forumnju z rachunkiemusługiNJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów)

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów)

 

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów) (2021-12-09 21:50)

Witam, czy jest możliwe aby usługodawca NJU blokował publiczny port. Mianowicie karta SIM w routerze TP-Link MR400. Router skonfigurowany ma zarówno DDNS jak i przekierunkowanie portów bądź na siebie bądź na PC (z uruchomionym serwerem www Apache). DDNS poprawnie uruchomiony - lecz wpisanie w sieci internet adresu xxxx.ddns.net (NO-IP) nie skutkuje. Wpisanie adresu zewnętrznego IP routera nie skutkuje nie zależnie na co ma byś przekierunkowany port. W sieci lokalnej adres zewnętrzny jak i wewnętrzny poprawnie otwiera stronę.

 

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów) (2021-12-10 07:49)

Cytuję z innego wątku:
"Oto odpowiedź od obsługi Nju Mobile
W odpowiedzi informujemy, że w Nju Mobile uzyskanie publicznego IP jest niemożliwe, w związku z czym usługi wymagające publicznego adresu są niedostępne."

https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,176200010,title,publiczne-ip,watek
Zatem przy braku "publika" wszelkie zabawy z przekierowaniami portów, DDNS-ami, itp. są bezcelowe. Chyba, że coś się zmieniło od 2017r., chociaż nie sądzę. Zawsze możesz zapytać BOK.

P.S. O ile mi wiadomo usługę publicznego IP można dostać w Orange. Jednak nigdy nie korzystałem, nie znam szczegółów.
https://www.orange.pl/view/vpn

[edytowane przez stanley99 o 07:49 w dniu 2021-12-10]
 

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów) (2021-12-10 08:59)

dziękuję za tak szybką odpowiedź
nie łudzę się
BOK nie chcę mi się pytać - kiedyś pytałem o kody USSD, nie dostałem żadnej odpowiedzi
widocznie są to zbyt trudne tematy dla BOK
niech lepiej oficjalnie wprowadzą opłatę za publiczny IP

 

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów) (2021-12-10 09:19)

<span class="Linkify">napisałem na czacie - otrzymana odpowiedź:
Adres IP w naszych usługach jest zmienny i prywatny.

~gość1639124381997

odpowiedź

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów) | gość1461794293318 (09.12.2021, 21:50)

Witam, czy jest możliwe aby usługodawca NJU blokował publiczny port. Mianowicie karta SIM w routerze TP-Link MR400. Router skonfigurowany ma zarówno DDNS jak i przekierunkowanie portów bądź na siebie bądź na PC (z uruchomionym serwerem www Apache). DDNS poprawnie uruchomiony - lecz wpisanie w sieci internet adresu xxxx.ddns.net (NO-IP) nie skutkuje. Wpisanie adresu zewnętrznego IP routera nie skutkuje nie zależnie na co ma byś przekierunkowany port. W sieci lokalnej adres zewnętrzny jak i wewnętrzny poprawnie otwiera stronę.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

29 gości i 0 zalogowanych użytkowników