :-)
Chyba trzeba reklamowac......aaaaaa i jeszcze jedna fajna rzecz - rozmowa z konsultantem Njumobile kosztuje 5 zl za polaczenie :-) wiec jesli ktos ma problem i zadzwoni na linie pare razy to wiecej go to bedzie kosztowalo niz miesieczna oplata :-) Chyba chodzi o to by nikt nie dzwonil do obslugi klienta :-)

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

faktura wyzsza niz 57 zl ;-) (2013-07-29 09:35)

Nju wymyśliło sobie taka taryfę przejściową, bo nie nalicza normalnej opłaty abonamentowej w trakcie przenoszenia (nawet opłaty minimalnej 9,00zł). U innego operatora przy przenoszeniu dostajesz dwie faktury z abonamentem, za swój numer u starego operatora i numer tymczasowy u nowego i tak aż do momentu przeniesienia. W NJU jak nie korzystasz z karty tymczasowej żadne opłaty nie są naliczane.


Co do opłat za połączenia z BOK, NJU reklamuje się jako marka internetowa, dlatego preferują kontakty elektroniczne i pewnie z tego powodu opłata za połączenie z konsultantem tyle kosztuje.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

faktura wyzsza niz 57 zl ;-) (2013-07-30 10:50)

całkiem ciekawe... jednak "kultura orange" nic dodać nic ująć, a już praktycznie byłem zdecydowany. cóż mam czas jeszcze się zastanowić. co z tego, że oferta jest dobra skoro obsługa poniżej dna w bagnie. nie obaźcie się, ale nic nie zmieniło się od czasu Idei, a po wejściu orange wręcz zleciało naprzysowiowy r.. . Moje ówczesne doznania z ta firmą były tak silnie negatywne, że... hm nie wiem czy nie będę wolał płacic odrobinę więcej, ale za to miec mniej problemów..ech.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~tip24

 

faktura wyzsza niz 57 zl ;-) (2013-07-30 18:02)

Konsultant ostrzega -ale po fakcie, że trzeba czytać co się podpisuje. Ma racje - trzeba czytać uważnie a najlepiej nie podpisywać. bez nicka bo się wstydzę moja faktura to 157,80 a wydawało mi się, że czytać potrafię.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

odpowiedź

faktura wyzsza niz 57 zl | -) (el-82.60)

Hmm....a ja dzis dostalem fakture za 1 m-c uzytkowania na kwote 82,60 zl ;-) hmm...a mialo byc maksymalnie 57 zl ze wszystkimi pakietami. Czy ktos spotkal sie z takim zonkiem?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

25 gości i 0 zalogowanych użytkowników