forumnju z rachunkiemusługiUwaga na Usługę Limit Należności w NJU

Uwaga na Usługę Limit Należności w NJU

 

Uwaga na Usługę Limit Należności w NJU (2020-05-31 17:46)

Chciałbym wszystkich przestrzec przed informacją o Limicie Należności w NJU

Jestem osoba która często podróżuje po UE oraz poza nią i często korzystam z telefonu i internetu mobilnego.
W czasie ostatniego mojego wyjazdu do Niemczech przebywałem przy granicy Szwajcarii niestety mimo iż byłem w Niemczech telefon złapał zasięg Szwajcarski i NJU zaczął naliczać opłaty które nie należą do najmniejszych - rachunek za ok 350 PLN,

Oczywiście liczę się z naliczaniem opłat w UE oraz poza nią dlatego przechodząc do NJU z innej sieci, byłem zapewniany przez konsultanta o limicie należności na 100 PLN w jednym cyklu rozliczeniowym co jest NIEPRAWDĄ.

Niestety moja reklamacja co do wysokości rachunku została odrzucona ponieważ operator zasłania się pięknym słowem "MOŻE" a nie jak twierdził konsultant "ZABLOKUJE".

Poniżej treść:
"limit należności: 100,00 PLN
Jeżeli Twoje wydatki na koncie w jednym okresie rozliczeniowym przekroczą limit należności, Operator może podjąć następujące działania: zawiesić możliwości inicjowania połączeń wychodzących, zablokować możliwości korzystania z niektórych usług oraz zablokować świadczenie usługi w roamingu."

Podsumowując usługa ta całkowicie nie działa, mimo iż konsultant przy zawieraniu umowy mówił inaczej.

~anna.u

 

Uwaga na Usługę Limit Należności w NJU (2020-05-31 18:21)

to jest odpowiedź na post:

Chciałbym wszystkich przestrzec przed informacją o Limicie Należności w NJU

Jestem osoba która często podróżuje po UE oraz poza nią i często korzystam z telefonu i internetu mobilnego.
W czasie ostatniego mojego wyjazdu do Niemczech przebywałem przy granicy Szwajcarii niestety mimo iż byłem w Niemczech telefon złapał zasięg Szwajcarski i NJU zaczął naliczać opłaty które nie należą do najmniejszych - rachunek za ok 350 PLN,

Oczywiście liczę się z naliczaniem opłat w UE oraz poza nią dlatego przechodząc do NJU z innej sieci, byłem zapewniany przez konsultanta o limicie należności na 100 PLN w jednym cyklu rozliczeniowym co jest NIEPRAWDĄ.

Niestety moja reklamacja co do wysokości rachunku została odrzucona ponieważ operator zasłania się pięknym słowem "MOŻE" a nie jak twierdził konsultant "ZABLOKUJE".

Poniżej treść:
"limit należności: 100,00 PLN
Jeżeli Twoje wydatki na koncie w jednym okresie rozliczeniowym przekroczą limit należności, Operator może podjąć następujące działania: zawiesić możliwości inicjowania połączeń wychodzących, zablokować możliwości korzystania z niektórych usług oraz zablokować świadczenie usługi w roamingu."

Podsumowując usługa ta całkowicie nie działa, mimo iż konsultant przy zawieraniu umowy mówił inaczej.

Dobrze że piszesz takie informacje , może inni będą bardziej uważni . Nie pisz że coś jest nie prawdą , skoro sam zacytowałeś regulamin , operator MOZE . w dzisiejszych czasach słowo nic nie znaczy , ważne co mówi regulamin. ( a może żle zinterpretowałeś jego słowa) i wyszło jak wyszło .

~gość1590942098297

 

Uwaga na Usługę Limit Należności w NJU (2020-06-01 08:05)

Hej :) Rozmowy są nagrywane, więc jeżeli konsultant wprowadził Cię w błąd możesz się na to powołać w odwołaniu. Choć nie spotkałam się by taki wątek był poruszany podczas składania zamówienia.  Są wtedy przekazywane  ogólnikowe informacje, bo reszta jest w regulaminach i cennikach. Sam temat już wielokrotnie był poruszany na forum, między innymi tu: https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/id,264300007,title,limit-naleznosci-100-z-a-faktury-na-ponad-100-lub-ponad-200z-,watek. Pozdrawiam :) 

 

Uwaga na Usługę Limit Należności w NJU (2021-11-21 12:21)

Potwierdzam. Limit w Nju to ściema. Pomimo ustawionego limitu na 100 zł przyszedł rachunek na prawie 300 zł.
 7 Mb transferu w Turcji kosztowało ponad 200 zł ! ??. Masakra.

 

Uwaga na Usługę Limit Należności w NJU (2021-11-21 16:22)

Przed wyjazdem warto skontaktować się z operatorem i sprawdzic jakie są  koszty, Turcja nie należy do Unii, a co to jest limit należności jest opisane i na stronie i w regulaminie. 

~maciek123

 

Uwaga na Usługę Limit Należności w NJU (2021-11-21 19:41)

 W limicie należności bardziej chodzi o interesy firmy  niż o interes użytkownika  . Więcej można poczytać  Limit należności

[edytowane przez keraj o 19:53 w dniu 2021-11-21]
 

Uwaga na Usługę Limit Należności w NJU (2021-11-21 20:00)

Natomiast koszty rozmów roamingu można policzyć samemu :  Kalkulator

odpowiedź

Uwaga na Usługę Limit Należności w NJU | jadc (21.11.2021, 12:21)

Potwierdzam. Limit w Nju to ściema. Pomimo ustawionego limitu na 100 zł przyszedł rachunek na prawie 300 zł.
 7 Mb transferu w Turcji kosztowało ponad 200 zł ! ??. Masakra.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

41 gości i 0 zalogowanych użytkowników