forumnju na kartęusługiNaliczanie opłat za TD w roamingu

Naliczanie opłat za TD w roamingu

 

Naliczanie opłat za TD w roamingu (2018-05-27 23:42)

Witam.
Mam taki problem w nju, ze bez podstaw naliczają mi opłate za TD w roamingu.


Od paru lat posiadam nju na karte - nr główny + nr  dodatkowy. Od ponad pół roku nr główny głównie przebywa po stronie NIemieckiej i też tam wykonywana jest większa liczba połączeń, czasami 1-2x w tygodniu zawita na pare godzin do Polski. Dodatkowy numer większość dnia przebywa w Polsce i jest tam używany, zaś nocki i weekendy zalogowany jest w DE i używany sporadycznie.


Po paru miesiącach takiego użytkowania na głównym nr zaczęto naliczać opłaty za połączenia telefoniczne i TD wykonywane w Niemczech, co jest dla mnie zrozumiałą sytuacją - zgodnie z polityką uczciwego korzystania z roamingu.


Dzwine jest zaś to że na  dodatkowym numerze nie naliczane są dodatkowe opłaty za połączenia w Niemczech, ale za to za TD w roamingu. Na moje zapytanie reklamacyjne dlaczego naliczono opłate z TD na dodatkowym numerze, odpowiedziano mi:
"<span >Limit transferu danych jest współdzielony pomiędzy numerem głównym i dodatkowym. Jeśli na numerze głównym jest uruchomiona Dopłata UE, Limit GB w roamingu jest zerowany. Oznacza to, że na numerze dodatkowym również nie będzie możliwości korzystania z Internetu w roamingu w ramach Limitu.Nasze stanowisko jest ostateczne, tym samym ten etap procesu reklamacyjnego uznajemy za zakończony. Kolejne zgłoszenia pozostawimy bez rozpatrzenia, o ile nie zostaną przedstawione nowe okoliczności sprawy."
Główny nr systematycznie otrzymywał powiadomienia o "platnym okresie w roamnigu" zas numer dodatkowy ani razu takiej wiadomosci nie dostał, a mimo to opłate za TD w roamingu naliczano. Mało tego, ostatnio wysyłając sms ILE na nr 8095 otrzymałem info iż mam do wykorzystania 1.87GB w roamingu, tak samo główny nr.
Gdzie tu sens i logika?Pozdr, Mariusz.

 

Naliczanie opłat za TD w roamingu (2018-05-28 16:46)

Taka jest konstrukcja oferty, że dodatkowy korzysta tylko z tego, co jest na głównym, dlatego opłata za dodatkowy wynosi tylko 9  zł, Jeżeli na głównym, w związku z naruszeniem FUP utraciłeś limit danych do wykorzystania w roamingu w UE to dodatkowy nie ma z czego korzystać i ponosi opłaty zgodnie z cennikiem. Jeżeli chcesz, aby funkcjonował niezależnie od głównego, wówczas trzeba go przenieść na oddzielne konto, ale opłata wyniesie wówczas 29 zł (jeżeli wybierzesz tę samą usługę, z  jakiej korzystasz teraz).

[edytowane przez pilotka o 16:54 w dniu 2018-05-28]
 

Naliczanie opłat za TD w roamingu (2018-05-30 20:59)

to jest odpowiedź na post:

Taka jest konstrukcja oferty, że dodatkowy korzysta tylko z tego, co jest na głównym, dlatego opłata za dodatkowy wynosi tylko 9  zł, Jeżeli na głównym, w związku z naruszeniem FUP utraciłeś limit danych do wykorzystania w roamingu w UE to dodatkowy nie ma z czego korzystać i ponosi opłaty zgodnie z cennikiem. Jeżeli chcesz, aby funkcjonował niezależnie od głównego, wówczas trzeba go przenieść na oddzielne konto, ale opłata wyniesie wówczas 29 zł (jeżeli wybierzesz tę samą usługę, z  jakiej korzystasz teraz).


Ok, tylko czemu w takim razie gdy główny numer płacił za połączenia wykonane za granicą, to numer dodatkowy nie miał naliczanych opłat . Powiadomienie o odplatnosci polaczen otrzymywał tylko glowny numer.
Numer dodatkowy nie otrzymal zadnej informacji, a mimo to pozniej zaczeto naliczac internet w roamingu. Sposob korzystania z kart sim sie nie zmienil i nagle mam ponownie ok 1.9GB internetu w roamingu na dwoch kartach sim. Dziwne. 
Ciekawe jaki bedzie rachunek na koniec okresu rozliczeniowego.

~mario80

 

Naliczanie opłat za TD w roamingu (2018-06-01 18:09)

Tu nie chodzi o dopłaty, inaczej dotyczyłoby to również połączeń głosowych. Nawet jak nie masz dopłat za naruszenie FUP,  po przekroczeniu limitu danych  do wykorzystania w strefie 1 (UE) płacisz 0.03 zł za 1 MB, a skoro pakiet na podstawowym przepadł w związku z naruszeniem FUP,  to od razu  jest naliczana opłata jaką płacisz za przekroczenie limitu.

[edytowane przez pilotka o 18:15 w dniu 2018-06-01]
 

Naliczanie opłat za TD w roamingu (2018-06-14 20:14)

MInelo 14 dni i przyszlo powiadomienie na glowny numer, ze nie zmieniono sposobu korzystania z numery - dluzsze zalogowanie w roamingu i oplaty ponownie sa naliczane za wszystko. Numer dodatkowy nie dostal zadnego powiadomienia i nieswiadomie mozna na nim nabic oplaty za TD w roamingu. Bez sensu.
Powiadominie powinno przyjsc rowniez na drugi nr.

odpowiedź

Naliczanie opłat za TD w roamingu | ~mario80 (30.05.2018, 20:59)


Ok, tylko czemu w takim razie gdy główny numer płacił za połączenia wykonane za granicą, to numer dodatkowy nie miał naliczanych opłat . Powiadomienie o odplatnosci polaczen otrzymywał tylko glowny numer.
Numer dodatkowy nie otrzymal zadnej informacji, a mimo to pozniej zaczeto naliczac internet w roamingu. Sposob korzystania z kart sim sie nie zmienil i nagle mam ponownie ok 1.9GB internetu w roamingu na dwoch kartach sim. Dziwne. 
Ciekawe jaki bedzie rachunek na koniec okresu rozliczeniowego.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

23 gości i 0 zalogowanych użytkowników