forumnju z rachunkiemofertaPierwsza faktura - dodatkowe koszta

Pierwsza faktura - dodatkowe koszta

 

Pierwsza faktura - dodatkowe koszta (2022-09-22 09:19)

Witam!
Świeżo przeszedłem do NJU, mam 2 numery (jeden na główny już przeniosłem, drugi abonament Play jest w trakcie przenoszenia - nieużywany). Po podpisaniu umowy zacząłem korzystać z nowej karty , kilka dni przed przeniesieniem numeru. Normalnie tryb - sms, rozmowy i internet. 


Wczoraj otrzymałem pierwszą FV, została mi policzona kwota za pierwszy numer (zrozumiałe), za drugi (jeszcze nieprzeniesiony, nieużywany) oraz 9 zł za transfer internetu.


Pytanie - skąd takie koszta? Otrzymałem informację, że za nieużywany numer do momentu przeniesienia nie płacę, ale jeszcze bardziej zdziwiła mnie kwota dodatkowa za internet. Przecież miało być 20GB w pakiecie, a ja zużyłem może 900 Mb.

~inf

 

Pierwsza faktura - dodatkowe koszta (2022-09-22 10:00)

Przez pierwsze 3 miesiace nawet jesli nie uzywasz minimalna kwota faktury to 9 zł , stad ta kwota , po 3 miesiacach minimalma kwota faktury znika i mozesz miec rachunek nawet na 9 groszy :) 

 

Pierwsza faktura - dodatkowe koszta (2022-09-22 10:01)

Przez pierwsze 3 miesiace nawet jesli nie uzywasz minimalna kwota faktury to 9 zł , stad ta kwota , po 3 miesiacach minimalma kwota faktury znika i mozesz miec rachunek nawet na 9 groszy :) 

 

Pierwsza faktura - dodatkowe koszta (2022-09-22 12:04)

Chodzi o to, że 9zł za transfer zostało policzone dodatkowo, faktura łącznie wyniosła ponad 21 zł (niepełny okres). 

~inf

 

Pierwsza faktura - dodatkowe koszta (2022-09-22 15:46)

Hej  :) Jeśli korzystałeś z numeru głównego to są naliczane opłaty za rozmowy, SMS-y.  MMS-y i internet maksymalnie do 29 zł, ale zgodnie ze zużyciem wg cennika,  więc to nic dziwnego, że na fakturze masz opłatę za internet. Dodatkowo, za numer dodatkowy jest stała miesięczna opłata 9 zł od momentu podpisania umowy, stąd ktoś Cię wprowadził w błąd, że jak nie korzystasz z tego nr do czasu przeniesienia to nie płacisz. Jeszcze jest wyrównanie za ten numer na pierwszej fakturze, bo te 9 zł płacisz do przodu za kolejny miesiąc. Możesz złożyć reklamację, aby anulować opłaty za nr dodatkowy do czasu przeniesienia nr. Pozdrawiam :) 

[edytowane przez pilotka o 15:47 w dniu 2022-09-22]
 

Pierwsza faktura - dodatkowe koszta (2022-09-26 12:03)

to jest odpowiedź na post:

Hej  :) Jeśli korzystałeś z numeru głównego to są naliczane opłaty za rozmowy, SMS-y.  MMS-y i internet maksymalnie do 29 zł, ale zgodnie ze zużyciem wg cennika,  więc to nic dziwnego, że na fakturze masz opłatę za internet. Dodatkowo, za numer dodatkowy jest stała miesięczna opłata 9 zł od momentu podpisania umowy, stąd ktoś Cię wprowadził w błąd, że jak nie korzystasz z tego nr do czasu przeniesienia to nie płacisz. Jeszcze jest wyrównanie za ten numer na pierwszej fakturze, bo te 9 zł płacisz do przodu za kolejny miesiąc. Możesz złożyć reklamację, aby anulować opłaty za nr dodatkowy do czasu przeniesienia nr. Pozdrawiam :) 




<span >No dobrze, rozmowy rozmowami, ale dlaczego została mi naliczona kwota za transfer? Szczególnie miało to miejsce w pierwszych dniach użytkowania numeru. W pozostałych już różnie, przeważnie nie.

 

Pierwsza faktura - dodatkowe koszta (2022-09-26 13:28)

Tak jak napisałam wcześniej za rozmowy, smsy, mmsy i również internet jest naliczana opłata zgodnie z cennikiem do 29 zł z<span >godnie z zasadą ile korzystasz, tyle płacisz. Dopiero po wykorzystaniu kwoty 29 zł  otrzymujesz pakiet internetowy i nie nalicza już opłat, nawet jak go wykorzystasz, tak mówi regulamin tej oferty.  Zwykle właśnie limit osiąga się w pierwszych dniach okresu rozliczeniowego, potem już nie nalicza opłat, więc wierzyć mi się nie chce by naliczyło. 

odpowiedź

Pierwsza faktura - dodatkowe koszta | ~inf (22.09.2022, 09:19)

Witam!
Świeżo przeszedłem do NJU, mam 2 numery (jeden na główny już przeniosłem, drugi abonament Play jest w trakcie przenoszenia - nieużywany). Po podpisaniu umowy zacząłem korzystać z nowej karty , kilka dni przed przeniesieniem numeru. Normalnie tryb - sms, rozmowy i internet. 


Wczoraj otrzymałem pierwszą FV, została mi policzona kwota za pierwszy numer (zrozumiałe), za drugi (jeszcze nieprzeniesiony, nieużywany) oraz 9 zł za transfer internetu.


Pytanie - skąd takie koszta? Otrzymałem informację, że za nieużywany numer do momentu przeniesienia nie płacę, ale jeszcze bardziej zdziwiła mnie kwota dodatkowa za internet. Przecież miało być 20GB w pakiecie, a ja zużyłem może 900 Mb.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

46 gości i 0 zalogowanych użytkowników