forumnju z rachunkiemusługi[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów

 

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów (2013-10-25 18:17)

Witam


Odkąd posiadam Lumie 520 z Windows Phone 8 nie mogę wysyłać ani odbierać mmsów. Od razu zaznacze, że mam włączoną transmisje danych oraz sieć 3G.


Starałem się skonfigurować telefon według zaleceń na stronie, lecz jest to niewykonalne.


Na stronie widoczna jest taka instrukcja konfiguracji:
Przejdź do sekcji APN DO MMS
W pole NAZWA PUNKTU DOSTĘPU DO MMS wpisz mms
W pole NAZWA UŻYTKOWNIKA wpisz mms
W pole HASŁO wpisz mms
W pole ADRES PROXY wpisz 192.168.006.104
W pole PORT PROXY wpisz 8080
W pole ADRES CDENTUM MMSC wpisz http://mms.njumobile.pl
RODZAJ UWIERZYTELNIANIA ustaw na PAP lub CHAP


W telefonie nie ma takeigo pola jak  NAZWA PUNKTU DOSTĘPU DO MMS ani pozostałych.


Po wejściu w pole EDYTUJ APN DO MMSów pojawiają sie następujące pola:
APN
NAZWA UŻYTKOWNIKA
HASŁO
BRAMKA WAP (adres url)
Bramka WAP - port 
MMSC (adres url)
MMSC - port
MAKSYMALNY ROZMIAR MMSa


Wpisywałem już różne kombinacje na podstawie waszej instrukcji i nic nie działa. Bardzo proszę o podanie danych dopasowanych pod pola jakei musze wypełnić w teelfonie lub inne rozwiązanie tego problemu. Dodam, że internet został skonfigurowany i działa bez zarzutu.


Pozdrawiam

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~dzaq

 

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów (2013-10-30 09:33)

co najmniej kilka osob czeka na podpowiedz jak skonfigurowac mmsy w wp8
dziwne jest to ze wczoraj zarejestrowalem zgloszenie z takim pytaniem a dzisiaj zniknelo one z listy. odpowiedzi oczywiscie nie dostalem

 

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów (2013-10-30 13:28)

sprzedać telefon z wp8 i kupić z androidem lub firefox os

 

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów (2013-10-31 21:19)

Mam to samo z Nokią Lumia 820. Cierpliwość mi się powoli kończy. Jak nie dostanę odpowiedzi na ten problem w kilka dni, to rezygnuję z nju i idę do innego pierwszego lepszego operatora. 3 dni szukania po internecie rozwiązania problemu, jak wysłać mmsa. W XXI wieku takie "problemy"? Koszmar...

 

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów (2013-11-01 11:14)

moj poprzedni post zostal skasownay wiec pozowole sobie jeszcze raz zamiescic odpowiedz ktora dostalem od konsultanta nju


"w odpowiedzi na nadesłaną korespondencję informuję, że w przypadku problemów z ustawieniem konfiguracji telefonu, proszę się skontaktować z producentem, gdyż prawdopodobnie wina leży po stronie telefonu."


i co? o jakim poszanowaniu klienta to swiadczy?


swoja droga zastanawia mnie tez kasowanie posta, przeciez to oficjalna odpowiedz konsultanta, dlaczego moj post zniknal?

~bejzkik

 

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów (2013-11-10 14:41)

Przesyłam odpowiedź konsultanta, która akurat u mnie rozwiązała problem:


Proszę spróbować skonfigurować telefon poniższym sposobem:
1. Proszę uruchomić aplikację Sklep. WAŻNE Wymagane konto Windows Live
ID - Windows Live (https://home.live.com)
2. Proszę wybierać zakładkę Nokia collection i na liście odszukaj
program punkt dostępu, proszę pobrać go i zainstalować. (link)
(http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/punkt-dost%C4%99pu/ce3895c7-01d0-4daf-a4c3-25c10463942d)
3. Następnie proszę uruchomić. Program powinien znaleźć operatora (z
którego obecnie Pan korzysta) i sam wczyta odpowiednie ustawienia dla
MMS`ów.


Powyższa aplikacja znajduje sieć orange i trzeba ją ustawić jako aktywna i mmsy będą już działać.

