forumstrona www, moje kontomoje kontoPłacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę.

 

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę. (2020-03-22 10:58)

Dzień dobry,

Czy ktoś się spotkał z takim zachowaniem?
Nie mam pojęcia, czym to może być spowodowane. Od 2 miesięcy płacę ponad 38 zł, (zapłaciłem 41,61 zł  i  41,69 zł ).
Nie mam żadnych usług dodatkowych ani smsów premium. Gdzie i co mogę jeszcze sprawdzić? W billingu, który przychodzi w mailu razem z fakturą, jest kilka pozycji, które są naliczone i mają wartości w kolumnie "Do zapłaty", ale nie dają w sumie nawet 38 zł.
Na fakturze widać, że suma opłat przekracza 38 zł, jednak w każdym miesiącu opłaty za poszczególne połączenia na każdym z 2 numerów różnią się od siebie. Więc nie mogę jednoznacznie określić, która opłata przewyższyła kwotę z poprzedniego miesiąca. 

Help, gdzie szukać tych dodatkowych 3 złotych?

Dzięki i pozdrawiam.

 

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę. (2020-03-22 12:18)

<font color="#000000" face="Times New Roman"> </font><font color="#000000" face="Calibri" size="3">Do sumy 38 naliczane są konkretne opłaty ( które są na fakturze ) Po przekroczeniu tej sumy w parze powinno pokazywć wszędzie 0   ...</font>
<font color="#000000" face="Times New Roman"> </font><font color="#000000" face="Calibri" size="3">Jak piszesz suma na fakturze przekracza sumę 38pln , więc sprawdz co powoduje to przekroczenie , jest to wyszczególnione i wiadomo czy to rozmowa , sms czy pobranie danych</font>
<font color="#000000" face="Times New Roman"> </font>

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1584875909516

 

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę. (2020-03-22 18:48)

@krystanpisze1:
Po pierwsze primo pamiętaj, że w taryfie dla dwojga za nr dodatkowy płacisz stałą opłatę abonamentową 9 zł. Czyli kwota limitu za połączenia+pakiet internetu wynosi na oba nr-y 29zł, a nie 38zł (dopiero 29+9=38zł, co daje średnio 19zł na każdy numer).
Po drugie poszukaj w rachunku szczegółowym pozycji z ikonką "all". To są opłaty w ramach tego limitu max. 29zł. Jeżeli masz inne pozycje do zapłaty bez tego "all", są to usługi dodatkowo płatne. Np. SMS-y premium, niektóre infolinie, rozmowy międzynarodowe, itp.
Po trzecie pamiętaj również, że to jest forum użytkowników. Jeśli dalej coś Ci się nie będzie zgadzało, kontaktuj się z BOK.

 

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę. (2020-03-23 08:50)

[cytat]@krystanpisze1:
(...)
"Po drugie poszukaj w rachunku szczegółowym pozycji z ikonką "all". To są opłaty w ramach tego limitu max. 29zł. Jeżeli masz inne pozycje do zapłaty bez tego "all", są to usługi dodatkowo płatne. Np. SMS-y premium, niektóre infolinie, rozmowy międzynarodowe, itp."
(...)

Dzięki za wytłumaczenie kwestii. Sprawdziłem rachunek szczegółowy i wychodzi na to, że nie mam w nim dodatkowych opłat. Wszystkie pozycje z jakąkolwiek wartością do zapłaty mają ikonkę "all".

 

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę. (2020-03-23 09:07)

to jest odpowiedź na post:

@krystanpisze1:
(...)
"Po drugie poszukaj w rachunku szczegółowym pozycji z ikonką "all". To są opłaty w ramach tego limitu max. 29zł. "
(...)
Dzięki za wytłumaczenie kwestii. Sprawdziłem rachunek szczegółowy i wychodzi na to, że nie mam w nim dodatkowych opłat. Wszystkie pozycje z jakąkolwiek wartością do zapłaty mają ikonkę "all".




W takim razie suma kwot tych "all"  nie powinna przekroczyć 29zł (+9zł za nr dodatkowy=38zł). Jeżeli jest inaczej wyjaśniaj/reklamuj w BOK. 


