forumnju z rachunkiemofertaPrzeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych.

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych.

 

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych. (2020-03-19 15:05)

<div>Witam,</div><div>sytuacja wygląda następująco: zleciłem przeniesienie numeru na kartę z Virgin do Nju na abonament. Przy składaniu zamówienia wyznaczyłem datę przeniesienia na 25 marca. Nju wysłało kartę z numerem tymczasowym oraz umowę w poniedziałek, ale z powodu niesamowitego bałaganu jaki panuje w DPD umowa będzie dostarczona najprawdopodobniej dopiero jutro (jeśli w ogóle...).</div><div>Wątpliwym wydaje się aby do 25 marca zdążyły dotrzeć do Nju dokumenty zwrotne.</div><div>Co dzieje się w takiej sytuacji?</div><div>1. Czy od momentu otrzymania przeze mnie karty SIM i umowy aktywowany jest numer tymczasowy?</div><div>2. Czy numer tymczasowy aktywowany jest dopiero po otrzymaniu przez Nju podpisanej przeze mnie umowy?</div><div>3. Co w sytuacji kiedy Nju otrzyma podpisaną przeze mnie umowę PO dacie przeniesienia wyznaczonej przeze mnie we wniosku online?</div><div>Czy wtedy zostanie złożony przez Nju wniosek do starego operatora o zwolnienie numeru i numer zostanie przeniesiony po prostu później, czy po prostu cała procedura przeniesienia numeru zostanie anulowana z powodu nieotrzymania dokumentów zwrotnych do daty wyznaczonej przez klienta? Innymi słowy czy data przeniesienia numeru wybrana przeze mnie przy składaniu wniosku o przeniesienie jest jedynie datą orientacyjną czy terminem obligatoryjnym, który jeśli nie zostanie dotrzymany (z powodu opóźnienia odsyłki umowy) to przeniesienie nie nastąpi, nawet kilka dni później?
</div>

~radkor

 

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych. (2020-03-19 18:19)

Hej :) Numer tymczasowy jest aktywowany maksymalnie w ciągu 24 godzin od podpisania umowy, a zwykle w ciągu paru godzin, jak tylko kurier da informację zwrotną. Data wybierana przez Ciebie jest tylko datą orientacyjną, datę przeniesienia i tak wyznacza obecny operator, stąd nie powinno być problemu z przeniesieniem parę dni później, Pozdrawiam :) 

 

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych. (2020-03-19 20:38)

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie nadal czekam na przesyłkę z umową, której DPD nie potrafi doręczyć od poniedziałku... Pierwotna przesyłka na adres firmowy została przeze mnie przekierowana na adres prywatny pod którym jestem do jutra włącznie. Może w końcu uda im się doręczyć umowę i kartę. Byłem w oddziale, przesyłka niby zaginęła ale niby jednak jest na magazynie, niby będzie doręczona jutro, niby... Nju wybrało najgorszą możliwą firmę do wysyłki umów.

~radkor

 

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych. (2020-03-20 17:57)

Umowa nie dotarła. Mija już tydzień od złożenia zamówienia. Napisałem zgłoszenie na sklep@njumobile.pl. Mają zająć się sprawą. Ale pewnie i tak skończy się na anulowaniu zamówienia i złożeniu kolejnego. Porażka...

~radkor

odpowiedź

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych. | ~radkor (19.03.2020, 15:05)

<div>Witam,</div><div>sytuacja wygląda następująco: zleciłem przeniesienie numeru na kartę z Virgin do Nju na abonament. Przy składaniu zamówienia wyznaczyłem datę przeniesienia na 25 marca. Nju wysłało kartę z numerem tymczasowym oraz umowę w poniedziałek, ale z powodu niesamowitego bałaganu jaki panuje w DPD umowa będzie dostarczona najprawdopodobniej dopiero jutro (jeśli w ogóle...).</div><div>Wątpliwym wydaje się aby do 25 marca zdążyły dotrzeć do Nju dokumenty zwrotne.</div><div>Co dzieje się w takiej sytuacji?</div><div>1. Czy od momentu otrzymania przeze mnie karty SIM i umowy aktywowany jest numer tymczasowy?</div><div>2. Czy numer tymczasowy aktywowany jest dopiero po otrzymaniu przez Nju podpisanej przeze mnie umowy?</div><div>3. Co w sytuacji kiedy Nju otrzyma podpisaną przeze mnie umowę PO dacie przeniesienia wyznaczonej przeze mnie we wniosku online?</div><div>Czy wtedy zostanie złożony przez Nju wniosek do starego operatora o zwolnienie numeru i numer zostanie przeniesiony po prostu później, czy po prostu cała procedura przeniesienia numeru zostanie anulowana z powodu nieotrzymania dokumentów zwrotnych do daty wyznaczonej przez klienta? Innymi słowy czy data przeniesienia numeru wybrana przeze mnie przy składaniu wniosku o przeniesienie jest jedynie datą orientacyjną czy terminem obligatoryjnym, który jeśli nie zostanie dotrzymany (z powodu opóźnienia odsyłki umowy) to przeniesienie nie nastąpi, nawet kilka dni później?
</div>
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

30 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies