VoLTE, Galaxy S7

 

VoLTE, Galaxy S7 (2019-05-28 22:02)


<font color="#00273f"><span >Witam.</font>
<font color="#00273f"><span >Dzisiaj dostałem kartę SIM w nju abonament, przeniesioną z t-mobile (jeszcze z numerem tymczasowym).</font>
<font color="#00273f"><span >Włożyłem ją do S7 z Android 8.0 (soft niebrandowany XEO).</font>
<font color="#00273f"><span >Włączyłem WiFi Calling (w ustawieniach połączeń) i VoLTE (w ustawieniach sieci komórkowych), potem restart i zacząłem testowanie.</font>
<font color="#00273f"><span >O ile WiFi Calling działa bez zarzutu, o tyle VoLTE - tutaj mam już pewne wątpliwości...</font>
<font color="#00273f"><span >Przy włożonej karcie t-mobile, przy włączaniu i wyłączaniu VoLTE, pojawia się i znika ikonka Vo))LTE na pasku.</font>
<font color="#00273f"><span >Przy karcie nju włączanie i wyłączanie zupełnie nic nie zmienia - ikonki brak!</font>
<font color="#00273f"><span >Czy spotkał się już ktoś z takim przypadkiem?</font>
<font color="#00273f"><span >Albo czy jest ktoś może z S-siódemką, któremu pokazuje się Vo))LTE na pasku?</font>

~uars

 

VoLTE, Galaxy S7 (2019-05-29 15:26)


<span >Sam sobie odpowiem (może komuś się przyda ta informacja), bo znalazłem odpowiedź na innym forum.
<span >"W Orange/nju nie ma żadnej ikony odpowiadającej za działające VoLTE, jedynym znakiem jest to, że podczas połączenia głosowego, gdy masz włączone dane komórkowe, to zasięg pozostaje w LTE."

~uars

 

VoLTE, Galaxy S7 (2019-06-13 14:11)

Jakoś ciężko w to uwierzyć, szczególnie że to telefon decyduje i informuje o tym nie sieć. 

~grzesiek

 

VoLTE, Galaxy S7 (2020-06-11 18:55)

w s8 jest tez brak ikony 

~bazert

 

VoLTE, Galaxy S7 (2020-07-24 11:07)

W sofcie Orange mam ikonę, w sofcie XEO brak. Aby sprawdzić czy działa wifi calling najlepiej zrobić test. Włączamy tryb samolotowy, następnie włączamy samo wi-fi. Teraz próbujemy telefonować na dowolny numer. Telefon albo zestawi połączenie korzystając wyłącznei z wi-fi albo wyświetli komunikat że trzeba wyłączyć tryb samolotowy.


Ponadto na liście połączeń zestawianych poprzez wi-fi pojawia się inna ikonka, można sprawdzić które połączenia odbywały się przez którą sieć.

~drob

 

VoLTE, Galaxy S7 (2020-07-28 20:08)

to jest odpowiedź na post:

W sofcie Orange mam ikonę, w sofcie XEO brak. Aby sprawdzić czy działa wifi calling najlepiej zrobić test. Włączamy tryb samolotowy, następnie włączamy samo wi-fi. Teraz próbujemy telefonować na dowolny numer. Telefon albo zestawi połączenie korzystając wyłącznei z wi-fi albo wyświetli komunikat że trzeba wyłączyć tryb samolotowy.


Ponadto na liście połączeń zestawianych poprzez wi-fi pojawia się inna ikonka, można sprawdzić które połączenia odbywały się przez którą sieć.

Bardzo dokłanie to wyjaśniłeś . Tu jednak zapytanie było o VoLTE co jest całkiem czymś innym o czy piszesz

odpowiedź

VoLTE, Galaxy S7 | ~drob (24.07.2020, 11:07)

W sofcie Orange mam ikonę, w sofcie XEO brak. Aby sprawdzić czy działa wifi calling najlepiej zrobić test. Włączamy tryb samolotowy, następnie włączamy samo wi-fi. Teraz próbujemy telefonować na dowolny numer. Telefon albo zestawi połączenie korzystając wyłącznei z wi-fi albo wyświetli komunikat że trzeba wyłączyć tryb samolotowy.


Ponadto na liście połączeń zestawianych poprzez wi-fi pojawia się inna ikonka, można sprawdzić które połączenia odbywały się przez którą sieć.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

43 gości i 0 zalogowanych użytkowników