forumnju z rachunkiemofertaPrzenosiny w Orange

Przenosiny w Orange

 

Przenosiny w Orange (2019-07-08 14:12)


<font color="#00273f"><span >Witam</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Pewnie mój scenariusz był wałkowany wiele razy na forum, ale przeglądając je nie mogłem trafić na wszystkie odpowiedzi, które mnie nurtują. </font>
<font color="#00273f"><span >Sytuacja jest taka, że mam abonament 'Smart plan LTE dodatkowy' w Orange jako numer dodatkowy, 'podpięty' pod inny. Jeśli niczego bym nie robił to mógłbym spokojnie korzystać z tego planu do 13.08.br (14-ego każdego miesiąca przychodziły faktury z płatnością za kolejny okres rozliczeniowy). W Nju jest moja siostra, która ma abonament '39 zł' i chcę się 'podpiąć' pod nią jako nr dodatkowy za 9 zł. Dokonano już cesji mojego nr-u na siostrę. I tu zaczynają się pytania:</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >1. Kiedy siostra powinna rozpocząć przenoszenie mojego nr-u (chcemy to zrobić jak najszybciej): przed 14.07 czy po czy to nie ma znaczenia ?</font>
<font color="#00273f"><span >2. Wiem, że po złożeniu na stronie Nju prośby o przenosiny przysyłacie kurierem kartę SIM z nr-em zastępczym, ale czy to oznacza że mój podstawowy nr jest nieaktywny w czasie przenosin ? </font>
<font color="#00273f"><span >3. Jesli tak to czy po przenosinach stara karta SIM jest na stałe deaktywowana (do wyrzucenia) ?  </font>
<font color="#00273f"><span >4. Ile trwają przenosiny ?</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Z góry dziękuję za odpowiedź.</font>

~marian123123

 

Przenosiny w Orange (2019-07-18 19:48)

Hej :) Przenoszenie numeru należy rozpocząć w ostatnim okresie rozliczeniowym obowiązywania umowy. Jeżeli jest do 13.08, to po 14. 07.  Przy migracji nie otrzymujesz nowej karty SIM, ponieważ jest to ten sam operator, czyli Orange. Do czasu migracji numer jest aktywny w Orange. Numer jest przenoszony pierwszego dnia kolejnego okresu rozliczeniowego następującego po tym, w którym złożyłeś dyspozycję, w praktyce 13.08. Pozdrawiam :)

[edytowane przez pilotka o 19:51 w dniu 2019-07-18]

odpowiedź

Przenosiny w Orange | ~marian123123 (08.07.2019, 14:12)


<font color="#00273f"><span >Witam</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Pewnie mój scenariusz był wałkowany wiele razy na forum, ale przeglądając je nie mogłem trafić na wszystkie odpowiedzi, które mnie nurtują. </font>
<font color="#00273f"><span >Sytuacja jest taka, że mam abonament 'Smart plan LTE dodatkowy' w Orange jako numer dodatkowy, 'podpięty' pod inny. Jeśli niczego bym nie robił to mógłbym spokojnie korzystać z tego planu do 13.08.br (14-ego każdego miesiąca przychodziły faktury z płatnością za kolejny okres rozliczeniowy). W Nju jest moja siostra, która ma abonament '39 zł' i chcę się 'podpiąć' pod nią jako nr dodatkowy za 9 zł. Dokonano już cesji mojego nr-u na siostrę. I tu zaczynają się pytania:</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >1. Kiedy siostra powinna rozpocząć przenoszenie mojego nr-u (chcemy to zrobić jak najszybciej): przed 14.07 czy po czy to nie ma znaczenia ?</font>
<font color="#00273f"><span >2. Wiem, że po złożeniu na stronie Nju prośby o przenosiny przysyłacie kurierem kartę SIM z nr-em zastępczym, ale czy to oznacza że mój podstawowy nr jest nieaktywny w czasie przenosin ? </font>
<font color="#00273f"><span >3. Jesli tak to czy po przenosinach stara karta SIM jest na stałe deaktywowana (do wyrzucenia) ?  </font>
<font color="#00273f"><span >4. Ile trwają przenosiny ?</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Z góry dziękuję za odpowiedź.</font>
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

27 gości i 0 zalogowanych użytkowników