forumnju z rachunkiemusługiPierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju.

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju.

 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-03-10 23:13)

Witam.

Uruchomiliście przeniesienie numeru 8 marca. Okres rozliczeniowy ustaliliście od 9 marca.
8 marca znalazłem się w sieci nju, więc zacząłem korzystać z telefonu. I co?
Faktura za jeden dzień korzystania ponad 19zł !

Pomyłka czy celowe działanie?
Początek współpracy niezachęcający.

Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie czy jest to normalna praktyka operatora.


 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-03-11 01:07)

Cześć. To nie jest abonament. Jeżeli w ciągu tego dnia korzystałeś z numeru, to opłaty były naliczane zgodnie z cennikiem i na taką kwotę została wystawiona faktura. Nie napisałeś,z jakiej usługi korzystasz, ale jeżeli jest to np. Wszystko nie więcej niż 29.00 zł, to oferta działa w ten sposób, że po osiągnięciu limitu 29.00 zł dalsze połączenia, SMS-y, MMS-y i transmisja danych jest bezpłatna i operator nie wnika, czy ten limit osiągniesz w ciągu jednego dnia czy później, grunt że za usługi standardowe nie zapłacisz więcej niż wynosi limit, który masz w usłudze. Pozdrawiam.

[edytowane przez pilotka o 01:22 w dniu 2018-03-11]
 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-03-11 10:57)

Dziękuję za odpowiedź.
Doprecyzowując - oferta wszystko nie więcej niż 29.00 zł nju z rachunkiem.
Naliczanie w ofercie jest mi znane. Moje pytanie było inne. Dlaczego operator, pomimo iż numer został przeniesiony 8 marca, określił początek okresu rozliczeniowego dnia następnego, a nie od 8 marca. Skutkiem tego jest faktura za jedeń dzień, a ja do tyłu 19zł.
Czy to uczciwe?

Pozdrawiam

~gość1520762264118

 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-03-11 13:24)

Zazwyczaj przydzielany jest najbliższy okres rozliczeniowy po przeniesieniu numeru albo kolejny wolny. To nie jest tak, że tych okresów jest tyle, ile dni w miesiącu i każdemu jest przydzielany w dniu przeniesienia. Jest ich, z tego, co się orientuję po ostatniej aktualizacji 5. Myślę, że to praktyczne rozwiązanie, bo łatwiej się wstrzymać z używaniem telefonu przez jeden dzień, ale ile ludzi, tyle opinii i zawsze ktoś będzie się czuł pokrzywdzony. W przypadku dobrania numeru dodatkowego 9 zł na pierwszej fakturze jest wyrównanie i przedpłata z góry za kolejny miesiąc i znowu ktoś napisałby czemu tak późno jest okres rozliczeniowy i musi płacić przez to więcej. Pozdrawiam.

[edytowane przez pilotka o 15:12 w dniu 2018-03-11]
 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-07-09 12:03)

u mnie to samo. Przeniesienie numeru 5 lipca a od 6 nowy okres rozliczeniowy. Zgłaszam sprawę do UOKiK. 

~pawel7x

 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-07-09 14:32)

Po pierwsze - co Ci naliczyli na pierwszej fakturze niezgodnie z regulaminem, na który wyraziłeś zgodę?
Po drugie- najpierw zgłos reklamacje do BOK, dopiero po odrzuceniu reklamacji możesz zakładać sprawę przeciwko Nju
Po trzecie - opisuj dokładnie kolejne etapy, chyba, że tylko odreagowujesz stres lub podnosisz sobie ego.

[edytowane przez jacp11 o 14:34 w dniu 2018-07-09]

odpowiedź

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. | gość1520719663761 (10.03.2018, 23:13)

Witam.

Uruchomiliście przeniesienie numeru 8 marca. Okres rozliczeniowy ustaliliście od 9 marca.
8 marca znalazłem się w sieci nju, więc zacząłem korzystać z telefonu. I co?
Faktura za jeden dzień korzystania ponad 19zł !

Pomyłka czy celowe działanie?
Początek współpracy niezachęcający.

Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie czy jest to normalna praktyka operatora.


wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

12 gości i 0 zalogowanych użytkowników