forumnju z rachunkiemusługiUruchomienie roamingu za granicą

Uruchomienie roamingu za granicą

Uruchomienie roamingu za granicą (2019-08-14 13:21)

Na początku chciałbym tylko wspomnieć, że to super pomysł żeby roaming był domyślnie wyłączony dla klienta. Zwłaszcza, że się o tym dowiaduje dopiero gdy mu telefon przestaje działać. Także wielkie dzięki nju, super robota!
Tylko jak mam to teraz włączyć? Potrzebny jest Super PIN który mi nie działa, a ustawić go nie mogę, bo muszę podać hasło z SMS (świetne zabezpieczenie gdy się nie można do żadnej sieci zalogować). Wydaje mi się, że sobie ten Super PIN ustawiłem, ale w międzyczasie musiałem wymienić kartę SIM i nie wiem czy wtedy kod nie uległ zmianie, o czym rzecz jasna nie zostałem poinformowany, bo komu takie informacje są w ogóle potrzebne... ??
I jak ją mam teraz uruchomić ten roaming będąc za granicą?

~pawel

Uruchomienie roamingu za granicą (2019-08-14 13:43)

Hej :) Myślę, że to super pomysł, by to klient decydował czy chce korzystać z roamingu zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają blisko wschodniej granicy i przez włączenie tej usługi domyślnie, byliby narażeni na bardzo wysokie koszty, gdyby złapali zasięg spoza strefy 1, np. łącząc się z nadajnikiem ukraińskim. Trudno zatem obwiniać operatora, że przed  wyjazdem nie sprawdziłeś czy usługa jest aktywna. SuperPIN  ustaliłeś, gdy składałeś zamówienie, skutkiem czego podpisałeś umowę z nju i jest na umowie, jeżeli go potem nie zmieniłeś. Przy wymianie simki nie ulega zmianie.  Jeżeli go nie znasz, nie pozostaje Ci nic innego jak z innego numeru, zadzwonić do Biura Obsługi Klienta pod numer 690610610. Pozdrawiam :)

Uruchomienie roamingu za granicą (2019-08-16 00:17)

No tak, zapomniałem, że współczesne telefony nie posiadają funkcji ręcznego wyboru sieci i jedyne rozwiązanie problemu przygranicznych połączeń, to wyłączenie roamingu dla każdego, obojętnie czy mieszka 2 czy 200 km od granicy... To wręcz wynika samo z siebie - sam nie wiem dlaczego na to wcześniej nie wpadłem.
Sądzę jednak, że można by te procedury jakoś uprościć, np. wprowadzić kod Super PUK na wypadek zagubienia Super PINu, a do tego Super PIN2 i Super PUK2, żeby bardziej zabezpieczyć klienta przed nieautoryzowanym uruchomieniem roamingu. Na tym etapie operator wymaga zdecydowanie za mało kodów i haseł do zapamiętania. Dla pewności powinien też zdecydowanie żądać odcisku palca, numeru PESEL, nazwiska rodowego matki i rozmiaru buta do weryfikacji klienta - w końcu mówimy tu o uruchomieniu usługi, przy której podanie loginu i hasła nie wystarczy, bo przecież każdy zna hasła każdego innego klienta i bez tych dodatkowych zabezpieczeń wszyscy włączaliby sobie nawzajem roaming na złość - sąsiad mi, ja sąsiadowi itd. Heh, a głupie banki wymagają jedynie podania loginu i hasła do podobnego rodzaju operacji - ale z nich naiwniacy...

~pawel

Uruchomienie roamingu za granicą (2019-08-16 07:25)

Normalni ludzie przed dalekimi wyjazdami sprawdzają niektóre rzeczy (np. hamulce w samochodzie, dozwoloną wagę bagażu w samolocie czy roaming). Twoje lenistwo (fizyczne i umysłowe) nie jest problemem operatora,
Zapytaj mieszkańców Mołwit, Grzechotek, Podwojponia, Białowieży, Kukuryk czy dla Twojej wygody zechcą grzebać w konfiguracji telefonu i zmieniać sposób wyboru operatora. Jeżeli będą na tak, osobiście zaniosę do Nju podanie o włączony roaming jako ustawienia domyślne

Ideą Nju s a niskie koszty realizowane m.in. przed wyłączanie kosztownych usług i samoobsługę przez stronę WWW - a to wymaga od użytkownika odrobiny wysiłku, i trudnej sztuki czytania regulaminu ze zrozumieniem

[edytowane przez jac o 07:26 w dniu 2019-08-16]

Uruchomienie roamingu za granicą (2019-08-16 09:04)

Szkoda właśnie, że nie wpadłeś na to, by sprawdzić czy masz aktywną usługę, zamiast kazać innym gmerać w ustawieniach aparatu, zwłaszcza starszym ludziom, którzy mieszkają w terenie przygranicznym i mają płacić, bo biedak hasła zapomniał, roamingu nie włączył, ale winna jest firma lol. Zamiast się użalać jaka to firma niedobra i wymyśla skomplikowane procedury , trzeba sprawdzić przed wyjazdem, a nie szukać winnych własnego "bo ja myślałem że"...Ludzie bierzcie odpowiedzialność za własne zaniedbania. 

odpowiedź

Uruchomienie roamingu za granicą | ~pawel (14.08.2019, 13:21)

Na początku chciałbym tylko wspomnieć, że to super pomysł żeby roaming był domyślnie wyłączony dla klienta. Zwłaszcza, że się o tym dowiaduje dopiero gdy mu telefon przestaje działać. Także wielkie dzięki nju, super robota!
Tylko jak mam to teraz włączyć? Potrzebny jest Super PIN który mi nie działa, a ustawić go nie mogę, bo muszę podać hasło z SMS (świetne zabezpieczenie gdy się nie można do żadnej sieci zalogować). Wydaje mi się, że sobie ten Super PIN ustawiłem, ale w międzyczasie musiałem wymienić kartę SIM i nie wiem czy wtedy kod nie uległ zmianie, o czym rzecz jasna nie zostałem poinformowany, bo komu takie informacje są w ogóle potrzebne... ??
I jak ją mam teraz uruchomić ten roaming będąc za granicą?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

75 gości i 0 zalogowanych użytkowników