Kilka pytań

 

Kilka pytań (2016-09-22 23:06)

Witam


Aktualnie posiadam ofertę na kartę w innej sieci - ale zaczyna mnie drażnić dyskryminowanie osób z kartami i postanowiłem poszukać czegoś z abonamentem. Padło w chwili obecnej na nju "wszystko komórkowe" za 29 zł max. Czytam i nie do końca rozumiem niech mi ktoś sprostuje :


1. Potrafie nie korzystać z rozmów może z max 30 minut w miesiącu - wysyłam z 50-60 sms/mmsów z neta korzystam sporadycznie (yanosik itp) jaki będę miał rachunek ? 29 zł bo korzystam z wszystkiego ?
2. Kiedyś był kalkulator obliczania oferty (już go nie widzę) jak jest obliczany ten max ? 1 min 1 sms 1 mb interntu - 29 zł ? czy jak ?
3. Jak wygląda teraz procedura przeniesienia numeru ? dostajemy kartę tymczasową i dopiero później  karta na stałe ?
4. Kiedy można korzystać już w pełni z nju ? (przerażają mnie trochę posty o rachunkach 600 zł )

~artur

 

Kilka pytań (2016-09-22 23:22)

<span >Weź poczytaj regulaminy itp.<div >
<div >Masz napisane że za max 29zł masz no limit na komórki i 10GB neta.<div >
<div >Jeśli przypadkiem zadzwonisz kilka razy za stacjonarki to Ci doliczy te groszowe sprawy do tych 29zł. Nawet jakbyś wydzwonił do zusu milion minut na stacjonarki to za te połączenia nie zapłacisz więcej jak 9zł.<div >
<div >Czyli zapłacisz 29zł albo 29zł plus jedna lub dwie rozmowy na stacjonarkę albo 29zł plus 9zł za milion minut do zusu na stacjonarke.<div >
<div >Jak chcesz przenieść numer to musisz go zarejestrować u obecnego operatora. Później przez neta składasz dyspozycję i masz nju.<div >
<div >I w sumie to za dużo pytań jak na 1 post.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

Kilka pytań (2016-09-24 10:03)

Może być mniej, jeśli każda z usług lub ich suma (rozmowy, sms i internet) będzie niższa niż 29 zł. 30 minut po 0,19 zł - 5,70 zł, 60 sms - 5,40 zł : gdybyś nie korzystał z internetu to rachunek wyniesie 11,10 zł. Na internet zostaje teraz 17,90 zł (29,00 zł - 11,10 zł) czyli około 94 MB (0,19 gr/1MB). Jeśli zużyjesz tyle lub więcej, to zapłacisz 29 zł, jeśli zużyjesz np tylko 10 MB, to zapłacisz dodatkowo 1,30 zł za te 10 MB (czyli w sumie 13,00 zł)

[edytowane przez martinezcb o 10:04 w dniu 2016-09-24]
 

Kilka pytań (2016-09-24 13:30)

@jackbb
górny limit na stacjonarki wynosi 10zł, a nie 9zł, więc trochę namieszałeś

@artur
Nie wiem ale wydaje mi się, że koledzy wyżej trochę namieszali.
Zasada jest stosunkowo prosta.
W usłudze wszystko komórkowe masz 2 górne limity:
- połączenia na komórki, SMS/MMS, internet ze wspólnym górnym limitem 29zł
- stacjonarki z górnym limitem 10zł

Korzystając z usług system nalicza opłaty zgodnie ze standardowym cennikiem, czyli minuta połączenia 0,19zł, SMS 0,09zł, MMS chyba 0,19zł, internet 0,02zł/100KB (0,19zł/MB) aż do nabicia sobie górnego, wspólnego limitu 29zł, wówczas kolejne w/w połączenia w ramach danego limitu są gratis.

W Twoim przykładzie z SMSami będziesz płacił po 9 groszy za każdą eskę, aż do nabicia górnego limitu 29zł, potem kolejne eski i w efekcie MMS, połączenia na komórki, internet będą "gratis".

W Nju z rachunkiem obowiązuje jeszcze zasada kwoty minimalnej 9zł, czyli jeśli wyjdzie Tobie kwota niższa niż owe 9zł to do zapłaty i tak dostaniesz 9zł.
Włączenie usługi Im dłużej tym lepiej i staż powyżej 3 miesięcy likwiduje kwotę minimalną, więc jeśli w miesiącu wyślesz tylko 2 SMSy to wówczas dostaniesz fakturę na 18 groszy zamiast na 9zł za nju z rachunkiem :D.

