forumnju na kartęusługiNaliczanie opłat za TD w roamingu

Naliczanie opłat za TD w roamingu

 

Naliczanie opłat za TD w roamingu (2018-05-27 23:42)

Witam.
Mam taki problem w nju, ze bez podstaw naliczają mi opłate za TD w roamingu.


Od paru lat posiadam nju na karte - nr główny + nr  dodatkowy. Od ponad pół roku nr główny głównie przebywa po stronie NIemieckiej i też tam wykonywana jest większa liczba połączeń, czasami 1-2x w tygodniu zawita na pare godzin do Polski. Dodatkowy numer większość dnia przebywa w Polsce i jest tam używany, zaś nocki i weekendy zalogowany jest w DE i używany sporadycznie.


Po paru miesiącach takiego użytkowania na głównym nr zaczęto naliczać opłaty za połączenia telefoniczne i TD wykonywane w Niemczech, co jest dla mnie zrozumiałą sytuacją - zgodnie z polityką uczciwego korzystania z roamingu.


Dzwine jest zaś to że na  dodatkowym numerze nie naliczane są dodatkowe opłaty za połączenia w Niemczech, ale za to za TD w roamingu. Na moje zapytanie reklamacyjne dlaczego naliczono opłate z TD na dodatkowym numerze, odpowiedziano mi:
"<span >Limit transferu danych jest współdzielony pomiędzy numerem głównym i dodatkowym. Jeśli na numerze głównym jest uruchomiona Dopłata UE, Limit GB w roamingu jest zerowany. Oznacza to, że na numerze dodatkowym również nie będzie możliwości korzystania z Internetu w roamingu w ramach Limitu.Nasze stanowisko jest ostateczne, tym samym ten etap procesu reklamacyjnego uznajemy za zakończony. Kolejne zgłoszenia pozostawimy bez rozpatrzenia, o ile nie zostaną przedstawione nowe okoliczności sprawy."
Główny nr systematycznie otrzymywał powiadomienia o "platnym okresie w roamnigu" zas numer dodatkowy ani razu takiej wiadomosci nie dostał, a mimo to opłate za TD w roamingu naliczano. Mało tego, ostatnio wysyłając sms ILE na nr 8095 otrzymałem info iż mam do wykorzystania 1.87GB w roamingu, tak samo główny nr.
Gdzie tu sens i logika?Pozdr, Mariusz.

 

Naliczanie opłat za TD w roamingu (2018-05-28 16:46)

Taka jest konstrukcja oferty, że dodatkowy korzysta tylko z tego, co jest na głównym, dlatego opłata za dodatkowy wynosi tylko 9  zł, Jeżeli na głównym, w związku z naruszeniem FUP utraciłeś limit danych do wykorzystania w roamingu w UE to dodatkowy nie ma z czego korzystać i ponosi opłaty zgodnie z cennikiem. Jeżeli chcesz, aby funkcjonował niezależnie od głównego, wówczas trzeba go przenieść na oddzielne konto, ale opłata wyniesie wówczas 29 zł (jeżeli wybierzesz tę samą usługę, z  jakiej korzystasz teraz).

[edytowane przez pilotka o 16:54 w dniu 2018-05-28]
 

Naliczanie opłat za TD w roamingu (2018-05-30 20:59)

to jest odpowiedź na post:

Taka jest konstrukcja oferty, że dodatkowy korzysta tylko z tego, co jest na głównym, dlatego opłata za dodatkowy wynosi tylko 9  zł, Jeżeli na głównym, w związku z naruszeniem FUP utraciłeś limit danych do wykorzystania w roamingu w UE to dodatkowy nie ma z czego korzystać i ponosi opłaty zgodnie z cennikiem. Jeżeli chcesz, aby funkcjonował niezależnie od głównego, wówczas trzeba go przenieść na oddzielne konto, ale opłata wyniesie wówczas 29 zł (jeżeli wybierzesz tę samą usługę, z  jakiej korzystasz teraz).


