forumnju z rachunkiemofertakolosalny rachunek

kolosalny rachunek

 

kolosalny rachunek (2017-06-28 19:21)

witam wszystkich
mam pewien problem.. dla mnie straszny problem. mam oferte nju z rachunkiem 39 zł. dzwonie bardzo często do niemiec. wcześniej rachunki przychodziły po ok 100-160 zl więc ta kwota jakaś znośna jest. dziś otrzymałam fakture na której mam do zapłaty ponad 1600 zł (tak, tysiąc sześćset złotych). nie wiem jak, dlaczego, jakim cudem skoro rozmowy są nadal o takiej samej długości i częstotliwości, nie wysyłam podejrzanych smsów ani nic z tych rzeczy. prosze  o rade co mam robić, złosiłam reklamacje, ale nie wiem jaka będzie odpowiedź.. jeżeli ktoś był w podobnej sytuacji prosze o porade, pomoc cokolwiek, bo na tą chwile nie mam takiej kwoty do zapłaty..

 

kolosalny rachunek (2017-06-29 11:37)

Sprawdź szczegółowe rozliczenie które otrzymałaś wraz z f-ra. Tam szukaj za co i ile masz naliczone. Jeśli był jakiś błąd to w reklamacji uzyskasz odpowiedź. Może coś z systemem skoro właśnie roaming został zniesiony. 

[edytowane przez s-krobek o 11:43 w dniu 2017-06-29]
 

kolosalny rachunek (2017-06-29 14:51)

to jest odpowiedź na post:

Sprawdź szczegółowe rozliczenie które otrzymałaś wraz z f-ra. Tam szukaj za co i ile masz naliczone. Jeśli był jakiś błąd to w reklamacji uzyskasz odpowiedź. Może coś z systemem skoro właśnie roaming został zniesiony. 




rozmawiałam z doradcą nju, powiedziano mi że kwota naliczona jest prawidłowo, że wcześnej w roamingu koszt to był 19gr/min a teraz za połączenia międzynarodowe jest 2zł/min. zaproponowano mi rozłożenie kwoty w ratach. żadnego smsa nie dostałam wcześniej że takie są kwoty naliczane za rozmowy, gdybym wiedziała ograniczyłabym kontakt. nie wiem czy ten wyłączony roaming to podpucha czy kpina 

 

kolosalny rachunek (2017-06-29 17:53)

Z całym szacunkiem, ale jesteś zupełnie nieświadoma usług, z jakich korzystasz. I mówię to z czystej troski, nie ze złośliwości. tak sie dzis nie da żyć, ale tacy nieświadomi ludzie to żyła złota dla telekomów, banków, telewizji itd.


1. Roaming nie ma nic do rzeczy, przecieżnie wyjeżdżałaś za granicę. Jesli dzwonisz z Polski do Unii to płacisz, bo to rozmowy międzynarodowe, a nie w roamingu. W cenniki jest to opisane.


2. Jesli cokolwiek Ci się nie zgadza, to pierwsze sprawdzasz billing, a nie zgłaszasz reklamację, tak naprawdę nie wiedząc nawet co reklamujesz. 


Dam Ci radę, jeśli spodziewasz się rachunku 39 zł, a dostaniesz 39,50 to nie odpuszczaj. W ten sposób poznasz zasady. To dotyczy każdej sfery życia. 

~sbsb

 

kolosalny rachunek (2017-06-29 21:52)

to jest odpowiedź na post:

kolosalny rachunek | joanna_11 (29.06.2017, 14:51)
rozmawiałam z doradcą nju, powiedziano mi że kwota naliczona jest prawidłowo, że wcześnej w roamingu koszt to był 19gr/min a teraz za połączenia międzynarodowe jest 2zł/min. zaproponowano mi rozłożenie kwoty w ratach. żadnego smsa nie dostałam wcześniej że takie są kwoty naliczane za rozmowy, gdybym wiedziała ograniczyłabym kontakt. nie wiem czy ten wyłączony roaming to podpucha czy kpina 


Połączenia międzynarodowe od początku działania sieci Nju są rozliczane tak samo, więc nie teraz ale od zawsze był to koszt ponad 2zł/min na niemiecką komórkę.
Tak jak pisał ~sbsb Twój problem polega na tym, że nie rozróżniasz lub nie rozróżniałaś połączeń międzynarodowych od roamingu międzynarodowego.

Połączenie międzynarodowe to połączenie wykonywane z Polski (konkretnie połączenie wykonane będąc zalogowanym do rodzimej, polskiej sieci komórkowej) do innego kraju.

Połączenie w ramach roamingu międzynarodowego to połączenie wykonywane z zagranicy (konkretnie połączenie wykonane będąc zalogowanym do obcej, zagranicznej sieci komórkowej) do dowolnego miejsca na świecie.

Po 15 czerwca połączenia roamingowe w ramach tzw. strefy 1, czyli UE są taryfikowane jak połączenia krajowe, czyli za darmo albo za grosze.
Zgodnie z powyższą regułką musisz być zalogowana do zagranicznej sieci w kraju należącym do strefy 1 (UE) wg cennika roamingowego, czyli po sąsiedzku w grę wchodzi sieć np. niemiecka, czeska lub słowacka i następnie wykonujesz połączenie do dowolnego kraju też należącego do Strefy 1 (w tym do Polski).

