forumnju z rachunkiemusługiInternet na numerze nju dodatkowy

Internet na numerze nju dodatkowy

 

Internet na numerze nju dodatkowy (2015-07-12 22:44)

Spotkała mnie taka sytuacja:


<font color="#185d68">w jednym aparacie (dual sim) mam dwie karty nju - główną i nju dodatkową. </font>


<font color="#185d68">Numer nju dodatkowy jest ustawiony jako domyślny do utrzymywania połączeń z Internetem.</font>


Ostatnio po przekroczeniu 1 GB (z 2 GB dostępnych w planie za 39 złotych) dostałem sms-a, że wyczerpałem limit danych i w związku z tym lejek 16 kb/s. Czyli Internet stanał.


Zgłosiłem sprawę w BOK i okazało się, że jest jakiś błąd w systemie, który w takiej sytuacji blokuje dostęp do Internetu. Aby odblokować pozostały 1 GB danych musiałem na chwilę "przełączyć" transmisję danych na numer główny, po czym wszystko wróciło do normy i mogłem wrócić do transmisji przez numer nju dodatkowy.


Co z owym błędem systemu, czy będzie naprawiony, tego nie wiem. Ale jeżeli komuś się przydarzy podobna historia - to tak wygląda rozwiązanie.


Nie trzeba kontaktować się z BOK. Pozdrawiam :)  

 

Internet na numerze nju dodatkowy (2015-07-15 12:44)

U mnie jest znowu taka sytuacja, że po migracji numeru na dodatkowy przestało na nim działać LTE (karta oczywiście jest USIM). Wykluczyłem problem zasięgu i telefonu poprzez włożenie na chwilę karty Orange Prepaid LTE - wskaźnik 4G pojawił się od razu. To normalne czy jakiś problem techniczny?

 

Internet na numerze nju dodatkowy (2015-08-03 10:53)

Mam taki sam problem, Przeniosłem się z Orange gdzie LTE śmigało bez problemu a po przejściu na nju mobile dodatkowy  LTE nie chce się pojawić, działa 3G i nic więcej.
Pytanie w czym jest problem.

~gzulike

 

Internet na numerze nju dodatkowy (2015-08-10 12:43)

mam to samo. zgłoszone do pomocy technicznej. jak w tym miesiącu dostanę odpowiedź to napiszę

 

Internet na numerze nju dodatkowy (2015-08-11 23:04)

Sprawdziłem i u mnie numer jako tzw. Nju Dodatkowy nie działa w technologii LTE, za to Numer Główny śmiga bez problemu.
Wygląda, że Orange ma kolejny błąd systemowy, chyba, że dla Orange jest to standardowa procedura i tak ma być ;) Poszła reklamacja, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Internet na numerze nju dodatkowy (2015-08-12 23:59)

Reklamacja została rozpatrzona i LTE działa już na numerze dodatkowym.
Jestem zaskoczony tak szybkim rozwiązaniem sprawy (1 dzień roboczy), choć szkoda, że LTE nie działało od razu prawidłowo tylko musiałem wysłać zgłoszenie.

 

Internet na numerze nju dodatkowy (2015-08-13 02:49)

a u mnie zgłoszenie zostało zamknięte - przynajmniej ma taki status. żadnej informacji zwrotnej i LTE nadal nie ma. jutro dzwonię i rzucam mięsem 

 

Internet na numerze nju dodatkowy (2015-08-13 12:45)

Ja zawsze piszę, że odpowiedź proszę na maila.

W moim przypadku zgłoszenie wygląda jakby zostało całkowicie usunięte z systemu, bo nie widzę, go na liście zgłoszeń jako zamknięte/zakończone, ani nie widzę go już na liście z historią operacji.
Jedyny ślad po tym zgłoszeniu to odpowiedź jaką dostałem na maila.
Wygląd to mało profesjonalnie i jak dla mnie powinna być widoczna pełna historia zgłoszeń.

 

Internet na numerze nju dodatkowy (2015-11-25 13:36)

Miałem identyczną sytuację brak LTE wszędzie na numerze dodatkowym.
Zgłosiłem problem do BOK i bardzo szybko włączyli mi LTE.
Nawet nie musiałem restartować telefonu, wystarczyło przełączyć sieć na GSM i na LTE.

~marcinnju

 

Internet na numerze nju dodatkowy (2015-11-25 15:25)

<span >A ja miałam taki kwiatek. Pomimo, że limit nie został wyczerpany(80MB z 5GB) internet na dodatkowym chodził w lejku. Na reklamację dostałam odpowiedź, że należy przynajmniej raz w okresie rozliczeniowym, włączyć przesył danych na głównym i informację jak należy rozwiązać umowę. Ponownie zapytałam w jakim regulaminie/dokumencie to jest napisane? Mija miesiąc i cisza, ale internet w nowym okresie rozliczeniowym śmiga na dodatkowym bez zastrzeżeń i nie był uruchamiany przesył na głównym. Najprawdopodobniej mieli błąd w systemie i mało rozgarniętego pracownika BOK.

~zenobia

odpowiedź

Internet na numerze nju dodatkowy | koniu (12.07.2015, 22:44)

Spotkała mnie taka sytuacja:


<font color="#185d68">w jednym aparacie (dual sim) mam dwie karty nju - główną i nju dodatkową. </font>


<font color="#185d68">Numer nju dodatkowy jest ustawiony jako domyślny do utrzymywania połączeń z Internetem.</font>


Ostatnio po przekroczeniu 1 GB (z 2 GB dostępnych w planie za 39 złotych) dostałem sms-a, że wyczerpałem limit danych i w związku z tym lejek 16 kb/s. Czyli Internet stanał.


Zgłosiłem sprawę w BOK i okazało się, że jest jakiś błąd w systemie, który w takiej sytuacji blokuje dostęp do Internetu. Aby odblokować pozostały 1 GB danych musiałem na chwilę "przełączyć" transmisję danych na numer główny, po czym wszystko wróciło do normy i mogłem wrócić do transmisji przez numer nju dodatkowy.


Co z owym błędem systemu, czy będzie naprawiony, tego nie wiem. Ale jeżeli komuś się przydarzy podobna historia - to tak wygląda rozwiązanie.


Nie trzeba kontaktować się z BOK. Pozdrawiam :)  
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

36 gości i 1 zalogowanych użytkowników