forumnju z rachunkiemusługiNowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu"

Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu"

 

Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu" (2017-08-30 11:24)

Jeżeli w abonamencie mam 1,96 GB Internetu do wykorzystania w roamingu UE to:


A) przy włączonej usłudze "blokada transferu danych w roamingu" w ogóle nie będę mógł korzystać z Internetu

B) będę mógł wykorzystać 1,96 GB Internetu ale po osiągnięciu tego limitu Internet zostanie zablokowany


Który scenariusz będzie miał miejsce?

~rbrbrb

 

Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu" (2017-08-30 11:31)

Prawidłowy jest wariant:
"B) będę mógł wykorzystać 1,96 GB Internetu ale po osiągnięciu tego limitu Internet zostanie zablokowany"

Tylko pamiętaj, że oficjalnie wg cennika roamingowego to 1,96GB jest w wariancie, gdy próg wydatków z internetem wynosi 39zł. Raczej z powodu błędu systemowego w ofercie z progiem wydatków 29zł pojawia się również 1,96GB, choć wg cennika przysługuje wtedy 1,46GB.

 

Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu" (2017-08-30 12:18)

to jest odpowiedź na post:

Prawidłowy jest wariant:
"B) będę mógł wykorzystać 1,96 GB Internetu ale po osiągnięciu tego limitu Internet zostanie zablokowany"
[/cytat]


Ok, sprawdzę. Mam nadzieję, że będzie działało :)


[cytat]<br >Tylko pamiętaj, że oficjalnie wg cennika roamingowego to 1,96GB jest w wariancie, gdy próg wydatków z internetem wynosi 39zł. Raczej z powodu błędu systemowego w ofercie z progiem wydatków 29zł pojawia się również 1,96GB, choć wg cennika przysługuje wtedy 1,46GB. <br >





A przy włączonej usłudze "im dłużej tym lepiej" gdy mam już podwojoną ilość transferu to pakiet w UE też ulega zmianie (powiększeniu?).

~rbrbrb

 

Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu" (2017-08-30 12:56)

Aktualnie staż nie ma znaczenia dla wielkości limitu danych w roamingu UE i odnosi się tylko do transferu krajowego.
Poza tym krotności za staż to 2x, 2,5x, 3x, więc wtedy limity byłyby znacznie większe.

Jak przetestujesz to daj znać jak to działało, bo ja nie miałem jeszcze okazji testować tych zmian po 15 czerwca.
Ciekawi mnie, czy działa to z reguły prawidłowo, czy jednak trzeba będzie pisać reklamacje. Ale jak już usługa działa ponad 2 miesiące to chyba poprawili większe błędy.

W roamingu zwracaj uwagę w zasięgu jakiej sieci jesteś. Np. Szwajcaria nie jest traktowana jako UE, więc w strefie przygranicznej tego kraju mógłbyś mieć problemy, choć fizycznie byłbyś w UE.

[edytowane przez nju_klient o 13:00 w dniu 2017-08-30]
 

Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu" (2017-08-31 13:31)

Też mnie ciekawi jak to zadziała bo opis w usługach nie jest jednoznaczny. Jak czytam nazwę usługi to ja to rozumiem jako całkowite odcięcie transferu danych po przełączeniu się na zagraniczną sieć.


Jeśli to działa tak, że na zagranicznej sieci działa do osiągnięcia limitu a później odcina to byłoby świetnie. Prośba tylko do administratorów aby jaśniej nazwali opis usługi ewentualnie w opisie napisali dokładnie jak to działa.

~grzesk

 

Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu" (2017-09-01 23:23)

~grzesk
w pierwszym punkcie regulaminu jest napisane, że usługa blokuje płatny transfer w roamingu międzynarodowym, więc to jest chyba wystarczająco konkretne.
Skoro blokuje płatny transfer to nie będziesz miał transferu za który płacisz 0,04zł/MB.
To co masz wliczone w górny limit kwotowy nie jest tożsame z płatnym transferem, lecz nazwałbym to "darmowym pakietem" wliczonym w kwotę rachunku.

 

Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu" (2017-09-13 12:00)

Chyba ktoś jednak z NJU tu zagląda bo w opisie usług pojawił się dokładny opis jak działa to wyłączenie transferu w roamingu :-)


@nju_klient zgadza się w regulaminie jest to ale przyznam się, że temat roamingu trochę pominąłem :)


Ktoś już może zweryfikował czy działa to poprawnie ?

[edytowane przez grzesk o 12:00 w dniu 2017-09-13]
 

Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu" (2017-10-20 21:58)

Posiadam internet NJU za 29 zł (obecnie już 100GB ze względu na staż). Od około 2 miesięcy wcale  z niego nie korzystam i nie płacę. Kiedyś rzuciło mi się gdzieś w sieci w oczy, że mogę dostać SMSa przypominającego, że nie korzystam i NJU może chcieć przenieść mnie do oferty na kartę. Czy ktoś wie czy to prawda i ewentualnie na jakich zasadach to działa ?

 

Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu" (2017-11-26 12:24)

No ale jak mogę sprawdzić ile mam jeszcze do wybrania danych w roamingu ??

~bodek

odpowiedź

Nowe limity danych za granicą a " | blokada transferu danych w roamingu" (grzesk)

Chyba ktoś jednak z NJU tu zagląda bo w opisie usług pojawił się dokładny opis jak działa to wyłączenie transferu w roamingu :-)


@nju_klient zgadza się w regulaminie jest to ale przyznam się, że temat roamingu trochę pominąłem :)


Ktoś już może zweryfikował czy działa to poprawnie ?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

24 gości i 1 zalogowanych użytkowników