profil na forum

nick
grzesk
nowicjusz

moje ostatnie

Różnica między nju z rachunkiem za max 29 zł a nju na kartę z 29 zł

(2017-10-05 14:33 w wątku Różnica między nju z rachunkiem za max 29 zł a nju na kartę z 29 zł)

Poza rozmowami na stacjonarne różnica jest m.in. usłudze VoWiFi
W wersji z rachunkiem można z tego korzystać za granicą a w ofercie na kartę tylko na terenie kraju.


Różnica jest też w sposobie zmiany ofert i usług ale to wynika z rodzaju zobowiązania. W wersji na kartę zmieniasz praktycznie wszystko od razu kiedy Ci się zachce a w wersji z rachunkiem część rzeczy dopiero w następnych okresie rozliczeniowym (np. zmiana oferty na tańszą, droższą czy nowszą).

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu"

(2017-09-13 12:00 w wątku Nowe limity danych za granicą a "blokada transferu danych w roamingu")

Chyba ktoś jednak z NJU tu zagląda bo w opisie usług pojawił się dokładny opis jak działa to wyłączenie transferu w roamingu :-)


@nju_klient zgadza się w regulaminie jest to ale przyznam się, że temat roamingu trochę pominąłem :)


Ktoś już może zweryfikował czy działa to poprawnie ?

ta odpowiedź była przydatna
dla 1 osób

oferta NJU max 29 zł + 2 numer za 9 zł

(2017-09-13 11:49 w wątku oferta NJU max 29 zł + 2 numer za 9 zł)

W tym przypadku jest dowolość.


1. Możesz pierwszy numer przenieść do nju z rachunkiem a później drugi przenieść jako dodatkowy.
2. Możesz pierwszy numer przenieść do nju z rachunkiem a później zamówić dodatkowy jako nowy numer.
3. Pierwszy może być nowy a drugi przenosisz jako dodatkowy.
4. Oba numery mogą być nowe.


Dwa podstawowe warunki tutaj są:
1. W pierwszej kolejności zawierasz umowę na nju z rachunkiem a później dokładasz numer dodatkowy.
2. Oba numery muszą być przypisane do jednej osoby. W przypadku przenoszenia numeru najlepiej aby oba numery były przypisane do jednej osoby jeszcze przed przejściem do nju. Nie muszą być razem ale przed przeniesieniem numeru dodatkowego ten drugi musi mieć dane osoby z pierwszego numeru. Nie wiem z jakiej sieci się planujesz przenieść i z jakiej oferty (karta - abonament) ale np. w PLAY przy ofercie abonamentowej przed przeniesieniu numeru do nju jako dodatkowy polecam rozwiązać umowę z datą końca obowiązywania umowy a dopiero zrobić cesję na właściwą osobę (jeśli potrzeba to zrobić) a nie na odwrót. Zrobienie cesji w trakcie trwania umowy będzie skutkowało opłatą około 30 zł. Jeśli cesję zrobimy po rozwiązaniu umowy, kiedy to numer przejdzie do oferty na kartę opłaty wtedy nie ma.

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

Nju z rachunkiem Szablon Umowy

(2017-08-29 11:51 w wątku Nju z rachunkiem Szablon Umowy)

@wojtekdj, @~jażyk i @~laq Wszystkie regulaminy są dostępne na stronie nju i działają.


Co wzoru umowy to przy realizacji zamówienia czy to drogą mailową czy telefoniczną dostajemy potwierdzenie złożenia zamówienia na maila a w nim jest kilka załączników z regulaminami, warunkami i WZOREM UMOWY. 
Więc spokojnie można przed podpisaniem i przyjazdem kuriera zapoznać się z umową aby ją zaakceptować lub nie.


Ewentualnie jak było wyżej napisane podpisać a po miesiącu zrezygnować lub skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy bo zamawiamy na odległość.

