forumnju z rachunkiemusługiMożliwość wyłączenia kodu PIN.

Możliwość wyłączenia kodu PIN.

 

Możliwość wyłączenia kodu PIN. (2017-02-19 17:30)

Pomyślałem, że warto poinformować zainteresowanych. W końcu wywalczone.

Oficjalnie wszystkie nowe karty SIM w taryfach głosowych mają możliwość wyłączenia kodu PIN.

Więcej info pod linkiem:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=726847614151529&id=123157394520557

EDIT:
Dodam od siebie, że dość łatwo można taką wymianę otrzymać za darmo. Oczywiście Nju nie napisze tego oficjalnie na forum, by uniknąć masowych zgloszeń o wymanę karty SIM często dla ludzi, którym to obojętne czy mają ten PIN czy nie.
Jednak jeśli komuś zależy, a nie chce płacić to wspomnijcie w zgloszeniu, że nigdzie w regulaminie ani umowie z Nju nie ma słowa, że karta ma wymuszony PIN i że jest to działanie Operatora na niekorzyść klienta nie podparte żadnymi przepisami i wbrew ogólnie przyjętym praktykom Operatorów. 



 

Możliwość wyłączenia kodu PIN. (2017-02-19 22:31)

Od 15  września do ok. 15 lutego, czyli potrzebowali 5 miesięcy, aby nowe karty SIM dotarły do usług głosowych.
Musieli mieć kosmiczne zapasy starych SIM, bo ja we wrześniu liczyłem, że już na Święta Bożego Narodzenia będą dawali karty bez wymuszonego PIN.

 

Możliwość wyłączenia kodu PIN. (2017-02-19 22:53)

Pomysł z wymuszonym PINem był nietrafiony od samego początku. Nie wiem skąd taka polityka firmy. Nju jest jedynym operatorem z jakim miałem styczność, który to stosował. Szczególnie, że sieć "matka" Orange tego nie stosował nigdy. Zresztą każdy zainteresowany może sobie sam włączyć PIN dla bezpieczeństwa, ale pewnie się nie dowiemy co menadżerom przyszło do głowy. Zajęło im wieki by pójść po rozum, ale ważne, że już jest. 


Wiem, że dla niektórych to nieistotny szczegół, ale bardzo to ułatwi korzystanie z telefonu moim dziadkom. I po postach na FB nie tylko im - temat PINu tam jak i tu na forum co jakiś czas powracał.


Teraz tylko wywalczyć, by wymiany były darmowe. Jakby nie patrzeć to "wina Operatora" :)

 

Możliwość wyłączenia kodu PIN. (2017-02-20 14:36)

Wysłałem zgłoszenie zgodnie z Twoimi sugestiami. Jak się nie uda darmowo to najwyżej zapłacę te 25 zł za kartę. Ważne że w końcu jest taka możliwość. Dzięki za info!

 

Możliwość wyłączenia kodu PIN. (2017-02-20 15:00)

Daj znać jaka była odpowiedź Nju :)

[edytowane przez ciajus o 15:00 w dniu 2017-02-20]
 

Możliwość wyłączenia kodu PIN. (2017-02-23 18:55)

@martinezcb
Jakieś wieści w temacie?

 

Możliwość wyłączenia kodu PIN. (2017-02-25 09:27)

Na razie takie że zgłoszenie jak to w nju bywa zniknęło a wczoraj zadzwonił automat z sondą czy jestem zadowolony z jego obsługi... Będę musiał zadzwonić, może się czegoś dowiem, ale to dopiero po weekendzie.

[edytowane przez martinezcb o 11:50 w dniu 2017-02-27]
 

Możliwość wyłączenia kodu PIN. (2017-02-27 11:50)

Aktualizacja 27.02
Dowiedziałem się że ktoś zamknął to zgłoszenie... za wcześnie ;). Podobno rozpatrzone zostało pozytywnie, ale bez żadnej informacji zwrotnej. Bardzo miła pani w BOK powiedziała że sprawdzi  to zgłoszenie i oddzwoni do mnie, co tez zrobiła po 10 minutach. Powiedziała że od razu wysyła zgłoszenie jako reklamacyjne na bezpłatna wymianę moich kart sim (głównej i dodatkowej), które  powinny zostać wysłane w ciągu 3 dni. Jak je faktycznie dostanę to się podzielę nowiną (jak nie to też :)

 

Możliwość wyłączenia kodu PIN. (2017-02-27 15:06)

Dzięki za aktualizację :) Czyli warto walczyć o darmową wymianę :)

 

Możliwość wyłączenia kodu PIN. (2017-02-27 15:50)

Być może, zobaczymy czy to faktycznie tak się zakończy, czy tez zlecenie znowu w tajemniczy sposób zostanie zamknięte ;)

odpowiedź

Możliwość wyłączenia kodu PIN. | ciajus (19.02.2017, 17:30)

Pomyślałem, że warto poinformować zainteresowanych. W końcu wywalczone.

Oficjalnie wszystkie nowe karty SIM w taryfach głosowych mają możliwość wyłączenia kodu PIN.

Więcej info pod linkiem:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=726847614151529&id=123157394520557

EDIT:
Dodam od siebie, że dość łatwo można taką wymianę otrzymać za darmo. Oczywiście Nju nie napisze tego oficjalnie na forum, by uniknąć masowych zgloszeń o wymanę karty SIM często dla ludzi, którym to obojętne czy mają ten PIN czy nie.
Jednak jeśli komuś zależy, a nie chce płacić to wspomnijcie w zgloszeniu, że nigdzie w regulaminie ani umowie z Nju nie ma słowa, że karta ma wymuszony PIN i że jest to działanie Operatora na niekorzyść klienta nie podparte żadnymi przepisami i wbrew ogólnie przyjętym praktykom Operatorów. 



wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

25 gości i 0 zalogowanych użytkowników