~dzaq

 

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów (2013-11-14 21:44)

po dwoch zgloszeniach (i jednym mejlu wyrazajacym niezadowolenie) otrzymalem dzisiaj taka odpowiedz


zgłosiłam problem do techników w celu przeprowadzenia szczegółowej analizy działania usługi.
W odpowiedzi uzyskałam informacje, że usługa APN MMS nie działała poprawnie na Pana numerze. W dniu otrzymania odpowiedzi z działu technicznego zrestartowałam usługę Idea MMS, wyłączając ją, a następnie uruchamiając ją ponownie. Po restarcie usługi problem z wysyłaniem oraz odbieraniem MMS-ów nie powinien juz występować.


no i mmsy w telefonie zaczely dzialac (htc wp8)


generalnie wciaz nie umiem ustawic ich w hp pre3 ale mysle ze tym razem to kwestia kombinacji ustawien. tak wiec polecam meczyc bok ;)

 

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów (2013-11-23 21:17)

U mnie w lumii 520 wedlug sieci wszystko jest wporzadku wpisuje te pieprzone apn nazwy uzytkownika i nic nie dziala a fajny telefonik zdjecia robi przyzwoite i co z powodu braku wysylania i odbierania mms musze go sprzedac :/
pomocy jak ustawiliscie te mmsy w lumi 520

~ryba

 

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów (2013-12-07 09:02)

Hej.
Spróbuj wpisać w pole adres bramki/serwera PROXY: 192.168.6.104 a reszta jak wyżej kolega napisał. Następnie wejdź w USTAWIENIA -> SIEĆ KOMÓRKOWA -> TRANSMISJA DANYCH WŁĄCZONA. Powinno wszystko działać.

UWAGA!!
Należy uważać przed wejściem na strony www jeśli nie chce się płacić dodatkowych kilku złotych. Ja jestem w ORANGE i przez przypadek nacisnąłem w tej nic nie wartej lumii internet. Za kilkadziesiąt sekund z karty wyparowało ponad 40zł. Niestety po wyłączeniu transmisji danych mmsów nie można odbierać. Tak więc w tym telefonie jest coś za coś.

~awe

 

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów (2013-12-19 21:20)

a ja poprostu weszłam w ustawienia, - sieć- (play) transmisja danych- włączona. i już :) bo mam ustawioną na codzień wyłączoną.... i też nie chciało isć.

~igaaa

odpowiedź

[Nokia Lumia 520] brak możliwości odbioru i wysyłania MMSów | ~dzaq (25.10.2013, 18:17)

Witam


Odkąd posiadam Lumie 520 z Windows Phone 8 nie mogę wysyłać ani odbierać mmsów. Od razu zaznacze, że mam włączoną transmisje danych oraz sieć 3G.


Starałem się skonfigurować telefon według zaleceń na stronie, lecz jest to niewykonalne.


Na stronie widoczna jest taka instrukcja konfiguracji:
Przejdź do sekcji APN DO MMS
W pole NAZWA PUNKTU DOSTĘPU DO MMS wpisz mms
W pole NAZWA UŻYTKOWNIKA wpisz mms
W pole HASŁO wpisz mms
W pole ADRES PROXY wpisz 192.168.006.104
W pole PORT PROXY wpisz 8080
W pole ADRES CDENTUM MMSC wpisz http://mms.njumobile.pl
RODZAJ UWIERZYTELNIANIA ustaw na PAP lub CHAP


W telefonie nie ma takeigo pola jak  NAZWA PUNKTU DOSTĘPU DO MMS ani pozostałych.


Po wejściu w pole EDYTUJ APN DO MMSów pojawiają sie następujące pola:
APN
NAZWA UŻYTKOWNIKA
HASŁO
BRAMKA WAP (adres url)
Bramka WAP - port 
MMSC (adres url)
MMSC - port
MAKSYMALNY ROZMIAR MMSa


Wpisywałem już różne kombinacje na podstawie waszej instrukcji i nic nie działa. Bardzo proszę o podanie danych dopasowanych pod pola jakei musze wypełnić w teelfonie lub inne rozwiązanie tego problemu. Dodam, że internet został skonfigurowany i działa bez zarzutu.


Pozdrawiam
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

35 gości i 0 zalogowanych użytkowników