Ok, tylko czemu w takim razie gdy główny numer płacił za połączenia wykonane za granicą, to numer dodatkowy nie miał naliczanych opłat . Powiadomienie o odplatnosci polaczen otrzymywał tylko glowny numer.
Numer dodatkowy nie otrzymal zadnej informacji, a mimo to pozniej zaczeto naliczac internet w roamingu. Sposob korzystania z kart sim sie nie zmienil i nagle mam ponownie ok 1.9GB internetu w roamingu na dwoch kartach sim. Dziwne. 
Ciekawe jaki bedzie rachunek na koniec okresu rozliczeniowego.

~mario80

 

Naliczanie opłat za TD w roamingu (2018-06-01 18:09)

Tu nie chodzi o dopłaty, inaczej dotyczyłoby to również połączeń głosowych. Nawet jak nie masz dopłat za naruszenie FUP,  po przekroczeniu limitu danych  do wykorzystania w strefie 1 (UE) płacisz 0.03 zł za 1 MB, a skoro pakiet na podstawowym przepadł w związku z naruszeniem FUP,  to od razu  jest naliczana opłata jaką płacisz za przekroczenie limitu.

[edytowane przez pilotka o 18:15 w dniu 2018-06-01]
 

Naliczanie opłat za TD w roamingu (2018-06-14 20:14)

MInelo 14 dni i przyszlo powiadomienie na glowny numer, ze nie zmieniono sposobu korzystania z numery - dluzsze zalogowanie w roamingu i oplaty ponownie sa naliczane za wszystko. Numer dodatkowy nie dostal zadnego powiadomienia i nieswiadomie mozna na nim nabic oplaty za TD w roamingu. Bez sensu.
Powiadominie powinno przyjsc rowniez na drugi nr.

odpowiedź

Naliczanie opłat za TD w roamingu | gość1508389014464 (27.05.2018, 23:42)

Witam.
Mam taki problem w nju, ze bez podstaw naliczają mi opłate za TD w roamingu.


Od paru lat posiadam nju na karte - nr główny + nr  dodatkowy. Od ponad pół roku nr główny głównie przebywa po stronie NIemieckiej i też tam wykonywana jest większa liczba połączeń, czasami 1-2x w tygodniu zawita na pare godzin do Polski. Dodatkowy numer większość dnia przebywa w Polsce i jest tam używany, zaś nocki i weekendy zalogowany jest w DE i używany sporadycznie.


Po paru miesiącach takiego użytkowania na głównym nr zaczęto naliczać opłaty za połączenia telefoniczne i TD wykonywane w Niemczech, co jest dla mnie zrozumiałą sytuacją - zgodnie z polityką uczciwego korzystania z roamingu.


Dzwine jest zaś to że na  dodatkowym numerze nie naliczane są dodatkowe opłaty za połączenia w Niemczech, ale za to za TD w roamingu. Na moje zapytanie reklamacyjne dlaczego naliczono opłate z TD na dodatkowym numerze, odpowiedziano mi:
"<span >Limit transferu danych jest współdzielony pomiędzy numerem głównym i dodatkowym. Jeśli na numerze głównym jest uruchomiona Dopłata UE, Limit GB w roamingu jest zerowany. Oznacza to, że na numerze dodatkowym również nie będzie możliwości korzystania z Internetu w roamingu w ramach Limitu.Nasze stanowisko jest ostateczne, tym samym ten etap procesu reklamacyjnego uznajemy za zakończony. Kolejne zgłoszenia pozostawimy bez rozpatrzenia, o ile nie zostaną przedstawione nowe okoliczności sprawy."
Główny nr systematycznie otrzymywał powiadomienia o "platnym okresie w roamnigu" zas numer dodatkowy ani razu takiej wiadomosci nie dostał, a mimo to opłate za TD w roamingu naliczano. Mało tego, ostatnio wysyłając sms ILE na nr 8095 otrzymałem info iż mam do wykorzystania 1.87GB w roamingu, tak samo główny nr.
Gdzie tu sens i logika?Pozdr, Mariusz.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

33 gości i 1 zalogowanych użytkowników