forumnju z rachunkiemusługiJak włączyć CLIR

Jak włączyć CLIR

 

Jak włączyć CLIR (2014-03-04 14:16)

Kto wie jak włączyć blokadę prezentacji własnego numeru (CLIR) w nju buzz oraz jak ją obsługiwać (wł/wył) za pomocą krótkich kodów.
W cenniku jest że bezpłatna, lecz w portalu nie ma opcji do jej obsługi. Brak jest również informacji jak obsługiwać tą usługę za pomocą krótkich kodów (np. *#31#).

 

Jak włączyć CLIR (2014-03-08 12:33)

Niech NJUMOBILE przestanie udawać i wreszcie naprawi tę usługę !


Po wysłaniu zgłoszenia przez portal, otrzymałem następującą odpowiedź:


Blokada prezentacji numeru jest dostępna w 2 wersjach: 1. stałej - gdzie numer jest niewidoczny przy każdym połączeniu, oraz 2. ruchomej, gdzie to Pan steruje tą funkcją z pozycji własnego telefonu. Włączenie Clir-a - kod *127*13# - automatyczną obsługą nju mobile *620 - stronę nju mobile Proszę o odpowiedź czy interesuje Pana stała blokada CLIR. Odowiadając proszę zachować ciągłość korespondencji.




Na to wyjaśniłem, że:


Interesuje mnie stała blokada CLIR z możliwością jej sporadycznego ominięcia przy zastosowaniu krótkiego kodu przy wybieraniu numeru połączenia (np. *123*31#501234567 - dla tego połączenia wyświetli się mój numer, po jego zakończeniu automatycznie wraca do blokowania prezentacji numeru dla wszystkich połączeń). Zaproponowane 3 metody włączenia CLIRa NIE DZIAŁAJĄ ! "- kod *127*13#" sprawdziłem 2 krotnie - bez efektów. Po użyciu tej komendy otrzymuję komunikat : [Dziekujemy. Usluga zostala wczesniej wlaczona, caly czas mozna z niej korzystac.] Jednak wykonując połączenie na nr 515 *** *** (Orange POP) numer dzwoniącego jest wyświetlany. "- automatyczną obsługą nju mobile *620" wariant ten jest nieprawidłowy gdyż w cenniku włączenie CLIRa jest bezpłatne, natomiast każde połączenie z *620 jest obciążane kwotą 40 gr. "- stronę nju mobile" posiadam konto na stronie nju mobile i sprawdziłem wszystkie dostępne tam usługi, które można konfigurować przez ten portal. Nie ma wśród nich CLIRa. Jeżeli Pani gdzieś widziała tą opcję, to proszę o precyzyjne wskazanie, gdzie się ona znajduje.




A njumobile dalej z uporem maniaka odpowiada:


Aby włączyć CLIR : kod *127*13# - automatyczną obsługą nju mobile *620 - stronę nju mobile




Dałem też zlecenie przez portal, żeby włączyli CLIR. Efekt: zlecenie zamknięte, CLIR nie włączony !


No po prostu ręce opadają !

 

Jak włączyć CLIR (2014-03-23 17:25)

Jest postęp w sprawie.


Po zgłoszeniu reklamacji o CLIR, usługa ta została na stałe włączona przez konsultanta. Czyli na razie połowiczny sukces. Czekam teraz na pisemną odpowiedź na reklamację aby dowiedzieć się jak tymczasowo wyłączać CLIR dla konkretnego połączenia. Nie chcę samodzielnie z tym zyglować aby nie zepsuć tego co już osiągnięte.
W portalu nju, na moim koncie nie widzę usługi CLIR. Widać jeszcze nie dopracowali tej funkcjonalności.

 

Jak włączyć CLIR (2017-08-09 12:28)

to jest odpowiedź na post:

Niech NJUMOBILE przestanie udawać i wreszcie naprawi tę usługę !


