forumnju z rachunkiemofertaoferta NJU dodatkowy

oferta NJU dodatkowy

 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 21:20)

Witam. 
Do zorientowanych mam pytanie.
Jeżeli w przyszłości chciałbym odłączyć numer dodatkowy, jaka jest procedura?


 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 21:29)

standardowa, czyli do wyboru:
- wypowiedzenie i wyłączenie numeru po okresie wypowiedzenia
- wypowiedzenie z przejściem do nju na kartę
- przeniesienie numeru do innej sieci

Pamiętaj, że w pierwszej kolejności musisz zrezygnować z Nju Dodatkowy, a potem z Nju Głównego.
Jeśli najpierw zrezygnujesz z Nju Głównego to możesz stracić Nju Dodatkowy, oczywiście jest to istotne jeśli zależy Tobie na zachowaniu numeru.

[edytowane przez nju_klient o 21:31 w dniu 2015-09-09]
 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 21:36)

Czyli przy wypowiedzeniu(obojętnie która wersja) numer dodatkowy, traktowany jest jako numer niezależny od numeru głównego. Dobrze rozumiem?

 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 21:53)

Można tak powiedzieć, że "Numer Dodatkowy" jest niezależny od "Numeru Głównego" pod warunkiem, że najpierw wypowiadasz umowę na Numer Dodatkowy.

Z kolei Jeśli najpierw wypowiesz umowę na Numer Główny to wtedy Numer Dodatkowy jest zależny i możesz go stracić.

Przy zawieraniu umowy miałeś kolejność:
1. Umowa na Numer Główny
2. Umowa na Numer Dodatkowy
Przy wypowiedzeniu postępujemy w odwrotnej kolejności
1. Wypowiedzenie na Numer Dodatkowy
2. Wypowiedzenie na Numer Główny

Dla pewności poczekałbym, aż Numer Dodatkowy zostanie odpięty i dopiero potem zaczynał procedurę wypowiedzenia z Numerem Głównym.

 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 21:56)

OK. Dzięki.

~mam56

 

oferta NJU dodatkowy (2015-09-09 22:18)

Nie dziękuj tak szybko ;)

Powyższy tryb postępowania wypracowałem po rozmowie z konsultantem, gdy kilka miesięcy temu dopytywałem o Nju dodatkowy zanim skusiłem się na tę ofertę, także traktuj to jako moje prywatne przemyślenia, bo praktyki nie znam.

Co prawda informacje uzyskane od konsultanta nie do końca pokrywają się z punktem 10 Regulaminu:
http://www.njumobile.pl/b/articles/regulaminy/regulamin_korzystania_z_planu_nju_dodatkowy.pdf
więc trudno określić jak to będzie w rzeczywistości ale tym będę się martwił jeśli kiedyś podejmę decyzję o rezygnacji z Nju Dodatkowy.

Dodatkowo nie bardzo kumam pkt 11 Regulaminu, co autor miał na myśli ale w razie problemów z naliczaniem opłat i dostępnością usług to zawsze można przejść do innej sieci i wrócić do Nju z rachunkiem jako "nowy klient" :)

Spodziewam się ewentualnego zamieszania, tylko gdyby ktoś chciałby zrezygnować z Nju Dodatkowy i dalej zostać w Nju z rachunkiem, natomiast przejście do innej sieci nie jest obarczone ryzykiem.

 

oferta NJU dodatkowy (2016-11-22 19:02)

Jeśli wypowiesz umowę na numerze głównym nju dodatkowy zostanie. Niestety będzie to numer wytwarzający olbrzymie koszty ponieważ nie ma na nim możliwości włączenia usług obniżających koszty połączeń - czytaj KAŻDE POŁĄCZENIA NA TYM NUMERZE JEST PŁATNE !!!!!
Rachunek za nju dodatkowy może wynieść nawet setki jeśli nie tysiące złotych.
Reasumując - wypowiadając umowę na głównym numerze rozsądnie jest również wypowiedzieć numer dodatkowy. Ja na dzień dzisiejszy mam ten problem,  do tego nie mam możliwości sprawdzenia obecnego stanu konta ponieważ " jeśli chcesz sprawdzić stan konta zaloguj się na koncie głównym" tylko jak skoro głównego numeru już nie posiadam ?????

 

oferta NJU dodatkowy (2016-11-23 00:52)

ale żeś odkopał archiwalny post. Ciekawi mnie jak na niego trafiłeś, bo ma ponad 12 miesięcy :D

Rozumiem, że nie ma możliwości zmiany tego "samotnego" Nju Dodatkowego po odpięciu na indywidualny, "normalny" Nju z rachunkiem.
A teraz pozostaje Ci wypowiedzenie umowy i przejście do Nju na kartę lub do innej sieci i zawarcie nowej umowy Nju z rachunkiem.

Wygląda, że punkt 11 Regulaminu jest już dla mnie jasny.
Rok temu wydawało mi się to tak nierealne, że nie mogłem zrozumieć co autor miał na myśli, a jednak zapisy regulaminowe stosują w praktyce ;)

odpowiedź

oferta NJU dodatkowy | tomasz7878 (22.11.2016, 19:02)

Jeśli wypowiesz umowę na numerze głównym nju dodatkowy zostanie. Niestety będzie to numer wytwarzający olbrzymie koszty ponieważ nie ma na nim możliwości włączenia usług obniżających koszty połączeń - czytaj KAŻDE POŁĄCZENIA NA TYM NUMERZE JEST PŁATNE !!!!!
Rachunek za nju dodatkowy może wynieść nawet setki jeśli nie tysiące złotych.
Reasumując - wypowiadając umowę na głównym numerze rozsądnie jest również wypowiedzieć numer dodatkowy. Ja na dzień dzisiejszy mam ten problem,  do tego nie mam możliwości sprawdzenia obecnego stanu konta ponieważ " jeśli chcesz sprawdzić stan konta zaloguj się na koncie głównym" tylko jak skoro głównego numeru już nie posiadam ?????
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

14 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies