VPN

 

VPN (2017-08-13 22:26)

Witam,


czy NJU zaczęło w końcu udostępniać apn: VPN?

Czy mając np. ofertę internetową z rachunkiem będę mógł skorzystać w końcu z połączenia VPN do pracy zdalnej z serwerem mojego pracodawcy?

Pozdrawiam
A.

~jarek

 

VPN (2017-08-14 09:57)

Nie ma takiego APN w ofercie Nju ale jest w rodzimym Orange.
Jeśli Ty jesteś jako klient VPN to powinno Ci to działać, przynajmniej u mnie działa VPN niezależnie czy jest to IPSec, czy OpenVPN.

Brak w/w APN skutkuje brakiem prawdziwego publicznego IP, a w konsekwencji nie możesz mieć u siebie serwera VPN, innych skutków nie widzę.
Jeśli koniecznie musisz mieć publiczne IP to musisz zmienić sieć.

 

VPN (2017-08-16 17:57)

to jest odpowiedź na post:


Jeśli Ty jesteś jako klient VPN to powinno Ci to działać, przynajmniej u mnie działa VPN niezależnie czy jest to IPSec, czy OpenVPN.


...Ale z PPTP miałem problemy - piszę w sumie jako ciekawostkę. Wyglądało tak, jakby protokół był blokowany przez Nju. Pisałem nawet w do BOKu, lecz dostałem trochę dziwaczną odpowiedź, że przyczyną jakoby jest u mnie tethering oraz żebym podłączył modem bezpośrednio do komputera. Sęk w tym, że w ogóle nie mam modemu GSM, a połączenie VPN-PPTP próbowałem nawiązać z serwerem bezpośrednio ze smartfona. Czyli bez żadnego dodatkowego udostępniania "po drodze", routingu. Ten sam smartfon, w tej samej konfiguracji, lecz z włożoną kartą Virgin Mobile - działał 100/100.
Dałem sobie jednak odbój na kopanie się z dostawcą. Problem zniknął definitywnie po zmianie na OpenVPN. Ponadto od PPTP odchodzi się ze względów bezpieczeństwa. IPSec też działał OK, lecz OpenVPN okazał się w moim przypadku z pewnych względów korzystniejszy.

[edytowane przez stanley99 o 18:06 w dniu 2017-08-16]
 

VPN (2017-08-18 20:48)

to jest odpowiedź na post:


...Ale z PPTP miałem problemy - piszę w sumie jako ciekawostkę. Wyglądało tak, jakby protokół był blokowany przez Nju. Pisałem nawet w do BOKu, lecz dostałem trochę dziwaczną odpowiedź, że przyczyną jakoby jest u mnie tethering oraz żebym podłączył modem bezpośrednio do komputera. Sęk w tym, że w ogóle nie mam modemu GSM, a połączenie VPN-PPTP próbowałem nawiązać z serwerem bezpośrednio ze smartfona. Czyli bez żadnego dodatkowego udostępniania "po drodze", routingu. Ten sam smartfon, w tej samej konfiguracji, lecz z włożoną kartą Virgin Mobile - działał 100/100.
Dałem sobie jednak odbój na kopanie się z dostawcą. Problem zniknął definitywnie po zmianie na OpenVPN. Ponadto od PPTP odchodzi się ze względów bezpieczeństwa. IPSec też działał OK, lecz OpenVPN okazał się w moim przypadku z pewnych względów korzystniejszy.

~jarek

 

VPN (2017-08-18 20:48)


Oto mi właśnie chodzi. 
We wszystkich pozostałych sieciach działa bez problemu (t-mobile, plus, virgin, orange) a w NJU nie da się odpalić VPN jako klient przez protokół PPTP.


Może jakiś przedstawiciel operatora NJU się wypowie?


Pozdrawiam
J.





~jarek

 

VPN (2017-08-18 22:51)

Witam ponownie.


Przed momentem włożyłem kartę to tabletu i bez problemu zadziałało.
To znacz<span >y tablet połączył się z VPN pracodawcy przez<span > protokół PPTP.
<span >

<span >Brawo dla NJU!
<span >

<span >Pozdrawiam
<span >J.

~jarek

 

VPN (2017-08-21 12:09)

to jest odpowiedź na post:

Może jakiś przedstawiciel operatora NJU się wypowie?


Tutaj przedstawiciele operatora się nie wypowiadają. To jest forum użytkowników.
<font color="#185d68">
</font>
Wracając do VPN - PPTP. I jak nadal działa w tablecie bez problemów? Nie chciałem już wchodzić w szczegóły w poprzednim poście, ale u mnie też kilka razy połączyło. Lecz przeważnie (a w zasadzie niemal zawsze) nie łączyło. Po włożeniu do telefonu karty  innego operatora (Virgin Mobile, akurat taką miałem), łączyło 100/100. Stąd moja teza o "blokowaniu" protokołu PPTP - bo przecież sprzęt ten sam, konfiguracja i oprogramowanie też.
Po zmianie protokołu na OpenVPN wszelkie kłopoty zniknęły jak ręką odjął. Z tym, że ja jestem administratorem swojego serwera VPN, routera (przekierowania portów, itp.), więc że tak napiszę: możliwości manewrowania mam większe.

 

VPN (2023-04-26 08:06)

u mnie również blokuje VPN zestawionego na komputerze z udostępnianiem wifi, T-Mobile dziala

~aka

odpowiedź

VPN | stanley99 (16.08.2017, 17:57)


...Ale z PPTP miałem problemy - piszę w sumie jako ciekawostkę. Wyglądało tak, jakby protokół był blokowany przez Nju. Pisałem nawet w do BOKu, lecz dostałem trochę dziwaczną odpowiedź, że przyczyną jakoby jest u mnie tethering oraz żebym podłączył modem bezpośrednio do komputera. Sęk w tym, że w ogóle nie mam modemu GSM, a połączenie VPN-PPTP próbowałem nawiązać z serwerem bezpośrednio ze smartfona. Czyli bez żadnego dodatkowego udostępniania "po drodze", routingu. Ten sam smartfon, w tej samej konfiguracji, lecz z włożoną kartą Virgin Mobile - działał 100/100.
Dałem sobie jednak odbój na kopanie się z dostawcą. Problem zniknął definitywnie po zmianie na OpenVPN. Ponadto od PPTP odchodzi się ze względów bezpieczeństwa. IPSec też działał OK, lecz OpenVPN okazał się w moim przypadku z pewnych względów korzystniejszy.

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

22 gości i 0 zalogowanych użytkowników