forumnju z rachunkiemusługiPierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju.

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju.

 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-03-10 23:13)

Witam.

Uruchomiliście przeniesienie numeru 8 marca. Okres rozliczeniowy ustaliliście od 9 marca.
8 marca znalazłem się w sieci nju, więc zacząłem korzystać z telefonu. I co?
Faktura za jeden dzień korzystania ponad 19zł !

Pomyłka czy celowe działanie?
Początek współpracy niezachęcający.

Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie czy jest to normalna praktyka operatora.


 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-03-11 01:07)

Cześć. To nie jest abonament. Jeżeli w ciągu tego dnia korzystałeś z numeru, to opłaty były naliczane zgodnie z cennikiem i na taką kwotę została wystawiona faktura. Nie napisałeś,z jakiej usługi korzystasz, ale jeżeli jest to np. Wszystko nie więcej niż 29.00 zł, to oferta działa w ten sposób, że po osiągnięciu limitu 29.00 zł dalsze połączenia, SMS-y, MMS-y i transmisja danych jest bezpłatna i operator nie wnika, czy ten limit osiągniesz w ciągu jednego dnia czy później, grunt że za usługi standardowe nie zapłacisz więcej niż wynosi limit, który masz w usłudze. Pozdrawiam.

[edytowane przez pilotka o 01:22 w dniu 2018-03-11]
 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-03-11 10:57)

Dziękuję za odpowiedź.
Doprecyzowując - oferta wszystko nie więcej niż 29.00 zł nju z rachunkiem.
Naliczanie w ofercie jest mi znane. Moje pytanie było inne. Dlaczego operator, pomimo iż numer został przeniesiony 8 marca, określił początek okresu rozliczeniowego dnia następnego, a nie od 8 marca. Skutkiem tego jest faktura za jedeń dzień, a ja do tyłu 19zł.
Czy to uczciwe?

Pozdrawiam

~gość1520762264118

 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-03-11 13:24)

Zazwyczaj przydzielany jest najbliższy okres rozliczeniowy po przeniesieniu numeru albo kolejny wolny. To nie jest tak, że tych okresów jest tyle, ile dni w miesiącu i każdemu jest przydzielany w dniu przeniesienia. Jest ich, z tego, co się orientuję po ostatniej aktualizacji 5. Myślę, że to praktyczne rozwiązanie, bo łatwiej się wstrzymać z używaniem telefonu przez jeden dzień, ale ile ludzi, tyle opinii i zawsze ktoś będzie się czuł pokrzywdzony. W przypadku dobrania numeru dodatkowego 9 zł na pierwszej fakturze jest wyrównanie i przedpłata z góry za kolejny miesiąc i znowu ktoś napisałby czemu tak późno jest okres rozliczeniowy i musi płacić przez to więcej. Pozdrawiam.

[edytowane przez pilotka o 15:12 w dniu 2018-03-11]
 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-07-09 12:03)

u mnie to samo. Przeniesienie numeru 5 lipca a od 6 nowy okres rozliczeniowy. Zgłaszam sprawę do UOKiK. 

~pawel7x

 

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. (2018-07-09 14:32)

Po pierwsze - co Ci naliczyli na pierwszej fakturze niezgodnie z regulaminem, na który wyraziłeś zgodę?
Po drugie- najpierw zgłos reklamacje do BOK, dopiero po odrzuceniu reklamacji możesz zakładać sprawę przeciwko Nju
Po trzecie - opisuj dokładnie kolejne etapy, chyba, że tylko odreagowujesz stres lub podnosisz sobie ego.

[edytowane przez jacp11 o 14:34 w dniu 2018-07-09]

odpowiedź

Pierwsza faktura po przeniesieniu numeru do sieci nju. | jacp11 (09.07.2018, 14:32)

Po pierwsze - co Ci naliczyli na pierwszej fakturze niezgodnie z regulaminem, na który wyraziłeś zgodę?
Po drugie- najpierw zgłos reklamacje do BOK, dopiero po odrzuceniu reklamacji możesz zakładać sprawę przeciwko Nju
Po trzecie - opisuj dokładnie kolejne etapy, chyba, że tylko odreagowujesz stres lub podnosisz sobie ego.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

26 gości i 0 zalogowanych użytkowników