forumnju z rachunkiemofertaoferta NJU dodatkowy

oferta NJU dodatkowy

 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 21:20)

Witam. 
Do zorientowanych mam pytanie.
Jeżeli w przyszłości chciałbym odłączyć numer dodatkowy, jaka jest procedura?


 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 21:29)

standardowa, czyli do wyboru:
- wypowiedzenie i wyłączenie numeru po okresie wypowiedzenia
- wypowiedzenie z przejściem do nju na kartę
- przeniesienie numeru do innej sieci

Pamiętaj, że w pierwszej kolejności musisz zrezygnować z Nju Dodatkowy, a potem z Nju Głównego.
Jeśli najpierw zrezygnujesz z Nju Głównego to możesz stracić Nju Dodatkowy, oczywiście jest to istotne jeśli zależy Tobie na zachowaniu numeru.

[edytowane przez nju_klient o 21:31 w dniu 2015-09-09]
 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 21:36)

Czyli przy wypowiedzeniu(obojętnie która wersja) numer dodatkowy, traktowany jest jako numer niezależny od numeru głównego. Dobrze rozumiem?

 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 21:53)

Można tak powiedzieć, że "Numer Dodatkowy" jest niezależny od "Numeru Głównego" pod warunkiem, że najpierw wypowiadasz umowę na Numer Dodatkowy.

Z kolei Jeśli najpierw wypowiesz umowę na Numer Główny to wtedy Numer Dodatkowy jest zależny i możesz go stracić.

Przy zawieraniu umowy miałeś kolejność:
1. Umowa na Numer Główny
2. Umowa na Numer Dodatkowy
Przy wypowiedzeniu postępujemy w odwrotnej kolejności
1. Wypowiedzenie na Numer Dodatkowy
2. Wypowiedzenie na Numer Główny

Dla pewności poczekałbym, aż Numer Dodatkowy zostanie odpięty i dopiero potem zaczynał procedurę wypowiedzenia z Numerem Głównym.

 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 21:56)

OK. Dzięki.

~mam56

 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 22:18)

Nie dziękuj tak szybko ;)

Powyższy tryb postępowania wypracowałem po rozmowie z konsultantem, gdy kilka miesięcy temu dopytywałem o Nju dodatkowy zanim skusiłem się na tę ofertę, także traktuj to jako moje prywatne przemyślenia, bo praktyki nie znam.

Co prawda informacje uzyskane od konsultanta nie do końca pokrywają się z punktem 10 Regulaminu:
http://www.njumobile.pl/b/articles/regulaminy/regulamin_korzystania_z_planu_nju_dodatkowy.pdf
więc trudno określić jak to będzie w rzeczywistości ale tym będę się martwił jeśli kiedyś podejmę decyzję o rezygnacji z Nju Dodatkowy.

Dodatkowo nie bardzo kumam pkt 11 Regulaminu, co autor miał na myśli ale w razie problemów z naliczaniem opłat i dostępnością usług to zawsze można przejść do innej sieci i wrócić do Nju z rachunkiem jako "nowy klient" :)

Spodziewam się ewentualnego zamieszania, tylko gdyby ktoś chciałby zrezygnować z Nju Dodatkowy i dalej zostać w Nju z rachunkiem, natomiast przejście do innej sieci nie jest obarczone ryzykiem.

 

oferta NJU dodatkowy (2016-11-22 19:02)

Jeśli wypowiesz umowę na numerze głównym nju dodatkowy zostanie. Niestety będzie to numer wytwarzający olbrzymie koszty ponieważ nie ma na nim możliwości włączenia usług obniżających koszty połączeń - czytaj KAŻDE POŁĄCZENIA NA TYM NUMERZE JEST PŁATNE !!!!!
Rachunek za nju dodatkowy może wynieść nawet setki jeśli nie tysiące złotych.
Reasumując - wypowiadając umowę na głównym numerze rozsądnie jest również wypowiedzieć numer dodatkowy. Ja na dzień dzisiejszy mam ten problem,  do tego nie mam możliwości sprawdzenia obecnego stanu konta ponieważ " jeśli chcesz sprawdzić stan konta zaloguj się na koncie głównym" tylko jak skoro głównego numeru już nie posiadam ?????

 

oferta NJU dodatkowy (2016-11-23 00:52)

ale żeś odkopał archiwalny post. Ciekawi mnie jak na niego trafiłeś, bo ma ponad 12 miesięcy :D

Rozumiem, że nie ma możliwości zmiany tego "samotnego" Nju Dodatkowego po odpięciu na indywidualny, "normalny" Nju z rachunkiem.
A teraz pozostaje Ci wypowiedzenie umowy i przejście do Nju na kartę lub do innej sieci i zawarcie nowej umowy Nju z rachunkiem.

Wygląda, że punkt 11 Regulaminu jest już dla mnie jasny.
Rok temu wydawało mi się to tak nierealne, że nie mogłem zrozumieć co autor miał na myśli, a jednak zapisy regulaminowe stosują w praktyce ;)

odpowiedź

oferta NJU dodatkowy | mam56 (09.09.2015, 21:20)

Witam. 
Do zorientowanych mam pytanie.
Jeżeli w przyszłości chciałbym odłączyć numer dodatkowy, jaka jest procedura?


wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

24 gości i 0 zalogowanych użytkowników