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

korzystaj bez limitu za 19 zł na głowę - przeniesienie dwóch numerów

(2017-08-28 15:21 w wątku korzystaj bez limitu za 19 zł na głowę - przeniesienie dwóch numerów)

Ja jestem w trakcie przenosin dwóch numerów z PLAY do nju. Oba są w tym momencie w abonamencie w PLAY. Trzeba trochę czynności wykonać ale temat do ogarnięcia. Ja już tylko czekam na przełączenie mojego numeru do NJU. Ważne aby oba numery były zarejestrowane na tą samą osobę.
W każdym razie procedura wygląda tak abyś miał 19 zł na głowę:
1. W nju na stronie lub telefonicznie zamawiasz nju z rachunkiem za maks 29 zł na wszystko z przeniesieniem swojego numeru lub tego drugiego. Musisz ustalić, który z nich będzie głównym numerem. Od tego momentu nju sprawdza czy jest możliwość przeniesienia numeru a w międzyczasie pojawi się kurier z umową do podpisania i kartą SIM z tymczasowym numerem i z pakietem tymczasowym. Ważne aby dane u obecnego operatora były takie same jak te co podasz w nju podczas zamawiania oferty i przenosin numeru. Jak wszystko jest ok to dostaniesz informację, kiedy nastąpi przeniesienie numeru. Jeśli to abonament to pewnie z końcem obecnej umowy lub z końcem obecnego okresu rozliczeniowego jeśli umowa jest na czas nieokreślony lub w ciągu kilku dni jeśli numer w PLAY jest w prepaidzie. Z numeru tymczasowego jaki otrzymasz możesz korzystać ale lepiej niech leży w szufladzie do czasu przenosin aby nie płacić za jego korzystanie. Co ciekawe jeśli tak ja będziesz czekał dłuższy czas na przeniesienie numeru to i tak liczy Ci staż w nju :-) czyli wcześniej dostaniesz zwiększenie internetu :-). Tyle z Twoim czy głównym numerem.
2. Z drugim numerem jest trochę zabawy ale jest do ogarnięcia i najlepiej to zrobić przed przeniesieniem go do nju jeszcze w PLAY.
a) jeśli drugi numer jest na też na Ciebie zarejestrowany to właściwie po tym jak numer główny/pierwszy będzie już w nju przenosisz go jako dodatkowy i koniec tematu.
b) jeśli nie jest na Ciebie a jest prepaidzie to robisz cesje numeru na siebie. Ważne, że przy robieniu cesji w salonie był obecny właściciel numeru i nowy właściciel. Po zrobieniu cesji można jak w podpunkcie a) przenieść numer jako dodatkowy do nju.
c) jeśli drugi numer nie jest na Ciebie i jest w abonamencie to najpierw osoba na którą jest umowa robi wypowiedzenie umowy w PLAY z datą, kiedy kończy się umowa lub z najbliższym okresem rozliczeniowym jeśli jest na czas nieokreślony. Po za kończeniu umowy numer automatem przejdzie na prepaid i dopiero wtedy robimy cesję na Ciebie/osobę z pierwszego numeru. Wtedy jak w a) robimy przeniesienie na numer dodatkowy nju. Dlaczego taka kolejność? Tylko ze względu na finanse. Można zrobić cesję jeśli jeszcze trwa umowa ale wtedy cesja kosztuje chyba 30 zł. Krótko cesja w ofercie abonamentowej jest płatna a w prepaidzie darmowa dlatego najpierw robimy wypowiedzenie umowy a później jak numer jest w ofercie na kartę robimy cesję w PLAY. Czas operacji jest taki sam a nie mamy kosztów.


Tak wygląda procedura i tak samo jest u każdego operatora jeśli numery są na dwie różne osoby. Prościej mają osoby które mają oferty rodzinne w PLAY czy gdzieś indziej bo tam też muszą być one na jedną osobę. Wtedy jeden numer się przenosi do rachunku a drugi po przeniesieniu jako dodatkowy.


Ja procedurę zacząłem w lipcu i od lipca liczy mi się lojalka a właściwe przeniesienie mojego numeru nastąpi z początkiem października. Drugi numer też kończy umowę z końcem września to w październiku robimy cesję na mnie i potem przenoszę numer jako dodatkowy.


Jak coś niejasne to pytaj sprostuję :)

ta odpowiedź była przydatna
dla 1 osób