[EDIT] Z ciekawości sprawdziłem swoją ostatnią fakturę. Suma kwot "all" wyniosła idealnie 29zł, zresztą innych do zapłacenia nie miałem. Do analizy może się przydać zrzut billingu do Excela, który można pobrać po zalogowaniu się na konto na stronie Nju. Tylko jeśli chcemy, żeby był zgodny z fakturą, trzeba pamiętać o zaznaczeniu właściwego zakresu dat danego okresu rozliczeniowego.

[edytowane przez stanley99 o 09:57 w dniu 2020-03-23]
 

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę. (2020-03-23 10:48)

W sierpniu miałem 39,23m zł i na fakturze było tak:
https://www.easypaste.org/file/gDrdm3fC/nju.platnosci.jpg?lang=pl

Ostatnie kolumny to wartość do zapłaty - najpierw same zera, (po przekroczeniu 38zł) i w pewnym momencie coś płatnego extra.

 

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę. (2020-03-23 11:05)

to jest odpowiedź na post:

W sierpniu miałem 39,23m zł i na fakturze było tak: <...>
 najpierw same zera, (po przekroczeniu 38zł) i w pewnym momencie coś płatnego extra.




A tego SMS-a nie wysyłałeś, wziął się znikąd? Z ciekawości pytam.
Jakiś czas temu miałem ze 2-3 faktury na 38,01zł. Nie chciało mi się tego 0,01 dochodzić... ;-)

 

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę. (2020-03-23 18:12)

<div>Hej :) Coś mi  się wierzyć nie chce by wszystko miało ikonkę "all", a kwota faktury jakimś cudem była wyższa, musiałeś coś pominąć. Sprawdź ctrl +f i wyszukaj 801 albo *610 (690610610), może to infolinie?</div><div>
</div><div>SMS za 1.23 zł to wiadomość wysłana na numer stacjonarny, którego usługa obniżająca koszty połączeń nie obejmuje.  A wyższa o 1 grosz kwota faktury to zaokrąglenie kwot do pełnych groszy: końcówki poniżej 0.5 grosza pomija się, a końcówki 0.5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza. Można to zareklamować ;)</div>

[edytowane przez pilotka o 18:18 w dniu 2020-03-23]
 

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę. (2020-03-23 21:44)

Podliczyłem po raz kolejny wszystkie wydatki z wartością "do zapłaty". Wyszło równe 29 zł.
Billing jest podzielony na 2 numery, z czego każdy numer ma dwie sekcje: połączenia wykonane w kraju i przesyłanie danych w kraju.
Podliczając wszystkie koszta z kolumny "do zapłaty":
w pierwszym numerze  - 2.82 zł i 20.81 zł
w drugim numerze - 3.62 zł i 1.75 zł.
Wychodzi równo 29 zł. Mimo to na fakturze przy drugim numerze mam wyższą kwotę za połączenia. To wygląda na infolinię albo jakiś sms premium. Nie wiem, ale z billingów tego nie potrafię wywnioskować.
Jutro zadzwonię do BOK.
Tyle zachodu o 3 zł :D

~krystianpisze

 

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę. (2020-03-24 06:30)

to jest odpowiedź na post:

A tego SMS-a nie wysyłałeś, wziął się znikąd? Z ciekawości pytam.

Przez pomyłkę puściłem na stacjonarny.
Ale chciałem pokazać, jak wygląda faktura z czyms dodatkowo płatnym

odpowiedź

Płacę ponad 38 zł, w ofercie 19 zł na głowę. | krystianpisze1 (23.03.2020, 08:50)

[cytat]@krystanpisze1:
(...)
"Po drugie poszukaj w rachunku szczegółowym pozycji z ikonką "all". To są opłaty w ramach tego limitu max. 29zł. Jeżeli masz inne pozycje do zapłaty bez tego "all", są to usługi dodatkowo płatne. Np. SMS-y premium, niektóre infolinie, rozmowy międzynarodowe, itp."
(...)

Dzięki za wytłumaczenie kwestii. Sprawdziłem rachunek szczegółowy i wychodzi na to, że nie mam w nim dodatkowych opłat. Wszystkie pozycje z jakąkolwiek wartością do zapłaty mają ikonkę "all".
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

16 gości i 0 zalogowanych użytkowników