forumstrona www, moje kontostronaNajnowsze wątki i odpowiedzi - braki topiców, dziura czasowa

Najnowsze wątki i odpowiedzi - braki topiców, dziura czasowa

 

Najnowsze wątki i odpowiedzi - braki topiców, dziura czasowa (2021-10-20 10:55)


Witam


Droga Administracjo, co się dzieje topicami widocznymi  w "najnowsze wątki i odpowiedzi"?
https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/najnowsze-watki

W tej chwili u góry są tam 3 tematy z dziś i wczoraj, a pod nimi ostatni najnowszy jest datowany 9 czerwca.
Skąd ta "dziura"? Co się stało z topicami z od 9 czerwca, z lipca, sierpnia, września, października - do dzisiaj? 
W ogóle nawet tych starszych tematów jest jakby mało, bo raczej wątpię, aby np. w czerwcu założono tylko dwa. 
Spojrzałem wyrywkowo do poszczególnych działów forum np. nju na kartę /oferta /usługi itd. 
Tam wydaje się nic nie brakować, wszystkie tematy są chronologicznie na swoim miejscu.

 

"najnowsze wątki i odpowiedzi" - braki topiców, dziura czasowa (2021-10-27 18:02)





Kolejny babol: część nowych odpowiedzi w ogóle  się nie pojawia na "osi czasu". 
Funkcja Najnowsze wątki i odpowiedzi staje się bezużyteczna. Szkoda, bo zwykle z niej korzystałem odwiedzając od czasu do czasu forum.
Mogłem dzięki niej szybko "zbiorczo" przejrzeć o czym ostatnio pisano we wszystkich działach.
Przykłady odpowiedzi/wątków z ostatnich dni, których nie widać: 


https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,295400001,title,promocje-w-nju-mobile,watek?postId=308400002&#post-308400002



https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,230800002,title,znikajace-gigabajty,watek?postId=308200007&#post-308200007



Czy ktoś w ogóle zajmuje się od strony technicznej? Mam wrażenie, że forum żyje już własnym życiem. Administratorzy, moderatorzy, czy jak tam Was zwać - może chociaż zrestartujcie serwer? Czasem to pomaga ;-)

P.S. @pilotka - mam wrażenie graniczące z pewnością, że możesz chociaż szepnąć komu trzeba, żeby coś z tym zrobiono.

[edytowane przez stanley99 o 18:11 w dniu 2021-10-27]
 

"najnowsze wątki i odpowiedzi" - braki topiców, dziura czasowa (2021-10-27 20:19)

to jest odpowiedź na post:





Kolejny babol: część nowych odpowiedzi w ogóle  się nie pojawia na "osi czasu". 
Funkcja Najnowsze wątki i odpowiedzi staje się bezużyteczna. Szkoda, bo zwykle z niej korzystałem odwiedzając od czasu do czasu forum.
Mogłem dzięki niej szybko "zbiorczo" przejrzeć o czym ostatnio pisano we wszystkich działach.
Przykłady odpowiedzi/wątków z ostatnich dni, których nie widać: 


https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,295400001,title,promocje-w-nju-mobile,watek?postId=308400002&#post-308400002



https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,230800002,title,znikajace-gigabajty,watek?postId=308200007&#post-308200007



Czy ktoś w ogóle zajmuje się od strony technicznej? Mam wrażenie, że forum żyje już własnym życiem. Administratorzy, moderatorzy, czy jak tam Was zwać - może chociaż zrestartujcie serwer? Czasem to pomaga ;-)

P.S. @pilotka - mam wrażenie graniczące z pewnością, że możesz chociaż szepnąć komu trzeba, żeby coś z tym zrobiono.

<div>

</div><div>nju nie wspiera własnej apki, nju nie wspiera własnej strony, nju nie wspiera własnego forum.</div><div>Broni się (na razie) ofertą ale nic złego by się ni stało gdyby nju zadbało choć trochę o te drugorzędne dodatki...
</div>

~gość1635358522387

 

"najnowsze wątki i odpowiedzi" - braki topiców, dziura czasowa (2021-10-27 21:48)

to jest odpowiedź na post:

<div>nju nie wspiera własnej apki, nju nie wspiera własnej strony, nju nie wspiera własnego forum.</div><div>Broni się (na razie) ofertą ale nic złego by się ni stało gdyby nju zadbało choć trochę o te drugorzędne dodatki...
</div>

To co piszesz to To twoje widzi mi się . Widzę że nie korzystałeś z żadnej z tych rzeczy .

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1635364097565

 

"najnowsze wątki i odpowiedzi" - braki topiców, dziura czasowa (2021-10-27 23:23)

to jest odpowiedź na post:



P.S. @pilotka - mam wrażenie graniczące z pewnością, że możesz chociaż szepnąć komu trzeba, żeby coś z tym zrobiono.




