profil na forum

nick
koniu
nowicjusz

moje ostatnie

konfiguracja lumia 630

(2015-07-02 13:45 w wątku konfiguracja lumia 630 )

Rozwiązanie problemu z lumią opisywałem już w dwóch postach, bo sam sie nameczyłem, ale to w skrócie tak:


Wejdź w ustawienia "wiadomości" (trzy kropeczki na dole ekranu)
Następnie wybierz "ustawienia karty sim"
Włącz opcje "zezwol na MMS, gdy dane są wyłączone" oraz "automatycznie pobieraj mmsy"


I teraz będzie ok. Pozdrawiam.

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób

konsolidacja rachunków -> 2 numery jeden rachunek

(2015-06-27 23:30 w wątku konsolidacja rachunków -> 2 numery jeden rachunek)

S-krobek ma rację. Ja zrzuciłem drugi numer abo na opcję dodatkowy i teraz wszystko jest w jednym  miejscu - i faktura i logowanie do konta (w końcu możliwość podglądania dwóch numerów), a poza tym to ewidentnie niższe koszty!


Przede wszystkim jeden z numerów musisz przenieść do oferty "na kartę" (czyli rozwiązać umowę) - co trwa miesiąc rozliczeniowy. I od razu jak numer będzie w ofercie "na kartę" zgłosić go jako dodatkowy. Kurier przyjedzie za trzy dni i po temacie.


pozdrawiam

ta odpowiedź była przydatna
dla 1 osób

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów

(2015-06-20 23:06 w wątku [Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów)

Witam, 


w którymś poście pisałem już jak wybrnąć z problemu. Mam lumię 730 DS i też walczyłem z mms-ami.


Sprawa nie dotyczy konfiguracji MMS, tylko ustawień telefonu.


A więc:


1. Wejdźcie w "wiadomości"
2. Rozwińcie "ustawienia" (dla wiadomości)
3. Wchodzicie w  "ustawienia karty SIM"
4. WŁĄCZACIE OPCJĘ - pozwól na MMS, gdy dane są wyłączone.


i wszystko zadziała. Lumia zaciągnie MMS lub go wyśle bez łączenia z netem.


pozdawiam

ta odpowiedź była przydatna
dla 1 osób

Przeniesienie numeru z nju z rachunkiem do nju dodatkowy za 9zł.

(2015-06-10 22:48 w wątku Przeniesienie numeru z nju z rachunkiem do nju dodatkowy za 9zł.)

Witam, 


ja właśnie tak zrobiłem, tzn. jeden z numerów abonamentowych przeniosłem na dodatkowy. 


Trwało to miesiąc z małym haczykiem, bo przenoszony numer musiał być zmieniony z abonamentu na pre-paid, a to oznacza de facto wypowiedzenie umowy. Czyli miesiąc czekania.


Po tym, jak karta została przeniesiona do pre-paid od razu złożyłem zamówienie na nju dodatkowy no i czekałem na kuriera z umową, który dojechał po trzech dniach roboczych.


Po podpisaniu umowy numer dodatkowy, jako dołączony do głównego, zaczął działać po około dwóch godzinach. I działa bez zarzutu.


Wszystko odbywa się z automatu, bez wymiany SIM, bez resetów i innych rzeczy. Tylko przez te dni, kiedy jesteś w pre-paidze musisz doładować telefon, żeby z niego zadzwonić :)


pozdrawiam

ta odpowiedź była przydatna
dla 2 osób

Microsoft Lumia 535 - brak możliwości wysyłania MMSów i nie synchronizuje sie począ w ONET.PL

(2015-06-10 22:32 w wątku Microsoft Lumia 535 - brak możliwości wysyłania MMSów i nie synchronizuje sie począ w ONET.PL)

Witam,


również przy lumii (mam 730 DS) napracowałem się z trochę z ustawieniem wysyłania i odbierania MMS. Więc tak: 


- naciśnij kafelek wiadomości i po rozwinięciu menu dolnego wybierz "USTAWIENIA":
- wybierz "ustawienia karty SIM":
- odszukaj i włącz opcję "zezwól na MMS, gdy dane są wyłączone" oraz drugą -" automatycznie pobieraj MMS-y"


powinno zadziałać. 


Dowcip polega na tym, że bez włączenia przynajmniej tej pierwszej opcji lumie nie pobiorą lub wyślą MMS bez dostępu do sieci WiFi. Po włączeniu "zaciągną" normalnie.

Co do poczty niestety nie poradzę, ale moje konto na gmailu działa bezproblemowo i nic nie trzeba było ustawiac.

pozdrawiam

ta odpowiedź była przydatna
dla 0 osób