forumnju z rachunkiemofertaZbyt wysoki rachunek - Korzystanie z płatnych połączeń automatycznie go maksymalizuje??

Zbyt wysoki rachunek - Korzystanie z płatnych połączeń automatycznie go maksymalizuje??

 

Zbyt wysoki rachunek - Korzystanie z płatnych połączeń automatycznie go maksymalizuje?? (2019-03-21 17:33)


<font color="#00273f"><span >Dostałam fakturę. Z rachunku szczegółowego wynika, że wykorzystałam 189200 kB  z przysługujących mi 10 GB (nju podstawowy z usługą max. 29 zł na wszystko). Co dziwne, przesyłanie danych w kraju mam wyszczególnione tylko dwa razy (a korzystam codziennie) - raz na kwotę 95 gr i raz na 28,05 zł.</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >To chyba bez sensu. Nie wykorzystałam całego pakietu, miałam płacić tylko za wykorzystane dane, a rachunek mam na pełne 29 zł + 6 zł za usługi dodatkowe...</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Czy jest możliwe, że to dlatego, że wykonywałam też płatne połączenia za granicą poza UE? Są nałożone osobno, na kwotę w/w 6 zł i nie mam do nich zastrzeżeń. </font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Ale czy to znaczy, że nawet jeśli w ramach limitów powinnam zapłacić mniej niż 29 zł (np. 11 zł, jak w ubiegłym miesiącu), to skorzystanie z czegokolwiek płatnego - choćby 1 raz i na 1 zł - sprawia, że zawsze zapłacę pełne 29 zł i jeszcze do tego opłaty dodatkowe???</font>
<font color="#00273f"><span >Czy nie powinno być tak, że zapłacę tyle, ile wykorzystałam w ramach limitów + opłaty dodatkowe??</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Nie tak zrozumiałam podpisywaną umowę i jej warunki. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy powinnam składać reklamację?</font>

~mightyrillka

 

Zbyt wysoki rachunek - Korzystanie z płatnych połączeń automatycznie go maksymalizuje?? (2019-03-21 18:50)

Hej :) Opłaty są naliczone prawidłowo. Płacisz zgodnie z cennikiem usług w ofercie nju na abonament, czyli 0.19 zł za minutę połączenia, 0.09 zł za SMS-a, 0.19 zł za MMS-a i 0.19 zł za 1 MB do osiągnięcia limitu 29 zł. Dopiero jak wykorzystasz na usługi standardowe 29 zł, to usługi te są bezpłatne do końca okresu rozliczeniowego i otrzymujesz pakiet 10 GB. I niezależnie ile wykorzystasz z tego pakietu czy 3 GB czy 10 GB to żadnych opłat nie ponosisz. Natomiast faktura może być na niższą kwotę niż 29 zł za usługi standardowe, jeżeli będziesz korzystać z usług w ograniczonym stopniu. W przypadku internetu opłata za 1 MB to zgodnie z cennikiem 0.19 zł, więc wystarczy pobrać nieco ponad 152 MB, by odsiągnąć limit 29 zł. Pozdrawiam.

[edytowane przez pilotka o 18:58 w dniu 2019-03-21]

odpowiedź

Zbyt wysoki rachunek - Korzystanie z płatnych połączeń automatycznie go maksymalizuje?? | ~mightyrillka (21.03.2019, 17:33)


<font color="#00273f"><span >Dostałam fakturę. Z rachunku szczegółowego wynika, że wykorzystałam 189200 kB  z przysługujących mi 10 GB (nju podstawowy z usługą max. 29 zł na wszystko). Co dziwne, przesyłanie danych w kraju mam wyszczególnione tylko dwa razy (a korzystam codziennie) - raz na kwotę 95 gr i raz na 28,05 zł.</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >To chyba bez sensu. Nie wykorzystałam całego pakietu, miałam płacić tylko za wykorzystane dane, a rachunek mam na pełne 29 zł + 6 zł za usługi dodatkowe...</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Czy jest możliwe, że to dlatego, że wykonywałam też płatne połączenia za granicą poza UE? Są nałożone osobno, na kwotę w/w 6 zł i nie mam do nich zastrzeżeń. </font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Ale czy to znaczy, że nawet jeśli w ramach limitów powinnam zapłacić mniej niż 29 zł (np. 11 zł, jak w ubiegłym miesiącu), to skorzystanie z czegokolwiek płatnego - choćby 1 raz i na 1 zł - sprawia, że zawsze zapłacę pełne 29 zł i jeszcze do tego opłaty dodatkowe???</font>
<font color="#00273f"><span >Czy nie powinno być tak, że zapłacę tyle, ile wykorzystałam w ramach limitów + opłaty dodatkowe??</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Nie tak zrozumiałam podpisywaną umowę i jej warunki. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy powinnam składać reklamację?</font>
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

37 gości i 3 zalogowanych użytkowników