Po wysłaniu zgłoszenia przez portal, otrzymałem następującą odpowiedź:


Blokada prezentacji numeru jest dostępna w 2 wersjach: 1. stałej - gdzie numer jest niewidoczny przy każdym połączeniu, oraz 2. ruchomej, gdzie to Pan steruje tą funkcją z pozycji własnego telefonu. Włączenie Clir-a - kod *127*13# - automatyczną obsługą nju mobile *620 - stronę nju mobile Proszę o odpowiedź czy interesuje Pana stała blokada CLIR. Odowiadając proszę zachować ciągłość korespondencji.




Na to wyjaśniłem, że:


Interesuje mnie stała blokada CLIR z możliwością jej sporadycznego ominięcia przy zastosowaniu krótkiego kodu przy wybieraniu numeru połączenia (np. *123*31#501234567 - dla tego połączenia wyświetli się mój numer, po jego zakończeniu automatycznie wraca do blokowania prezentacji numeru dla wszystkich połączeń). Zaproponowane 3 metody włączenia CLIRa NIE DZIAŁAJĄ ! "- kod *127*13#" sprawdziłem 2 krotnie - bez efektów. Po użyciu tej komendy otrzymuję komunikat : [Dziekujemy. Usluga zostala wczesniej wlaczona, caly czas mozna z niej korzystac.] Jednak wykonując połączenie na nr 515 *** *** (Orange POP) numer dzwoniącego jest wyświetlany. "- automatyczną obsługą nju mobile *620" wariant ten jest nieprawidłowy gdyż w cenniku włączenie CLIRa jest bezpłatne, natomiast każde połączenie z *620 jest obciążane kwotą 40 gr. "- stronę nju mobile" posiadam konto na stronie nju mobile i sprawdziłem wszystkie dostępne tam usługi, które można konfigurować przez ten portal. Nie ma wśród nich CLIRa. Jeżeli Pani gdzieś widziała tą opcję, to proszę o precyzyjne wskazanie, gdzie się ona znajduje.




A njumobile dalej z uporem maniaka odpowiada:


Aby włączyć CLIR : kod *127*13# - automatyczną obsługą nju mobile *620 - stronę nju mobile




Dałem też zlecenie przez portal, żeby włączyli CLIR. Efekt: zlecenie zamknięte, CLIR nie włączony !


No po prostu ręce opadają !

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gangi

 

Jak włączyć CLIR (2017-08-09 12:29)

Też mi brakuje tej funkcji a pilnie jej potrzebuje

~gangi

 

Jak włączyć CLIR (2017-08-11 22:00)

W Xaomi Mi5 w menu kontaktów jest opcja ukryj swój numer i ona działa bez problemu. Sprawdzałem teraz. Dzwoni prywatny.Później żeby znowu pokazywać swój numer trzeba grzebać w menu od nowa.



 

Jak włączyć CLIR (2017-09-26 05:18)

Blokadę prezentacji numeru można ustawić za pomocą ustawień w urządzeniu z którego się korzysta w tej chwili. Albo też jest opcja zablokowania id rozmówcy poprzez aplikacje nju chociaż osobiście preferuje zalogować się do nju przez przeglądarkę internetową dlaczego iż jest tam więcej opcji których nie znajdziesz w aplikacji. Osobą które mają nju na kartę z rachunkiem mogę powiedzieć że nie zablokują widoczności danego numeru telefonu dlatego że podczas zamówienia takiej karty sim trzeba bezzwłocznie podkreślić lub wybrać funkcje taką która sprzyja naszym oczekiwaniom związanym z preferencjami danego numeru telefonu komórkowego na jaki się decydujemy! 

~danielo99

 

Jak włączyć CLIR (2019-07-18 12:01)

Działa też metoda z Orange tj. #31#numer_telefonu i guzik zadzwoń . Metoda jednorazowa ale sprawdzona.

~przemek

odpowiedź

Jak włączyć CLIR | nowy2 (04.03.2014, 14:16)

Kto wie jak włączyć blokadę prezentacji własnego numeru (CLIR) w nju buzz oraz jak ją obsługiwać (wł/wył) za pomocą krótkich kodów.
W cenniku jest że bezpłatna, lecz w portalu nie ma opcji do jej obsługi. Brak jest również informacji jak obsługiwać tą usługę za pomocą krótkich kodów (np. *#31#).
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

23 gości i 0 zalogowanych użytkowników