forumnju z rachunkiemusługiNJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów)

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów)

 

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów) (2021-12-09 21:50)

Witam, czy jest możliwe aby usługodawca NJU blokował publiczny port. Mianowicie karta SIM w routerze TP-Link MR400. Router skonfigurowany ma zarówno DDNS jak i przekierunkowanie portów bądź na siebie bądź na PC (z uruchomionym serwerem www Apache). DDNS poprawnie uruchomiony - lecz wpisanie w sieci internet adresu xxxx.ddns.net (NO-IP) nie skutkuje. Wpisanie adresu zewnętrznego IP routera nie skutkuje nie zależnie na co ma byś przekierunkowany port. W sieci lokalnej adres zewnętrzny jak i wewnętrzny poprawnie otwiera stronę.

 

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów) (2021-12-10 07:49)

Cytuję z innego wątku:
"Oto odpowiedź od obsługi Nju Mobile
W odpowiedzi informujemy, że w Nju Mobile uzyskanie publicznego IP jest niemożliwe, w związku z czym usługi wymagające publicznego adresu są niedostępne."

https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,176200010,title,publiczne-ip,watek
Zatem przy braku "publika" wszelkie zabawy z przekierowaniami portów, DDNS-ami, itp. są bezcelowe. Chyba, że coś się zmieniło od 2017r., chociaż nie sądzę. Zawsze możesz zapytać BOK.

P.S. O ile mi wiadomo usługę publicznego IP można dostać w Orange. Jednak nigdy nie korzystałem, nie znam szczegółów.
https://www.orange.pl/view/vpn

[edytowane przez stanley99 o 07:49 w dniu 2021-12-10]
 

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów) (2021-12-10 08:59)

dziękuję za tak szybką odpowiedź
nie łudzę się
BOK nie chcę mi się pytać - kiedyś pytałem o kody USSD, nie dostałem żadnej odpowiedzi
widocznie są to zbyt trudne tematy dla BOK
niech lepiej oficjalnie wprowadzą opłatę za publiczny IP

 

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów) (2021-12-10 09:19)

<span class="Linkify">napisałem na czacie - otrzymana odpowiedź:
Adres IP w naszych usługach jest zmienny i prywatny.

~gość1639124381997

odpowiedź

NJU Mobile - publiczny numer IP (działanie usług DDNS i przekierowanie portów) | gość1461794293318 (10.12.2021, 08:59)

dziękuję za tak szybką odpowiedź
nie łudzę się
BOK nie chcę mi się pytać - kiedyś pytałem o kody USSD, nie dostałem żadnej odpowiedzi
widocznie są to zbyt trudne tematy dla BOK
niech lepiej oficjalnie wprowadzą opłatę za publiczny IP
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

67 gości i 2 zalogowanych użytkowników