Hej :) O, widzę że odnalazłeś wątek, gdzie napisałam o aktualizacji oferty. To dobrze, że się nie założyłeś :D Ja sama chętnie zostanę administratorem tego forum, tylko nie wiem do kogo napisać... Kiedyś chyba też jacp11 składał taką propozycję. Nju nie wspiera forum i po paru latach wątpię, by w ogóle był tu jakiś administrator, chyba że bardzo dyskretny. Pozdrawiam :) 

[edytowane przez pilotka o 23:24 w dniu 2021-10-27]
 

"najnowsze wątki i odpowiedzi" - braki topiców, dziura czasowa (2021-10-28 12:10)

to jest odpowiedź na post:




Hej :) O, widzę że odnalazłeś wątek, gdzie napisałam o aktualizacji oferty. To dobrze, że się nie założyłeś :D Ja sama chętnie zostanę administratorem tego forum, tylko nie wiem do kogo napisać... Kiedyś chyba też jacp11 składał taką propozycję. Nju nie wspiera forum i po paru latach wątpię, by w ogóle był tu jakiś administrator, chyba że bardzo dyskretny. Pozdrawiam :) 



W tym topicu miałem na myśli zarządzanie pod względem technicznym. Forum przecież nie bierze się z powietrza, działa na jakimś serwerze(ach) na bazie jakiegoś oprogramowania etc. Sprzęt/soft czasem szwankują, mają błedy, jak to w życiu. Czasem trzeba coś zrestartować, naprawić dane, itp. Objawy o których wspominałem wskazują, że coś się sypie. Sama pisałaś niedawno w innym wątku, że nie mogłaś dodać nowego topicu. I raczej wątpię, aby że tak napiszę: nawet "moderator merytoryczny" coś mógł z tym zrobić, bez odpowiedniej wiedzy i uprawnień.


Natomiast wiem, że pod względem właśnie merytorycznym forum nie ma praktycznie żadnej opieki. A już szczególnie w sprawach typu "za duży rachunek - oddajcie pieniądze", "zgubiłem/łam telefon - wydajcie duplikat SIM", "nie mam zasięgu, zróbcie coś", itp. ;-)

 

"najnowsze wątki i odpowiedzi" - braki topiców, dziura czasowa (2021-10-28 19:18)

to jest odpowiedź na post:

To co piszesz to To twoje widzi mi się . Widzę że nie korzystałeś z żadnej z tych rzeczy .

Pora na wizytę u okulisty... :-)
Nju nie wspiera swojej własnej apki - wiele razy na tym tu pisano. Choć widnieje jako jej autor.
Nju nie wspiera forum - patrz 2 posty wyżej.
Logowanie do usług czy przez www czy tym bardziej przez apkę jest trochę utrudnione. Szczególnie przy posiadanych kliku numerach.Korzystam z nju ze względu na ofertę telekomunikacyjną i korzystałem u innych operatorów. Szczególnie dziwi, że sam orange ma jedną z najlepszych (moim zdaniem) aplikacji i można by coś z tego wykorzystać w nju.

~gość1635358522387

 

"najnowsze wątki i odpowiedzi" - braki topiców, dziura czasowa (2021-10-28 22:42)

to jest odpowiedź na post:


Objawy o których wspominałem wskazują, że coś się sypie. Sama pisałaś niedawno w innym wątku, że nie mogłaś dodać nowego topicu. I raczej wątpię, aby że tak napiszę: nawet "moderator merytoryczny" coś mógł z tym zrobić, bez odpowiedniej wiedzy i uprawnień.



Natomiast wiem, że pod względem właśnie merytorycznym forum nie ma praktycznie żadnej opieki. A już szczególnie w sprawach typu "za duży rachunek - oddajcie pieniądze", "zgubiłem/łam telefon - wydajcie duplikat SIM", "nie mam zasięgu, zróbcie coś", itp. ;-)




Z tego, co pobieżnie widzę, to chyba zaczęło dodawać najnowsze wątki. Mam nadzieję, że to problem chwilowy. A co moderacji, to mnie chyba najbardziej denerwują cytaty z powielonym pytaniem, na które już dawno udzielono  odpowiedzi, a ktoś nie zada sobie nawet trudu, by ją przeczytać. Widzę, że innych też, bo praktycznie zaraz są zgłoszone do moderacji, ale moderatora niestety brak.

[edytowane przez pilotka o 21:06 w dniu 2021-11-03]
 

"najnowsze wątki i odpowiedzi" - braki topiców, dziura czasowa (2021-10-29 09:10)

to jest odpowiedź na post:


Z tego, co pobieżnie widzę, to chyba zaczęło dodawać najnowsze wątki. 


