forumnju z rachunkiemofertaPrzeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych.

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych.

 

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych. (2020-03-19 15:05)

<div>Witam,</div><div>sytuacja wygląda następująco: zleciłem przeniesienie numeru na kartę z Virgin do Nju na abonament. Przy składaniu zamówienia wyznaczyłem datę przeniesienia na 25 marca. Nju wysłało kartę z numerem tymczasowym oraz umowę w poniedziałek, ale z powodu niesamowitego bałaganu jaki panuje w DPD umowa będzie dostarczona najprawdopodobniej dopiero jutro (jeśli w ogóle...).</div><div>Wątpliwym wydaje się aby do 25 marca zdążyły dotrzeć do Nju dokumenty zwrotne.</div><div>Co dzieje się w takiej sytuacji?</div><div>1. Czy od momentu otrzymania przeze mnie karty SIM i umowy aktywowany jest numer tymczasowy?</div><div>2. Czy numer tymczasowy aktywowany jest dopiero po otrzymaniu przez Nju podpisanej przeze mnie umowy?</div><div>3. Co w sytuacji kiedy Nju otrzyma podpisaną przeze mnie umowę PO dacie przeniesienia wyznaczonej przeze mnie we wniosku online?</div><div>Czy wtedy zostanie złożony przez Nju wniosek do starego operatora o zwolnienie numeru i numer zostanie przeniesiony po prostu później, czy po prostu cała procedura przeniesienia numeru zostanie anulowana z powodu nieotrzymania dokumentów zwrotnych do daty wyznaczonej przez klienta? Innymi słowy czy data przeniesienia numeru wybrana przeze mnie przy składaniu wniosku o przeniesienie jest jedynie datą orientacyjną czy terminem obligatoryjnym, który jeśli nie zostanie dotrzymany (z powodu opóźnienia odsyłki umowy) to przeniesienie nie nastąpi, nawet kilka dni później?
</div>

~radkor

 

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych. (2020-03-19 18:19)

Hej :) Numer tymczasowy jest aktywowany maksymalnie w ciągu 24 godzin od podpisania umowy, a zwykle w ciągu paru godzin, jak tylko kurier da informację zwrotną. Data wybierana przez Ciebie jest tylko datą orientacyjną, datę przeniesienia i tak wyznacza obecny operator, stąd nie powinno być problemu z przeniesieniem parę dni później, Pozdrawiam :) 

 

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych. (2020-03-19 20:38)

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie nadal czekam na przesyłkę z umową, której DPD nie potrafi doręczyć od poniedziałku... Pierwotna przesyłka na adres firmowy została przeze mnie przekierowana na adres prywatny pod którym jestem do jutra włącznie. Może w końcu uda im się doręczyć umowę i kartę. Byłem w oddziale, przesyłka niby zaginęła ale niby jednak jest na magazynie, niby będzie doręczona jutro, niby... Nju wybrało najgorszą możliwą firmę do wysyłki umów.

~radkor

 

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych. (2020-03-20 17:57)

Umowa nie dotarła. Mija już tydzień od złożenia zamówienia. Napisałem zgłoszenie na sklep@njumobile.pl. Mają zająć się sprawą. Ale pewnie i tak skończy się na anulowaniu zamówienia i złożeniu kolejnego. Porażka...

~radkor

odpowiedź

Przeniesienie numeru a opóźnienie w wysyłce dokumentów zwrotnych. | ~radkor (19.03.2020, 20:38)

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie nadal czekam na przesyłkę z umową, której DPD nie potrafi doręczyć od poniedziałku... Pierwotna przesyłka na adres firmowy została przeze mnie przekierowana na adres prywatny pod którym jestem do jutra włącznie. Może w końcu uda im się doręczyć umowę i kartę. Byłem w oddziale, przesyłka niby zaginęła ale niby jednak jest na magazynie, niby będzie doręczona jutro, niby... Nju wybrało najgorszą możliwą firmę do wysyłki umów.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

15 gości i 0 zalogowanych użytkowników