Przenosiny numeru w każdej sieci wyglądają podobnie, przy podpisaniu umowy dostajesz nową kartę SIM na której może działać numer tymczasowy. Twój numer docelowy będzie działa na nowej karcie SIM po wyłączeniu usług na starej karcie SIM. Stosowną datę przeniesienia otrzymasz SMS w ciągu paru dni roboczych po podpisaniu nowej umowy.

Nie widziałem żadnych postów o fakturach na 600zł, więc nie zmyślaj. Czasem zwłaszcza z Nju Dodatkowy zdarza się, że pierwsza faktura jest zawyżona, bo usługa nie aktywuje się prawidłowo ale w razie problemów składasz reklamację i po krzyku. Większość klientów nie ma problemów, bo Ci którzy mają OK nie będą specjalnie wchodzić na forum i pisać, że im wszystko działa.

Podstawowa zasada przeczytaj regulamin usług z których chcesz skorzystać, abyś był świadom z czego korzystasz i za co płacisz oraz ile, aby nie było zdziwienia i zaskoczenia.
Regulaminy są napisane w miarę sensownie, więc każdy inteligentny człowiek powinien je zrozumieć.

[edytowane przez nju_klient o 13:33 w dniu 2016-09-24]
 

Kilka pytań (2016-10-10 21:20)

to jest odpowiedź na post:

W Nju z rachunkiem obowiązuje jeszcze zasada kwoty minimalnej 9zł, czyli jeśli wyjdzie Tobie kwota niższa niż owe 9zł to do zapłaty i tak dostaniesz 9zł.
Włączenie usługi Im dłużej tym lepiej i staż powyżej 3 miesięcy likwiduje kwotę minimalną, więc jeśli w miesiącu wyślesz tylko 2 SMSy to wówczas dostaniesz fakturę na 18 groszy zamiast na 9zł za nju z rachunkiem :D.

Z tego co widziałem, nie ma już Im dłużej tym lepiej. 
A jeśli do nju z rachunkiem mam numer dodatkowy, to za niego również płacę minimalnie 9 złotych? Czyli za dwa razem 18? 

~maxel

 

Kilka pytań (2016-10-12 00:06)

to jest odpowiedź na post:

Kilka pytań | ~maxel (10.10.2016, 21:20)
Z tego co widziałem, nie ma już Im dłużej tym lepiej. 
A jeśli do nju z rachunkiem mam numer dodatkowy, to za niego również płacę minimalnie 9 złotych? Czyli za dwa razem 18? 


Nie wiem jak patrzysz ale z tego co ja widzę to Im dłużej tym lepiej jest dostępne i ma się dobrze.
Staż powyżej 3 miesięcy zwalnia z tzw. kwoty minimalnej 9zł.
Kwota minimalna obowiązuje tylko w Njuz rachunkiem na numerze głównym.
Nju dodatkowy obarczony jest stałą zryczałtowaną opłatą 9zł, niezależnie czy korzystasz, czy nie.
Inaczej mówiąc jest to opłata za podpięcie drugiego numeru to Twojego konta rozliczeniowego.
W przypadku Nju dodatkowego internetowego ryczałt wynosi 19zł.

Mając Nju z rachunkiem jako numer główny i Nju Dodatkowy to do 3 miesiąca kwota minimalna wyniesie 18zł, a po 3 miesiącach już tylko 9zł za Nju Dodatkowy.
Ale jak nie masz zamiaru w ogóle korzystać z telefonu to nie bierz tandemu, bo szkoda na to kasy. Do wegetacji i utrzymania samego numeru są lepsze sieci niż Nju. Kwestia gustu i wyboru.

odpowiedź

Kilka pytań | ~artur (22.09.2016, 23:06)

Witam


Aktualnie posiadam ofertę na kartę w innej sieci - ale zaczyna mnie drażnić dyskryminowanie osób z kartami i postanowiłem poszukać czegoś z abonamentem. Padło w chwili obecnej na nju "wszystko komórkowe" za 29 zł max. Czytam i nie do końca rozumiem niech mi ktoś sprostuje :


1. Potrafie nie korzystać z rozmów może z max 30 minut w miesiącu - wysyłam z 50-60 sms/mmsów z neta korzystam sporadycznie (yanosik itp) jaki będę miał rachunek ? 29 zł bo korzystam z wszystkiego ?
2. Kiedyś był kalkulator obliczania oferty (już go nie widzę) jak jest obliczany ten max ? 1 min 1 sms 1 mb interntu - 29 zł ? czy jak ?
3. Jak wygląda teraz procedura przeniesienia numeru ? dostajemy kartę tymczasową i dopiero później  karta na stałe ?
4. Kiedy można korzystać już w pełni z nju ? (przerażają mnie trochę posty o rachunkach 600 zł )

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

51 gości i 0 zalogowanych użytkowników