forumnju na kartęusługiRoaming - opłaty

Roaming - opłaty

 

Roaming - opłaty (2018-06-20 15:27)

W NJU na kartę widzę w wykazie rozmów, że za rozmowy przychodzące roamingowe miałem zerową opłatę na początku czerwca, a teraz pojawiły się drobne opłaty za takie same rozmowy. Więc nie rozumiem o co chodzi z tymi opłatami roamingowymi. Czy te rozmowy są darmowe, czy nie są ? Czy ja wyczerpałem jakiś limit i teraz naliczane mi są jakieś opłaty , a wcześniej nie były naliczane ? O co to chodzi ? Dlaczego to się zmieniło ? Dlaczego w wykazie rozmów taka sama rozmowa przychodząca roamingowa na początku czerwca była darmowa, a teraz nie jest.


Czy nie moglibyście tego jakoś czytelnie wyjaśniać - bo powstaje z tego kompletny mętlik.

 

Roaming - opłaty (2018-06-20 18:05)

Widzę, że wyszukiwanie słabo działa ;) Dopiero co wczoraj o tym pisałam: https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,203100005,title,dop-aty-w-roamingu-w-strefie-1-ue-w-ofercie-na-karte-,watek

 

Roaming - opłaty (2018-06-20 22:14)

to jest odpowiedź na post:

Może  komuś się przyda ta informacja. Od wczoraj, tj. od 18.06.2018 w roamingu w strefie 1 (UE) w ofercie na kartę są naliczane dodatkowe opłaty:
1) 0.06 zł za minutę połączenia wykonanego,
2) 0.02 zł za minutę połączenia odebranego,
3) 0.01 zł za SMS-a,
4) niecały grosz, czyli 0.0074 gr za MMS-a czy 1 MB danych.




Ja nie otrzymałem mailowo żadnej informacji o tych zmianach ani w moim koncie online zupełny brak informacji. Wygląda to na zmianę warunków umowy bez poinformowania klientów.

~darek

 

Roaming - opłaty (2018-06-20 22:23)

Maile nie były wysyłane. 17 maja na stronie internetowej nju został opublikowany nowy cennik usług w roamingu dla klientów orange i nju mobile na kartę wraz z informacją o zmianie w sposobie naliczania opłat w roamingu. Informacje też były publikowane na blogu rzecznika Orange i komunikowane przez biuro prasowe Orange. Dodatkowo, Klienci, którzy przekraczają granicę po 18.06.2018 otrzymują informację o nowych stawkach w Welcome SMS.
 

[edytowane przez pilotka o 22:24 w dniu 2018-06-20]
 

Roaming - opłaty (2018-06-23 06:18)

Mam pytanie. Gdzie si podziała zasada polityki uczciwego korzystania w roamingu ?? Czy operatorzy jak im pasuje mogą z niej zrezygnować ?? Bo ja byłem cały czas straszony tą polityką ,a teraz nikt o niej nie mówi. To tak można sobie dopasować warunki jak komu pasuje ?? A co z nami , maluczkimi klientami ?? Gdzie jest teraz UKiK ??

~bodek

 

Roaming - opłaty (2018-06-23 12:18)

FUP nadal obowiązuje, ale wiadomo, że w praktyce jak ktoś naruszy Politykę Uczciwego Korzystania wyrzuca kartę, kupuje nową i po problemie. Właśnie ze względu na dużą rotację kart wprowadzono opłaty dodatkowe decyzją prezesa UKE.

odpowiedź

Roaming - opłaty | darek795 (20.06.2018, 15:27)

W NJU na kartę widzę w wykazie rozmów, że za rozmowy przychodzące roamingowe miałem zerową opłatę na początku czerwca, a teraz pojawiły się drobne opłaty za takie same rozmowy. Więc nie rozumiem o co chodzi z tymi opłatami roamingowymi. Czy te rozmowy są darmowe, czy nie są ? Czy ja wyczerpałem jakiś limit i teraz naliczane mi są jakieś opłaty , a wcześniej nie były naliczane ? O co to chodzi ? Dlaczego to się zmieniło ? Dlaczego w wykazie rozmów taka sama rozmowa przychodząca roamingowa na początku czerwca była darmowa, a teraz nie jest.


Czy nie moglibyście tego jakoś czytelnie wyjaśniać - bo powstaje z tego kompletny mętlik.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

26 gości i 0 zalogowanych użytkowników