forumnju z rachunkiemusługiTPLINK MR3420 + HUAWEI E3131 problem

TPLINK MR3420 + HUAWEI E3131 problem

 

TPLINK MR3420 + HUAWEI E3131 problem (2017-02-05 16:56)

Mam problem taki że jak wysyłam coś na YouTube to internet się rozłącza a dosadnie mówiąc modem widnieje w routerze jako że rozłączony ... Czego to może być kłopot ???

 

TPLINK MR3420 + HUAWEI E3131 problem (2017-02-05 21:39)

To masz problem sprzętowy/programowy dotyczący współpracy routera z modemem USB, a nie problem z operatorem.
Spróbuj wgrać najnowszy soft do routera itp. a jak nie to zmień router albo modem, może to coś pomoże.
Dlatego ja jestem przeciwnikiem takich kombinacji (router+modem USB) i wolę dedykowane routery LTE stacjonarne, które z reguły działają 24h bezproblemowo.

 

TPLINK MR3420 + HUAWEI E3131 problem (2017-02-07 13:03)

o jakim routerze mówisz?
no u mnie wyszło chyba ze problem lezy w tym, ze router nie wydala z zasilaniem modemu....
sam nie wiem co z tym uczynić... czy kupić moze nowy sprzet czy na razie włozyc kartedo starego tel i korzystac z theteringu ?

 

TPLINK MR3420 + HUAWEI E3131 problem (2017-02-07 19:25)

Mam na myśli routery stacjonarne klasy Huawei B596-s22, B315 do których mam zaufanie.
Oczywiście możesz próbować z innym sprzętem ale podobnej klasy.

Ewentualnie jeśli potrzebujesz mobilności to możesz rozejrzeć się za routerem mobilnym zasilanym akumulatorem Li-ION.

Albo poszukaj routera, który na 100% będzie działał z Twoim modemem. Tylko pamiętaj, że Twój modem z tego co kojarzę to jest tylko 3G, a jak przyszłościowo kupisz modem USB LTE to miej na uwadze, że ten sam router może już nie działać prawidłowo.

Obecnie LTE do podstawa i jak już kupować sprzęt to pod kątem LTE nawet jeśli teraz nie masz np. zasięgu LTE ale jutro go możesz mieć, a wtedy zmiana sprzętu byłaby bardziej kosztowna.
Musisz przemyśleć ile środków jesteś w stanie przeznaczyć co za to możęsz dostać i wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Każdy smartfon powinien mieć opcję udostępniania internetu o WiFi ale jestem sceptyczny co do funkcjonalności takiego rozwiązania. O ile sporadycznie podczas wyjazdu jest to OK to jako stały sposób udostępniania internetu na laptopie w domu uważam to za mało wygodne i praktyczne.

[edytowane przez nju_klient o 19:26 w dniu 2017-02-07]

odpowiedź

TPLINK MR3420 + HUAWEI E3131 problem | tomtech (05.02.2017, 16:56)

Mam problem taki że jak wysyłam coś na YouTube to internet się rozłącza a dosadnie mówiąc modem widnieje w routerze jako że rozłączony ... Czego to może być kłopot ???
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

36 gości i 0 zalogowanych użytkowników