VPN

 

VPN (2017-08-13 22:26)

Witam,


czy NJU zaczęło w końcu udostępniać apn: VPN?

Czy mając np. ofertę internetową z rachunkiem będę mógł skorzystać w końcu z połączenia VPN do pracy zdalnej z serwerem mojego pracodawcy?

Pozdrawiam
A.

~jarek

 

VPN (2017-08-14 09:57)

Nie ma takiego APN w ofercie Nju ale jest w rodzimym Orange.
Jeśli Ty jesteś jako klient VPN to powinno Ci to działać, przynajmniej u mnie działa VPN niezależnie czy jest to IPSec, czy OpenVPN.

Brak w/w APN skutkuje brakiem prawdziwego publicznego IP, a w konsekwencji nie możesz mieć u siebie serwera VPN, innych skutków nie widzę.
Jeśli koniecznie musisz mieć publiczne IP to musisz zmienić sieć.

 

VPN (2017-08-16 17:57)

to jest odpowiedź na post:


Jeśli Ty jesteś jako klient VPN to powinno Ci to działać, przynajmniej u mnie działa VPN niezależnie czy jest to IPSec, czy OpenVPN.


...Ale z PPTP miałem problemy - piszę w sumie jako ciekawostkę. Wyglądało tak, jakby protokół był blokowany przez Nju. Pisałem nawet w do BOKu, lecz dostałem trochę dziwaczną odpowiedź, że przyczyną jakoby jest u mnie tethering oraz żebym podłączył modem bezpośrednio do komputera. Sęk w tym, że w ogóle nie mam modemu GSM, a połączenie VPN-PPTP próbowałem nawiązać z serwerem bezpośrednio ze smartfona. Czyli bez żadnego dodatkowego udostępniania "po drodze", routingu. Ten sam smartfon, w tej samej konfiguracji, lecz z włożoną kartą Virgin Mobile - działał 100/100.
Dałem sobie jednak odbój na kopanie się z dostawcą. Problem zniknął definitywnie po zmianie na OpenVPN. Ponadto od PPTP odchodzi się ze względów bezpieczeństwa. IPSec też działał OK, lecz OpenVPN okazał się w moim przypadku z pewnych względów korzystniejszy.

[edytowane przez stanley99 o 18:06 w dniu 2017-08-16]
 

VPN (2017-08-18 20:48)

to jest odpowiedź na post:


...Ale z PPTP miałem problemy - piszę w sumie jako ciekawostkę. Wyglądało tak, jakby protokół był blokowany przez Nju. Pisałem nawet w do BOKu, lecz dostałem trochę dziwaczną odpowiedź, że przyczyną jakoby jest u mnie tethering oraz żebym podłączył modem bezpośrednio do komputera. Sęk w tym, że w ogóle nie mam modemu GSM, a połączenie VPN-PPTP próbowałem nawiązać z serwerem bezpośrednio ze smartfona. Czyli bez żadnego dodatkowego udostępniania "po drodze", routingu. Ten sam smartfon, w tej samej konfiguracji, lecz z włożoną kartą Virgin Mobile - działał 100/100.
Dałem sobie jednak odbój na kopanie się z dostawcą. Problem zniknął definitywnie po zmianie na OpenVPN. Ponadto od PPTP odchodzi się ze względów bezpieczeństwa. IPSec też działał OK, lecz OpenVPN okazał się w moim przypadku z pewnych względów korzystniejszy.

~jarek

 

VPN (2017-08-18 20:48)


Oto mi właśnie chodzi. 
We wszystkich pozostałych sieciach działa bez problemu (t-mobile, plus, virgin, orange) a w NJU nie da się odpalić VPN jako klient przez protokół PPTP.


Może jakiś przedstawiciel operatora NJU się wypowie?


Pozdrawiam
J.





~jarek

 

VPN (2017-08-18 22:51)

Witam ponownie.


Przed momentem włożyłem kartę to tabletu i bez problemu zadziałało.
To znacz<span >y tablet połączył się z VPN pracodawcy przez<span > protokół PPTP.
<span >

<span >Brawo dla NJU!
<span >

<span >Pozdrawiam
<span >J.

~jarek

 

VPN (2017-08-21 12:09)

to jest odpowiedź na post:

Może jakiś przedstawiciel operatora NJU się wypowie?


Tutaj przedstawiciele operatora się nie wypowiadają. To jest forum użytkowników.
<font color="#185d68">
</font>
Wracając do VPN - PPTP. I jak nadal działa w tablecie bez problemów? Nie chciałem już wchodzić w szczegóły w poprzednim poście, ale u mnie też kilka razy połączyło. Lecz przeważnie (a w zasadzie niemal zawsze) nie łączyło. Po włożeniu do telefonu karty  innego operatora (Virgin Mobile, akurat taką miałem), łączyło 100/100. Stąd moja teza o "blokowaniu" protokołu PPTP - bo przecież sprzęt ten sam, konfiguracja i oprogramowanie też.
Po zmianie protokołu na OpenVPN wszelkie kłopoty zniknęły jak ręką odjął. Z tym, że ja jestem administratorem swojego serwera VPN, routera (przekierowania portów, itp.), więc że tak napiszę: możliwości manewrowania mam większe.

 

VPN (2023-04-26 08:06)

u mnie również blokuje VPN zestawionego na komputerze z udostępnianiem wifi, T-Mobile dziala

~aka

odpowiedź

VPN | ~jarek (18.08.2017, 20:48)


Oto mi właśnie chodzi. 
We wszystkich pozostałych sieciach działa bez problemu (t-mobile, plus, virgin, orange) a w NJU nie da się odpalić VPN jako klient przez protokół PPTP.


Może jakiś przedstawiciel operatora NJU się wypowie?


Pozdrawiam
J.





wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

34 gości i 1 zalogowanych użytkowników