Nowe wątki chyba tak, ale na  "osi czasu" nie widać ostatnich odpowiedzi w wątkach założonych dawniej.  Przykładowo w dziale "nju z rachunkiem / usługi": 
w tej chwili ostatni post jest z wczoraj 28.10.2021, godz 8:17, topic
 "eSIM w nju (w Orange juz jest)"
Podobnie temat Znikające gigabajty, ostatni post 26.10.2021 o 8:51 mojego autorstwa. 
Być może problem dotyczy tylko niektórych działów, aż tak dokładnie tego nie analizowałem.

Poza tym jeśli ktoś dodał  odpowiedź w dyskusji, w której  brałem udział, dostawałem kiedyś powiadomienie mailem. Teraz wygląda, że to też nie działa.
Innych baboli technicznych czy też niedoróbek można  by wymieniać sporo. Np. od zawsze (tzn. dla mnie od zawsze, od ok 6-ciu lat ;-) wkurzało mnie to wyświetlanie w postach masy dziwnych znaczników typu:
<di v=""></di>   (spacje dałem celowo, bo inaczej wycina, teraz akurat jak na złość ;-)
 Mimo, że  w trakcie edycji ich nie widać. Czasem ledwo idzie przeczytać i zrozumieć o co biega. Chociaż na to znalazłem rozwiązanie - przed wysłaniem posta trzeba zaznaczyć cały tekst i nacisnąć usuwanie formatowania (Remove formatting). Taka ikonka "A" w edytorze.
Co do moderacji, że tak powiem merytorycznej, czy raczej chyba już zupełnym jej braku - zgadzam się. Np. przy wielu odpowiedziach jest na czerwono "zgłoszono do moderacji", chociaż treść moim zdaniem nie narusza Regulaminu. Tak jakby to zrobił jakiś bot, albo ktoś dla jaj. Powinno zostać moim zdaniem wyczyszczone. Ale jak widać nikogo od strony operatora to nie obchodzi.

Cóż, nie zdziwiłbym się gdyby to forum wkrótce zaczęło zgłaszać błąd 404 i tak już zostało do końca Wszechświata. Trochę szkoda, bo jednak nieraz można tu dowiedzieć się o fajnych rzeczach. 

[edytowane przez stanley99 o 10:24 w dniu 2021-10-29]
 

Najnowsze wątki i odpowiedzi - braki topiców, dziura czasowa (2021-11-03 21:15)

to jest odpowiedź na post:


Innych baboli technicznych czy też niedoróbek można  by wymieniać sporo. Np. od zawsze (tzn. dla mnie od zawsze, od ok 6-ciu lat ;-) wkurzało mnie to wyświetlanie w postach masy dziwnych znaczników typu:
   (spacje dałem celowo, bo inaczej wycina, teraz akurat jak na złość ;-)
 Mimo, że  w trakcie edycji ich nie widać. Czasem ledwo idzie przeczytać i zrozumieć o co biega. Chociaż na to znalazłem rozwiązanie - przed wysłaniem posta trzeba zaznaczyć cały tekst i nacisnąć usuwanie formatowania (Remove formatting). Taka ikonka "A" w edytorze.
Co do moderacji, że tak powiem merytorycznej, czy raczej chyba już zupełnym jej braku - zgadzam się. Np. przy wielu odpowiedziach jest na czerwono "zgłoszono do moderacji", chociaż treść moim zdaniem nie narusza Regulaminu. Tak jakby to zrobił jakiś bot, albo ktoś dla jaj. Powinno zostać moim zdaniem wyczyszczone. Ale jak widać nikogo od strony operatora to nie obchodzi.




Dzięki,  działa ta ikonka A :) Mnie też denerwowały te znaczniki, a tu zawsze  można się czegoś ciekawego dowiedzieć :) Co do zgłoszenia do moderacji, też to zauważyłam, moim zdaniem to celowa robota.. Moze ktoś się wkurzył, że jego post  zgłoszono i poleciał po całości. 

[edytowane przez pilotka o 21:18 w dniu 2021-11-03]

odpowiedź

Najnowsze wątki i odpowiedzi - braki topiców, dziura czasowa | stanley99 (20.10.2021, 10:55)


Witam


Droga Administracjo, co się dzieje topicami widocznymi  w "najnowsze wątki i odpowiedzi"?
https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/najnowsze-watki

W tej chwili u góry są tam 3 tematy z dziś i wczoraj, a pod nimi ostatni najnowszy jest datowany 9 czerwca.
Skąd ta "dziura"? Co się stało z topicami z od 9 czerwca, z lipca, sierpnia, września, października - do dzisiaj? 
W ogóle nawet tych starszych tematów jest jakby mało, bo raczej wątpię, aby np. w czerwcu założono tylko dwa. 
Spojrzałem wyrywkowo do poszczególnych działów forum np. nju na kartę /oferta /usługi itd. 
Tam wydaje się nic nie brakować, wszystkie tematy są chronologicznie na swoim miejscu.

wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

32 gości i 0 zalogowanych użytkowników