forumnju na kartęusługiVPN i blokada portów

VPN i blokada portów

 

VPN i blokada portów (2020-02-14 12:29)

<div>Po udostępnieniu internetu na laptop lub komputer nie działa połączenie VPN wykorzystujące porty np: 443 , 5555 , 4500.</div><div>(brak połączenia po adresie IP jak i po domenie).
</div><div>Połączenie ze zdalną kamerą wymaga oczekiwania około minuty a czasem wielokrotnego powtarzania.
</div><div>Po wsadzeniu do telefonu karty innego operatora (sprawdzałem na dwu innych kartach i modelach telefonu) nie ma problemu z połączeniem.</div><div>W jaki sposób njiu filtruje połączenia czy też blokuje porty? Niestety nie mogę sprawdzić co się dzieje na routerach njiu podczas zestawiania mojego połączenia więc proszę o fachową techniczną odpowiedź.
</div>

~rafał

 

VPN i blokada portów (2020-02-16 22:01)

Witam
U mnie OpenVPN śmiga bez problemu, również na porcie 443. Natomiast miałem problemy z PPTP, właśnie jakby była założona jakaś blokada. Nie ustaliłem, czy problem był po stronie Nju, czy dostawcy łącza, gdzie stoi serwer VPN.  Próby robiłem ze 3 lata temu. W każdym razie po zmianie na OpenVPN jak ręką odjął.
Pozdrawiam. 

[edytowane przez stanley99 o 22:02 w dniu 2020-02-16]
 

VPN i blokada portów (2022-04-25 00:59)

U mnie nie działa (a działał) VPN L2TP z IPsec :/ Po prostu przestał, tak jakby nju zaczęło blokowac ruch na porcie 500, 4500 i 1701 - na routerze brak ruchu kiedy próbuję połączyć się ze smartfona z kartą nju :(  Zmianiam kartę na t-mobile i VPN działa pięknie :/ NJU coś blokuje, chociaż na infolinii palą głupa, ze tego nie robią...

~lakukaracza

odpowiedź

VPN i blokada portów | ~lakukaracza (25.04.2022, 00:59)

U mnie nie działa (a działał) VPN L2TP z IPsec :/ Po prostu przestał, tak jakby nju zaczęło blokowac ruch na porcie 500, 4500 i 1701 - na routerze brak ruchu kiedy próbuję połączyć się ze smartfona z kartą nju :(  Zmianiam kartę na t-mobile i VPN działa pięknie :/ NJU coś blokuje, chociaż na infolinii palą głupa, ze tego nie robią...
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

54 gości i 0 zalogowanych użytkowników