Znając życie nie będziesz jedyną klientką, która da się nabrać na hasło "zniesienia roamingu" promowane w mediach, bo nie rozumie o co w tym chodzi i nie rozróżnia międzynarodówek od roamingu.
Niestety za głupotę trzeba płacić szkoda tylko, że jak w Twoim wypadku jest wyjątkowo bardzo kosztowne.
Ewentualnie poproś o wsparcie tego "Niemca" do którego tyle dzwoniłaś. Dla niego kwota 200EUR nie będzie tak szokująca jak dla Ciebie w PLN.

Na połączenia zagraniczne polecam skorzystanie z usług jakiegoś operatora VoIP.
Jeśli masz stałe łącze internetowe w domu to kupujesz bramkę VoIP, podłączasz do tego zwykły aparat stacjonarny lub można kupić bezprzewodowe telefony IP i po wcześniejszej konfiguracji i doładowaniu konta VoIP dzwonisz i gadasz dosłownie za grosze.

[edytowane przez nju_klient o 22:02 w dniu 2017-06-29]
 

kolosalny rachunek (2017-06-30 07:30)

Napisała że rozmawiała z doradcą, który gadał bzdury o roamingu i to jest jego wytłumaczenie doradcy a nie je. Poza tym napisała że rozmawiała tyle co zawsze. Jedynie s-krobek rozumie słowo pisane.

~gość1498800658505

 

kolosalny rachunek (2017-06-30 08:04)

to jest odpowiedź na post:

Napisała że rozmawiała z doradcą, który gadał bzdury o roamingu i to jest jego wytłumaczenie doradcy a nie je. Poza tym napisała że rozmawiała tyle co zawsze. Jedynie s-krobek rozumie słowo pisane.


No to czyż jedyne oczywiste rozwiązanie to nie jest zapoznanie się z billigami z okresu, kiedy było ok i okresu ostatniego? Przecież to równie łatwe jak post na forum.

~sbsb

 

kolosalny rachunek (2017-06-30 16:45)

to jest odpowiedź na post:

kolosalny rachunek | ~gość1498800658505 (30.06.2017, 07:30)
Napisała że rozmawiała z doradcą, który gadał bzdury o roamingu i to jest jego wytłumaczenie doradcy a nie je. Poza tym napisała że rozmawiała tyle co zawsze. Jedynie s-krobek rozumie słowo pisane.


Póki co to Ty gadasz bzdury i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, więc weź uważnie przeczytaj z czym ma problem autorka tego wątku.

Widać ewidentnie, że nie rozróżnia roamingu od połączeń międzynarodowych, bo najpierw pisze o częstych rozmowach do Niemiec, a potem rzuca tekst "nie wiem czy ten wyłączony roaming to podpucha czy kpina" sugerujący, że myślała iż teraz może rozmawiać z zagranicą za friko albo w cenie jak w kraju, no to zaszalała i w efekcie dostała extra rachunek.

Nie wiemy czy mieszka w strefie przygranicznej, gdzie mogła wybrać roaming lub połączenie międzynarodowe.
Ale zakładając, że wcześniej wykonywała połączenia międzynarodowe to wydając 60-120zł/mc  przy średniej 2zł/min daje to ok. 30-60 minut do Niemiec miesięcznie, jeśli by korzystała z roamingu w cenie 0,44zł/min to za 60-120zł wychodzi ok. 136-272 minut.
Przy nowej fakturze na poziomie 1600zł licząc 2zł za międzynarodówkę to wychodzi ok. 800 minut.
Jeśli ktoś nie widzi różnicy między wykonaniem 100 minut, czy 200, czy też 800 to jego problem, a nie mój.
Ponadto jest billing, więc wszystko idzie sprawdzić ale póki co nie padło ze strony autorki nic konkretnego poza jęczeniem, że ma do zapłaty kolosalny rachunek.

Póki co z opisu wynika, że do zapłaty jest dokładnie tyle ile sama wydzwoniła tylko autorce wydawało się, że rozmowy zagraniczne są za darmo, bo np. w TV powiedzieli, że likwidują roaming.

 

kolosalny rachunek (2017-07-15 12:10)

Czy jeśli będę z Polski dzwonił do osoby, która jest w strefie 1, i posiada ofertę nju tak jak ja to czy też będę płacił za połączenie międzynarodowe?

 

kolosalny rachunek (2017-07-15 13:15)

Nie, jeśli dzwonisz na polski numer to jest zwykłe połączenie krajowe (skąd masz wiedzieć gdzie aktualnie przebywa numer na który dzwonisz?), tak było zawsze, również przed ostatnimi zmianami roamingowymi.

odpowiedź

kolosalny rachunek | joanna_11 (28.06.2017, 19:21)

witam wszystkich
mam pewien problem.. dla mnie straszny problem. mam oferte nju z rachunkiem 39 zł. dzwonie bardzo często do niemiec. wcześniej rachunki przychodziły po ok 100-160 zl więc ta kwota jakaś znośna jest. dziś otrzymałam fakture na której mam do zapłaty ponad 1600 zł (tak, tysiąc sześćset złotych). nie wiem jak, dlaczego, jakim cudem skoro rozmowy są nadal o takiej samej długości i częstotliwości, nie wysyłam podejrzanych smsów ani nic z tych rzeczy. prosze  o rade co mam robić, złosiłam reklamacje, ale nie wiem jaka będzie odpowiedź.. jeżeli ktoś był w podobnej sytuacji prosze o porade, pomoc cokolwiek, bo na tą chwile nie mam takiej kwoty do zapłaty..
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

21 gości i 0 zalogowanych użytkowników