forumnju na kartęusługiRoaming - opłaty

Roaming - opłaty

 

Roaming - opłaty (2018-06-20 15:27)

W NJU na kartę widzę w wykazie rozmów, że za rozmowy przychodzące roamingowe miałem zerową opłatę na początku czerwca, a teraz pojawiły się drobne opłaty za takie same rozmowy. Więc nie rozumiem o co chodzi z tymi opłatami roamingowymi. Czy te rozmowy są darmowe, czy nie są ? Czy ja wyczerpałem jakiś limit i teraz naliczane mi są jakieś opłaty , a wcześniej nie były naliczane ? O co to chodzi ? Dlaczego to się zmieniło ? Dlaczego w wykazie rozmów taka sama rozmowa przychodząca roamingowa na początku czerwca była darmowa, a teraz nie jest.


Czy nie moglibyście tego jakoś czytelnie wyjaśniać - bo powstaje z tego kompletny mętlik.

 

Roaming - opłaty (2018-06-20 18:05)

Widzę, że wyszukiwanie słabo działa ;) Dopiero co wczoraj o tym pisałam: https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,203100005,title,dop-aty-w-roamingu-w-strefie-1-ue-w-ofercie-na-karte-,watek

 

Roaming - opłaty (2018-06-20 22:14)

to jest odpowiedź na post:

Może  komuś się przyda ta informacja. Od wczoraj, tj. od 18.06.2018 w roamingu w strefie 1 (UE) w ofercie na kartę są naliczane dodatkowe opłaty:
1) 0.06 zł za minutę połączenia wykonanego,
2) 0.02 zł za minutę połączenia odebranego,
3) 0.01 zł za SMS-a,
4) niecały grosz, czyli 0.0074 gr za MMS-a czy 1 MB danych.




Ja nie otrzymałem mailowo żadnej informacji o tych zmianach ani w moim koncie online zupełny brak informacji. Wygląda to na zmianę warunków umowy bez poinformowania klientów.

~darek

 

Roaming - opłaty (2018-06-20 22:23)

Maile nie były wysyłane. 17 maja na stronie internetowej nju został opublikowany nowy cennik usług w roamingu dla klientów orange i nju mobile na kartę wraz z informacją o zmianie w sposobie naliczania opłat w roamingu. Informacje też były publikowane na blogu rzecznika Orange i komunikowane przez biuro prasowe Orange. Dodatkowo, Klienci, którzy przekraczają granicę po 18.06.2018 otrzymują informację o nowych stawkach w Welcome SMS.
 

[edytowane przez pilotka o 22:24 w dniu 2018-06-20]
 

Roaming - opłaty (2018-06-23 06:18)

Mam pytanie. Gdzie si podziała zasada polityki uczciwego korzystania w roamingu ?? Czy operatorzy jak im pasuje mogą z niej zrezygnować ?? Bo ja byłem cały czas straszony tą polityką ,a teraz nikt o niej nie mówi. To tak można sobie dopasować warunki jak komu pasuje ?? A co z nami , maluczkimi klientami ?? Gdzie jest teraz UKiK ??

~bodek

 

Roaming - opłaty (2018-06-23 12:18)

FUP nadal obowiązuje, ale wiadomo, że w praktyce jak ktoś naruszy Politykę Uczciwego Korzystania wyrzuca kartę, kupuje nową i po problemie. Właśnie ze względu na dużą rotację kart wprowadzono opłaty dodatkowe decyzją prezesa UKE.

odpowiedź

Roaming - opłaty | pilotka (23.06.2018, 12:18)

FUP nadal obowiązuje, ale wiadomo, że w praktyce jak ktoś naruszy Politykę Uczciwego Korzystania wyrzuca kartę, kupuje nową i po problemie. Właśnie ze względu na dużą rotację kart wprowadzono opłaty dodatkowe decyzją prezesa UKE.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

45 gości i 0 zalogowanych użytkowników